Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 2011. évi túrabeszámolók

Go down 
+4
cobranco
ferix
gyorgyigabor
gabor kreicsi
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AuthorMessage
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 12:59 pm

Povi!

Ez igen!
Örülök, hogy megosztottad velünk a túrát. Szép helyeken jártatok, volt bõven kaland.
Én biztos nem mentem volna ennyit dózerúton. Razz De én finnyás vagyok... Embarassed
A feleséged is igazán bevállalós, respekt! cheers

Sonny Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
Back to top Go down
Povi

Povi


Posts : 17
Join date : 2011-05-15
Location : Budapest

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeFri Mar 23, 2012 1:35 pm

Köszönöm!

Most nézem, hogy kimaradt a kép az első hágóról, ezt pótoltam, de ha megnéztétek a Picasa-t ott úgy is láthattátok :-)
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeWed Apr 04, 2012 10:26 am

Povi, szép túra :-)
Amúgy is terveztetek több dózerutas tekerést, vagy így alakult a helyszínen ?
Egyéb érdekességek, benyomások ? Útminőség, árak, közbiztonság ? MIlyen volt Albánia ? Sehol sem féltetek ? MIért épp erre mentetek ? Legközelebbi célpont / Terv ?
Csajok hogy bírták a megpróbáltatásokat ? :-)
Most látom a képek közt: nagyon klassz a Belgrádchik környéki sziklákról készült kép :-)
Tündéri a kis csacsi fotója :-) de amúgy is jók a képek. Gratulálok azokhoz is és a túrához is ! Élmény lehetett!

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Povi

Povi


Posts : 17
Join date : 2011-05-15
Location : Budapest

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeWed Apr 04, 2012 10:59 am

gyorgyigabor wrote:
Povi, szép túra :-)
Köszi
gyorgyigabor wrote:
Amúgy is terveztetek több dózerutas tekerést, vagy így alakult a helyszínen ?
Terveztük, tudtuk előre, hogy pl. a Devoll völgyében végig dózerút lesz, főleg amiatt is mentünk arra. A Google Earth Panoramio fotóit megnéztük előre, és tudtuk, hogy ezt élőben is látni kell! :-) De igazából ez egész útvonal előre meg volt tervezve, nem rögtönöztünk sehol sem.[/quote]
gyorgyigabor wrote:
Egyéb érdekességek, benyomások ?
Rengeteg, de ezt nem is lehet egy fórumbejegyzésben leírni. Feleségem írt hazaérkezésünkkor egy rövid beszámolót, az inkább az emberekről tapasztalt benyomásokról szól, itt olvasható, ha érdekel:
http://kisdunaujsag.hu/termeszet-tura-kornyezetvedelem/balkan-fanatic
gyorgyigabor wrote:
Útminőség, árak, közbiztonság ?
Az aszfaltutak teljesen jók, bár Albániát még nem ajánlanám országúti géppel. A dózerutakról meg tudtuk, hogy lesznek. Ami meglepő volt, az a Duna-meniti kerékpárút jelölése Szerbiában. Eltévedni nem nagyon lehet, és nyugis utakon visz.
gyorgyigabor wrote:
MIlyen volt Albánia ? Sehol sem féltetek ?
A legjobb élményeinket Albániában és Macedóniában szereztük. Nagyon kedvesek és barátságosak voltak az emberek. Bulgária volt a leginkább "semleges", de ezen nem lepődtünk meg, hiszen az már EU.
gyorgyigabor wrote:
MIért épp erre mentetek ?
Nyugat-Európába nem akartunk menni, túl steril, oda ráérünk majd nyugdíjasan elmenni. :-) Albániában nem először voltam, de ennyi napot, és ilyen mélységben most voltam először, nagyon kíváncsi voltam rá. Nem ez az első ilyen nagy túránk, a tandemünk 2007 óta van meg, azóta minden évben mentünk egy hasonló túrát.
gyorgyigabor wrote:
Legközelebbi célpont / Terv ?
Konkrétan erre a nyárra még nincs, mert van egy másik hobbink is: barlangászunk. Ha összejön a nyárra valami nagyobb barlang, akkor inkább oda megyünk. De nagy vágyam végigtekerni egyszer a Pamir Highway-en, remélem, egyszer összejön.
gyorgyigabor wrote:
Csajok hogy bírták a megpróbáltatásokat ? :-)
Csak egy csaj volt. :-) De ő bírta.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeTue Apr 10, 2012 12:35 am

Ezek szerint inkább a vadregényesebb, nem kiépített terepeket részesíted előnyben ?
2007 óta merre jártatok ? És mi maradt emlékezetes , ill. csalódás ?
Csajokra ez a kép alapján kérdeztem:-)
https://lh3.googleusercontent.com/-2fYfIQuww28/TlqORsyeUPI/AAAAAAAAAls/vKydJnL1xcU/s640/DSCN7136.JPG
Útközi találkozás vkikkel ?

