Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"

Go down 
+5
S.Zoltán
gyorgyigabor
Tinca
Berger
gabor kreicsi
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 23, 2010 6:19 pm

Nagyon jó Zoli!
Köszönöm!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
S.Zoltán




Posts : 16
Join date : 2009-01-23

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeSat Nov 27, 2010 1:14 am

Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeSat Nov 27, 2010 10:13 am

Szép munka!

A Gánás-hegy még kérdéses. Az alföldi terephez képest pukli, de lehet, hogy csere lesz belőle.
Nyíracsád - Nyírlugos között van a megyehatáron.

A Hoportyó (az Alföld legmagasabb pontja) ilyen szempontból jobb lenne, de az nagyon nehezen megközelíthető, homokos úton van.

Egyébként ha az Alföld szóba jön, akkor mindíg el szoktam mondani, hogy a síkság ellenére NAGYON SOK szép erdő van ott. Ez autóból vagy az országútról nem derül ki igazán. Az Alföldi kék-túra - amely kerékpárral is hivatalosan teljesíthető - nagyszerű lehetőséget ad ennek a gyakorlati megtapasztalására is.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
S.Zoltán




Posts : 16
Join date : 2009-01-23

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeSat Nov 27, 2010 5:10 pm


És a "Sükösdi fal" az mennyire komoly?
És az pontosan hol is van?
Amin még elgondolkodtam, hogy valahol az Upponyi-hegység, Borsodi-dombság környékén is lehetne egyet, hamár a Cserehátban is van egy. Én abszolút nem ismerem azt a környéket, életemben egyszer voltunk arrafelé kocsival Ózd-Eger útvonalon, de emlékeim szerint elég szép kanyargós emelkedők voltak arra is...
A Bükkben a négy darab nem túlzás egy kicsit? Vagy pl. a Mátrában a Hurok-út az nincs túl közel a Kékeshez?
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeSun Nov 28, 2010 1:08 pm

Zoli!
Köszönöm az észrevételeket, tanácsokat!

Tökéletes megoldás természetesen nincsen, de ezért is jó, hogy beszélgetünk róla. Mindenkinek lehet ötlete, meglátása. Aztán 2015-ig kiderül, hogy a magyar tagok mennyire is szeretnének egy ilyen "hazai kihívást".

1. A "Sükösdi fal" az tulajdonképpen Ósükösd és Sükösd között van. A Duna partról kell feljönni. Nemcsak a Kiskunság, hanem az egész Alföld - szerintem - legmeredekebb emelkedője. Anno a "Kerekek és Lépések" című filmben is ki volt emelve. Volt aki nem is tudott rajta kihajtani. Nem messze van innen az Alföld második legmagasabb pontja, az Ólom-hegy (171 m), de az egy nagyon homokos úton érhető csak el.

2. Természetesen az Upponyi-hegységben és a Heves-Borsodi-dombságban is lehetne. Van is ötletem ezekre. Az elsőre a Dédestapolcsány és Bánhorváti közötti Szabó-tető. A másodikra a Borsodnádasd és Szentdomonkos közötti Bükk-tető.

3. Relatív a túlzás. A Bükk hazánk legnagyobb átlagmagasságú hegysége. Több, mint 40 csúcsa nyúlik 900 méter fölé, melyek közül 20 egyértelműen el is különíthető (Bükk 900-as csúcsai teljesítménytúra). Ezek alapján én nem tartom soknak a négyet, de ez csak az én véleményem.

4. A Hurok-út egy csodálatos szegletét mutatja meg a Mátrának. Ilona-völgy, vízesés, Klarissza-csevice...
A megközelítés miatt még messzebb is van, mint Galyatető, kivéve, ha MTB-vel mész tovább. Akkor azonban a táv 90%án toldon kell a bringát.

Nagyon sok szép, hangulatos, kemény vagy történelmi helyet elérő emelkedő van Magyarországon. Ha így nézzük, akkor lehetne akár százat is megnevezni. Daniel 50-et mondott. Most megpróbáljuk ezt összerakni.