GyG

Povi wrote:
gyorgyigabor wrote:
Povi, szép túra :-)
Köszi
gyorgyigabor wrote:
Amúgy is terveztetek több dózerutas tekerést, vagy így alakult a helyszínen ?
Terveztük, tudtuk előre, hogy pl. a Devoll völgyében végig dózerút lesz, főleg amiatt is mentünk arra. A Google Earth Panoramio fotóit megnéztük előre, és tudtuk, hogy ezt élőben is látni kell! :-) De igazából ez egész útvonal előre meg volt tervezve, nem rögtönöztünk sehol sem.
gyorgyigabor wrote:
Egyéb érdekességek, benyomások ?
Rengeteg, de ezt nem is lehet egy fórumbejegyzésben leírni. Feleségem írt hazaérkezésünkkor egy rövid beszámolót, az inkább az emberekről tapasztalt benyomásokról szól, itt olvasható, ha érdekel:
http://kisdunaujsag.hu/termeszet-tura-kornyezetvedelem/balkan-fanatic
gyorgyigabor wrote:
Útminőség, árak, közbiztonság ?
Az aszfaltutak teljesen jók, bár Albániát még nem ajánlanám országúti géppel. A dózerutakról meg tudtuk, hogy lesznek. Ami meglepő volt, az a Duna-meniti kerékpárút jelölése Szerbiában. Eltévedni nem nagyon lehet, és nyugis utakon visz.
gyorgyigabor wrote:
MIlyen volt Albánia ? Sehol sem féltetek ?
A legjobb élményeinket Albániában és Macedóniában szereztük. Nagyon kedvesek és barátságosak voltak az emberek. Bulgária volt a leginkább "semleges", de ezen nem lepődtünk meg, hiszen az már EU.
gyorgyigabor wrote:
MIért épp erre mentetek ?
Nyugat-Európába nem akartunk menni, túl steril, oda ráérünk majd nyugdíjasan elmenni. :-) Albániában nem először voltam, de ennyi napot, és ilyen mélységben most voltam először, nagyon kíváncsi voltam rá. Nem ez az első ilyen nagy túránk, a tandemünk 2007 óta van meg, azóta minden évben mentünk egy hasonló túrát.
gyorgyigabor wrote:
Legközelebbi célpont / Terv ?
Konkrétan erre a nyárra még nincs, mert van egy másik hobbink is: barlangászunk. Ha összejön a nyárra valami nagyobb barlang, akkor inkább oda megyünk. De nagy vágyam végigtekerni egyszer a Pamir Highway-en, remélem, egyszer összejön.
gyorgyigabor wrote:
Csajok hogy bírták a megpróbáltatásokat ? :-)
Csak egy csaj volt. :-) De ő bírta.[/quote]
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Povi

Povi


Posts : 17
Join date : 2011-05-15
Location : Budapest

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeTue Apr 10, 2012 11:29 am

gyorgyigabor wrote:
Ezek szerint inkább a vadregényesebb, nem kiépített terepeket részesíted előnyben ?
Túrázáskor mindenképpen, annak ellenére, hogy sokkal fárasztóbb terepen menni, főleg a kazánfűtőnek.
gyorgyigabor wrote:
2007 óta merre jártatok ? És mi maradt emlékezetes , ill. csalódás ?

2007: Horvátországon és Bosznián keresztül Montenegróig, egy nap kitérő Albániába, majd a horvát tengerparton föl majdnem Rijeka-ig, majd Szlovénián keresztül vissza Magyarországra. Ez volt az első túránk, a tengerpart nagy csalódás volt, egy napig élveztük, de utána már vágytunk vissza a hegyek közé. Itt még rövid hajjal. :-)
https://picasaweb.google.com/strucz/BalkanBringatura2007

2008: Körbe a Kárpátok mentén.
https://picasaweb.google.com/strucz/KarpatokBringatura2008
A Transzfogarasi út nagy csalódás volt.

2009: Ebben az évben házasodtunk össze, a nászútunk volt a bringatúra, Helsinkibe tekertünk.
https://picasaweb.google.com/strucz/BiciklivelHelsinkibe
Nagy élmény: átkelés a Kárpátokon az Orosz-hágón keresztül (szlovák-lengyel határ).
A lengyel szakasz útvonala nagyjából az exotic poland túrautat követve (sajnos a honlapjuk most nem működik).

2010: Rövid túra Szlovákiában
https://picasaweb.google.com/strucz/SzlovakiaBringatura2010Augusztus

gyorgyigabor wrote:
Csajokra ez a kép alapján kérdeztem:-)
Útközi találkozás vkikkel ?
Igen, a Duna menti úton találkoztunk egy francia párral, ha jól emlékszem Isztanbulig tekertek.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeThu Apr 12, 2012 12:49 pm


Mit jelent ez, hogy terepen különösen nehezebb a "kazánfűtőnek" ?

2007: Miért volt csalódás a tgpart ? Makarska környéke szép, Dubrovniktól É felé is szép, Zadar után 20-30m-rel, ahogy jönnek a hegyek, az is klassz....
Mondjuk ha főszezonban voltatok, akkor a forgalom miatt lehet h kevéssé volt élvezetes.

2008:
Transzfogaras; na ez érdekel ! Mi volt a baj vele ? :-)
És mi az, ami viszont kellemes meglepetés volt ?

2009: Nagy élmény: átkelés a Kárpátokon az Orosz-hágón keresztül (szlovák-lengyel határ).
MItől lett nagy élmény ?

Látom, direkt keresitek a földutakat, vagy minimál forgalmú, de emiatt nem túl hibátlan felületű utakat.... :-)


Povi wrote:
gyorgyigabor wrote:
Ezek szerint inkább a vadregényesebb, nem kiépített terepeket részesíted előnyben ?
Túrázáskor mindenképpen, annak ellenére, hogy sokkal fárasztóbb terepen menni, főleg a kazánfűtőnek.
gyorgyigabor wrote:
2007 óta merre jártatok ? És mi maradt emlékezetes , ill. csalódás ?

2007: Horvátországon és Bosznián keresztül Montenegróig, egy nap kitérő Albániába, majd a horvát tengerparton föl majdnem Rijeka-ig, majd Szlovénián keresztül vissza Magyarországra. Ez volt az első túránk, a tengerpart nagy csalódás volt, egy napig élveztük, de utána már vágytunk vissza a hegyek közé. Itt még rövid hajjal. :-)
https://picasaweb.google.com/strucz/BalkanBringatura2007


2008: Körbe a Kárpátok mentén.
https://picasaweb.google.com/strucz/KarpatokBringatura2008
A Transzfogarasi út nagy csalódás volt.

2009: Ebben az évben házasodtunk össze, a nászútunk volt a bringatúra, Helsinkibe tekertünk.
https://picasaweb.google.com/strucz/BiciklivelHelsinkibe
Nagy élmény: átkelés a Kárpátokon az Orosz-hágón keresztül (szlovák-lengyel határ).
A lengyel szakasz útvonala nagyjából az exotic poland túrautat követve (sajnos a honlapjuk most nem működik).

2010: Rövid túra Szlovákiában
https://picasaweb.google.com/strucz/SzlovakiaBringatura2010Augusztus

gyorgyigabor wrote:
Csajokra ez a kép alapján kérdeztem:-)
Útközi találkozás vkikkel ?
Igen, a Duna menti úton találkoztunk egy francia párral, ha jól emlékszem Isztanbulig tekertek.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Povi

Povi


Posts : 17
Join date : 2011-05-15
Location : Budapest

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeThu Apr 12, 2012 2:17 pm

gyorgyigabor wrote:
Mit jelent ez, hogy terepen különösen nehezebb a "kazánfűtőnek" ?
Mivel nem látja az utat, nem tud felkészülni a bukkanókra, gödrökre, folyamatosan rázkódik hátul, a telós nyeregcső, amit vettünk neki meg egy kalap k*ki. :-)

gyorgyigabor wrote:
2007: Miért volt csalódás a tgpart ?
Makarska környéke tényleg szép volt, talán Omis (ha jól emlékszem) tetszett a legjobban. Igen, főszenzonban voltunk, nagy volt a forgalom, túl sok volt a turista és nekünk hiányzott az egyedüllét és a csend.