Szóval várom az ötleteket és a "kihívás" iránti érdeklődést is. Én csak összefogója vagyok az egésznek. A csúcsokat MI rakjuk össze.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeSun Nov 28, 2010 10:00 pm

Ha már itt tartunk, a Pilis-Visegrádi-hg. elég sűrűnek tűnik, de ha jól értem, ezt be is határolja az, hogy a zónákban levő csúcsok száma kötött. Szóval azt már ne akarjuk megváltoztatni, ugye?
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeMon Nov 29, 2010 9:20 am

Azt a felosztást a TTT "Hazánk tájain" kiírásából vettem át ill. "interpoláltam" a mi listánkhoz. Figyelembe vettem a szabályzatban is szereplő pontokat ill. Etienne kérését is.
A Pilis - Visegrádi-hegység a népszerűsége miatt is szerepel több BIG-gel. A látogatottsága, természeti szépsége és a viszonylag sok verseny, teljesítménytúra is ezt igazolja. Szerintem ez belátható szempont.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 20, 2010 12:14 am

A Mecsekben kifelejtettem a Hármas-hegyet is. 600-as és húzós út visz fel a tetejéig.
Back to top Go down
daniel gobert
Admin
daniel gobert


Posts : 490
Join date : 2007-08-18
Age : 65
Location : Belgrade (Namur-Belgique)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 08, 2011 4:07 pm

Just an information:

expected openings for the currently under works national challenges :

Romania (100 climbs) : 01.03.2011
Czech R. (100 climbs) : 01.07.2011
Hungary (50 climbs) : 01.01.2015

The under works national lists will be edited in the annual review.

Regards
Dan.
Back to top Go down
https://big-forum.forumotion.com
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 14, 2011 12:33 pm

Eric Lucas már el is kezdte beazonosítani a csúcsokat és feltett pár kérdést. Nagyon készül, gondolom addigra az 1000 BIG már meglesz neki, így új kihívások után kell néznie. Smile
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeThu Apr 14, 2011 8:20 pm

Gábor, írtál már neki választ ?
Amúgy én is gondolkodom már a 2000-esek utáni időszakon, de nem keresek új kiívásokat, van az életnek más területe is. Elég volt, hogy minden évben szabijaim 85%-t bringázással töltsem. Úgy tervezem, ez lesz az utolsó kemény bringás évem.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 15, 2011 12:00 am

Szia, Gábor!

Akkor most már csak a B.I.G-es íróasztal mögött fogsz ülni? Smile

Sonny

gyorgyigabor wrote:
Úgy tervezem, ez lesz az utolsó kemény bringás évem.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 15, 2011 12:07 am

Idén még főleg 2000-eseket gyűjtögetek, aztán utána bringázáson kívül másra is fordítok (több) időt. Most még dúl bennem, hogy az összes 2000-es gyűjtés végére érjek, utána már nem lesz ilyen; amikor bringázom, arra megyek, amerre a táj tetszik.
Nem mintha most kényszer lenne, de 1-1 2000-es olyan helyen van, amerre többször is jártam és amúgy nem mennék arra. PL az Iseran hágó völgyében is. na jó, panaszkodnom nem kéne :-)
Minden tájat szeretek, de ha vhol nemrég volt az ember, inkább menne másfelé.....
de most már tényleg be akarom fejezni a gyűjtést. :-)
Lesz olyan hely persze, ahol utoljára csak 2004-ben jártam meg, olyan is ahol 2 éve, meg ahol egyáltalán nem :-)

Gondolom Galyára Te is jössz ? Ott találkozunk ?
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 15, 2011 12:36 am

Igen van más is a bringán kívül. Pl. az én nagyobbik lányom ma lett 5 éves, és nagyon örült a görkorcsolyának amit kapott.cheers

Megyek a Galyára. Már most elkezdtem a felkészülést. Próbálom lemásolni az "öregek" technikáját:
80-as pedálfordulat, 28-26-os áttétel. Ja, és a térdekre is nagyon odafigyelek. lol!

Egyébként Pásztón hol lesz a találkozó? Az állomáson? Ha már elhangzott akkor bocs.



gyorgyigabor wrote:
Idén még fõleg 2000-eseket gyûjtögetek, aztán utána bringázáson kívül másra is fordítok (több) idõt.

Gondolom Galyára Te is jössz ? Ott találkozunk ?
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeFri Apr 15, 2011 9:08 am

Gábor, Sonny!

Igen, írtam neki választ. Nem tudom, hogy csak úgy érdeklődget vagy tényleg nekiállt beazonosítani a helyeket és már várja a lehetőséget.