gyorgyigabor wrote:
2008:
Transzfogaras; na ez érdekel ! Mi volt a baj vele ? :-)
Mindenki mondta, hogy hű de szép lesz, ki ne hagyjuk, de igazából csak egy "vásári mutatvány". Ráadásul itt pont 7végén voltunk, viszonylag nagyobb forgalom volt. Teljesítménynek nem rossz megmászni, de akkor inkább csomag nélkül oútival. Igazából pont a varázsát vesztette el azzal, hogy divatos turistacélpont lett. A Radnai-havasokban a Priszlop-hágó sokkal jobb volt az áfonyaárus kis cigókkal, min a tfogarasin a bazár az alagút előtt. Talán jó párhuzam, hogy inkább túrázok valami kis eldugott névtelen völgyben, mint a Szalajka-völgyben a tömeggel.

gyorgyigabor wrote:
És mi az, ami viszont kellemes meglepetés volt ?
Nem emlékszem különösebben ilyenre erről a túráról.

gyorgyigabor wrote:
2009: Nagy élmény: átkelés a Kárpátokon az Orosz-hágón keresztül (szlovák-lengyel határ).
MItől lett nagy élmény ?
Lezárt (forgalommentes) aszfaltút a víztározótol, szép táj, nyugalom. :-) És az a tudat, hogy olyan helyen kelhettünk át Lengyelországba, ahol kb. 10 évvel ezelőtt lelőttek vona... :-) Rendes határátkelőhelyen majd kocsival, nyugdíjasan megyünk. :-)

gyorgyigabor wrote:
Látom, direkt keresitek a földutakat, vagy minimál forgalmú, de emiatt nem túl hibátlan felületű utakat.... :-)

A legjobb helyek mindig a legkisebb utak mentén vannak, és az útikönyvekben nincs róluk egy sor sem, de szerintem ezt már te is tapasztaltad.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeThu Apr 12, 2012 4:02 pm

Jó olvasni Povi a véleményeidet, benyomásaidat!
Pár gondolatot bennem is előhozott.

Életem első két, csomagos túrája terepen volt (Magyarországon) és tényleg nagyon tetszett. Mondjuk ebben benne van az is, hogy én az aszfaltot és a terepet is nagyon szeretem. Ehhez mérten használom a két bringámat. A múlt héten hirtelen úgy adódott, hogy országútival voltam anyósoméknál és nagyon szerettem volna felmenni Kisirtáspusztára (Börzsöny). Mivel száraz idő volt, nem is sokat gondolkodtam rajta. Nagybörzsönyből 4,7 km oda és vissza is, de bátran bementem Vámosmikoláról a földúton (3 km)megnézni a Szlávik keresztet is.

Fentiek miatt sem zavar ha egy BIG nem aszfaltos. A lényeges inkább az, hogy az ember ezt előre tudja. A Lammersdorfer Bergről például nem tudtam, de amikor odaértem már nem izgatott. Jó kis cyclocross lett belőle. Smile El ne felejtsem, a tolás sem zavar, olyankor is emberi erővel haladok, ráadásul a Salgótarjáni HKE logója is egy bringást ábrázol, vállán egy bicajjal. Smile
Egyszer voltam egy gyalogtúrán (25 km-es volt) és, hogy segítsek a logisztikában (máshol volt a rajt és a cél) én végigtoltam a bicajt a résztvevőkkel, majd a végén visszatekertem a kocsiért. Smile

A szalajka-völgyes párhuzamod jó, de azért oda is elmentél egyszer, nem? Legfeljebb máskor már nem mész.
Itt arra akarok kilyukadni, hogy nagy volt a forgalom a Grossglockneren is, de örülök, hogy egyszer azt is láthattam. Az tény, hogy a Zirknitztal vagy az Oscheniksee, a zéró emberi jelenléttel teljesen más benyomást tesz az emberre és az is, hogy a "keresztapaságot" szívesebben csinálom hétköznapokon, mint hétvégén. Akár Mátra, akár Pilis, hétvégén nagyon sok az autó.

Remélem, hogy találkozunk ismét a BIG day-n!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Povi

Povi


Posts : 17
Join date : 2011-05-15
Location : Budapest

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeThu Apr 12, 2012 4:31 pm

gabor kreicsi wrote:

Egyszer voltam egy gyalogtúrán (25 km-es volt) és, hogy segítsek a logisztikában (máshol volt a rajt és a cél) én végigtoltam a bicajt a résztvevőkkel, majd a végén visszatekertem a kocsiért. Smile

Nekem egyik ilyen országúti bringás gyalogtúrám a Mecsekben volt. Harkányból tekertem Mecseknádasdig, de Kisújbányát és az Óbányai-völgyet semmiképpen sem akartam kihagyni. Így Kisújbánya és Óbánya között a bringát a vállon cipelve kocogtam végig a völgyön (még szerencse, hogy abba az irányba lejt) a turisták legnagyobb ámulatára, nem értették mit keresek arra országútival. :-)

gabor kreicsi wrote:
A szalajka-völgyes párhuzamod jó, de azért oda is elmentél egyszer, nem? Legfeljebb máskor már nem mész.

Persze, hogy voltam, iskolai kirándulással és szülőkkel is gyerekkoromban. Ma már ha lehet, kerülöm a tömeghelyeket, de ha még se, akkor utólag általában mindig megbánom. Vagy próbálom szezonon kívül meglátogatni (pl. Plitvicei-tavak NP).
De talán a legjobb példa az utunk Lengyelországon keresztül: eredetileg azt terveztük, hogy Varsón keresztül megyünk északra, mert még soha sem láttam azt a várost, de szerencsére rábukkantam a neten az "exotic Poland" bringatúraútvonalra, és nagyon könnyen lemondtunk Varsóról. A városokat nyugdíjasan is meg tudjuk majd nézni vonattal, busszal stb., de a kis falvakba, a mellékutakra akkor már úgy se fogunk elmenni, ha most nem megyünk.

gabor kreicsi wrote:
Itt arra akarok kilyukadni, hogy nagy volt a forgalom a Grossglockneren is, de örülök, hogy egyszer azt is láthattam.
Na, ja, vannak ilyen "must see" helyek, de pl. bringatúrát (csomagosat) ma már biztos nem terveznék arra, pedig középiskolás koromban tervben volt (nem voltam még a GGstrasse-n). Pedig egyszer biztosan megnézném, de most úgy tudnám elképzelni, hogy valami sportesemény keretében, mint amilyen a BIG day, úgy másznám meg, csomag nélkül oútival, inkább a teljesítményre kihegyezve :-) Pl. a Kékes-tetőn se voltam még bringával, most a BIG day-en leszek először.

gabor kreicsi wrote:
Remélem, hogy találkozunk ismét a BIG day-n!
Tervezem, hogy jövök, hívtam egy barátomat is.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 8:53 am

Povi wrote:
[Pl. a Kékes-tetőn se voltam még bringával, most a BIG day-en leszek először.

Én relatíve a közelében lakom, de nekem is voltak bőven olyan évek, hogy egyáltalán nem voltam ott bicajjal. Galyatető jobban útba esik (jobban is kedvelem), így ha Mátra, akkor inkább ez szokott a kiemeltebb cél lenni valamilyen útvonalon. (A BIG évkönyben fel is tártam ezen útvonalakat.) Múlt évben megcsináltam a 25x-et, most a Kékestető van "porondon". Pont azon gondolkodtam, hogy talán előtte összesen nem voltam még 25 alkalommal Kékestetőn, most meg ugye egy év alatt szeretném ezt megtenni. Aztán jövőre megint másfelé kacsingatok. Cool

Összességében még így is talán a Misina a nyerő nálam. Főiskolásként, szinte heti rendszerességgel jártam oda. Persze az az első BIG-em is. Smile
Legutóbb 2006-ban másztam meg bicajjal. Akkor kipróbáltam a terepi megközelítést is a Ranolder kereszt felől.

Ha pedig kitekintek Európába, nálam például Franciaország eleve egy nagy, fehér folt. Így az olyan legendás és népszerű hegyek, mint : L'Alpe d' Huez, Mount Ventoux, Galibier, Tourmalet... teljesen kiesnek. Összesen három-négy órát ha töltöttem eddig Franciaországban, igaz abban volt is két BIG. Smile

Úgy vagyok vele, hogy szívesen elmennék persze sok felé, de egy olasz zarándokút a feleségemmel lelkileg, szabadidőügyileg és pénzügyileg is elsőbbséget élvez ezeknél a hegyeknél. Az is lehet, hogy teljesen kimaradnak. Akkor sem leszek szomorú.