Bringázás terén én tartom magam az egyenletességhez, magyarul amíg a helyzetem engedi bringázgatok. Ezt teszem már 22 éve. Soha nem túl sokat, soha nem túl keveset és ahol csak lehet az ügyintézést, munkába járást is kerékpárral oldom meg ill. amikor csak lehet velem van (kocsiban) a bringám és ahol éppen vagyok és van szabadidőm (munka, magánélet) tekerek, nézelődök.

Egyébként a BIG-en belül ez a "keresztapaság" nagyon megtetszett. Ha meglesz idén Galyatető, akkor jövőre szeretném folytatni sort a magyar BIG-ek tekintetében. Dobogó-kő 2013-ra van tervezve. Smile
Egyébként idénre a zone 08 kipipálása van még tervbe véve.

A BIG találkozón a találka pont Pásztó, vasútállomás. Az indulás 9.15-kor van.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeMon Oct 03, 2011 12:23 pm

Sziasztok!

Jobb híján kicsit bringáztam a Mecsekben. Voltam az említett Hármas-hegyen is. Ha még aktuális, mégis inkább ezt javasolnám felvenni a listára. Hosszúhetényből, vagy Komlóról támadható Zobákpusztán keresztül. Köves-tetőnél kell befordulni, itt jön a java. Kis lejtő után bőven 20% fölé hajlik az út, egyik szakaszán 550 m-en 100 m szint van. Az út minősége elég jó. A tetőn egy sávban lecsapták az erdőt, így viszont van kilátás.
A Máré-vár vége ugyancsak jó meredek, de a várban belépőt szednek, kilátás pedig csak a falakról van. Odáig az összes szint pedig nem jelentős. Bár én felülről mentem a bekötő útig, de ezt így én sem javaslom.
A Tenkesre sajnos nem volt időm.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeFri Oct 07, 2011 12:56 pm

Köszi az információt Tinca!

Javítottam is a listát.

I.a) Pannonhalma (Sokoró), Hörmann-forrás (Kőszegi-hegység), Kandikó (Göcsej), Pupi-hegy (Zalai-dombság), Károly kilátó (Soproni-hegység) 5/5
I.b) Kőris-hegy (Bakony), Kab-hegy (Bakony), Hárskút (Bakony), Gella-tető (Balaton-felvidék), Tihanyi apátság (Tihanyi-félsziget), Büdöskút (Keszthelyi-hegység), Csőszpuszta (Bakony)
7/7
I.c) Dobogó-kő (Visegrádi-hegység), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), János-hegy (Budai-hegység), Csókakői vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Pilis-tető (Pilis), Pap-rét (Pilis), Agostyáni arborétum (Gerecse), Turul (Gerecse), 11/11

II.a) Gánás-hegy (Nyírség) 1/1
II.b) Felső-Borovnyák (Bükk), Szár-hegy (Rudabányai-hegység), Kopasz-hegy (Zempléni-hegység), László-tanya (Zempléni-hegység), Bükkszentkereszt (Bükk), Magas-hegy (Cserehát), Derenk (Aggteleki-karszt), Síkfőkút (Bükk), Boldogkő vára (Zempléni-hegység), Vörös-tó (Aggteleki-karszt), Regéci vár (Zempléni-hegység)
11/11
II.c) Kékes-tető (Mátra), Galya-tető (Mátra), Nagy-hideg-hegy (Börzsöny), Sas-bérc (Cserhát), Salgóbánya (Karancs-Medves), Wenckheim ház (Börzsöny), Nagyirtáspuszta (Börzsöny), Tajti-lapos (Karancs-Medves), Závoz-nyereg (Börzsöny), Keszegi-hágó (Cserhát), Garáb(Cserhát)
11/11

III.a) Misina (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Tenkes (Villányi-hegység), Hármas-hegy (Mecsek) 4/4
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság) 1/1

Üdvözlet a Családnak!!!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Geza

Geza


Posts : 49
Join date : 2009-07-13
Location : Budapest

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 8:42 pm

Gábor!
A listád felrakása után, alaposan átnéztem, és rá kellett jönnöm, hogy a mecseki Hármas-hegyen még nem jártam. Most sikerült ezt a hiányt pótolnom (kösz Tinca!) és nem bántam meg. Maga a hegyre vezető út nem hosszú, két és fél kilométer, de a felső másfél nagyon brutális. Magyarországon ilyen meredek úton még nem jártam. Ez a dél