Örülök, ha tudtok jönni a BIG day-re!
bounce
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitimeFri Apr 13, 2012 2:48 pm

Én épp főszezon előtt voltam az Adria mentén; úgy nem volt rossz, de éreztem, hogy Split fölött kisebb forgalom volt, mint alatta.
Makarska környéke nagyon megfogott + Senj környéke.

Transzfogaras: köszi, jó tudni. Dobogókőn is néha idegesítő, amikor hétvégén ott a sok autós turista.....

Szlovákiában meg Montenegróban tapasztaltam nyugis utakat; azt szeretem. DE nálam nem jelenti azt, hogy a nyugiért menjek földútra.
Gábr példája jó volt a Zirknitztallal, Oschenikseevel, vagy mondhatok még sok hasonló, akár nem BIG emelkedőt (Idalpe, Plan du Lac, Olaszo-ban Malga Mare, SVájcban sok kis hegyi út, stb...): aszfalt, de semmi forgalom, csak a természet hangjai, na jó max fél óránként egy autó.

Utikönyvet jó ideje nem olvasok, mert a hegyi terepekről nem írnak sokat. Célpontjaimhoz infós csak az emelkedőgyűjtemények adnak :-)


Povi wrote:
gyorgyigabor wrote:
Mit jelent ez, hogy terepen különösen nehezebb a "kazánfűtőnek" ?
Mivel nem látja az utat, nem tud felkészülni a bukkanókra, gödrökre, folyamatosan rázkódik hátul, a telós nyeregcső, amit vettünk neki meg egy kalap k*ki. :-)

gyorgyigabor wrote:
2007: Miért volt csalódás a tgpart ?
Makarska környéke tényleg szép volt, talán Omis (ha jól emlékszem) tetszett a legjobban. Igen, főszenzonban voltunk, nagy volt a forgalom, túl sok volt a turista és nekünk hiányzott az egyedüllét és a csend.


gyorgyigabor wrote:
2008:
Transzfogaras; na ez érdekel ! Mi volt a baj vele ? :-)
Mindenki mondta, hogy hű de szép lesz, ki ne hagyjuk, de igazából csak egy "vásári mutatvány". Ráadásul itt pont 7végén voltunk, viszonylag nagyobb forgalom volt. Teljesítménynek nem rossz megmászni, de akkor inkább csomag nélkül oútival. Igazából pont a varázsát vesztette el azzal, hogy divatos turistacélpont lett. A Radnai-havasokban a Priszlop-hágó sokkal jobb volt az áfonyaárus kis cigókkal, min a tfogarasin a bazár az alagút előtt. Talán jó párhuzam, hogy inkább túrázok valami kis eldugott névtelen völgyben, mint a Szalajka-völgyben a tömeggel.

gyorgyigabor wrote:
És mi az, ami viszont kellemes meglepetés volt ?
Nem emlékszem különösebben ilyenre erről a túráról.

gyorgyigabor wrote:
2009: Nagy élmény: átkelés a Kárpátokon az Orosz-hágón keresztül (szlovák-lengyel határ).
MItől lett nagy élmény ?
Lezárt (forgalommentes) aszfaltút a víztározótol, szép táj, nyugalom. :-) És az a tudat, hogy olyan helyen kelhettünk át Lengyelországba, ahol kb. 10 évvel ezelőtt lelőttek vona... :-) Rendes határátkelőhelyen majd kocsival, nyugdíjasan megyünk. :-)

gyorgyigabor wrote:
Látom, direkt keresitek a földutakat, vagy minimál forgalmú, de emiatt nem túl hibátlan felületű utakat.... :-)

A legjobb helyek mindig a legkisebb utak mentén vannak, és az útikönyvekben nincs róluk egy sor sem, de szerintem ezt már te is tapasztaltad.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Sponsored content





2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Empty
PostSubject: Re: 2011. évi túrabeszámolók   2011. évi túrabeszámolók - Page 7 Icon_minitime

Back to top Go down
 
2011. évi túrabeszámolók
Back to top 
Page 7 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
 Similar topics
-
» 2012. évi túrabeszámolók
» Túrabeszámolók 2008.
» 2013. évi túrabeszámolók
» 2014. évi túrabeszámolók
» 2010. évi túrabeszámolók

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: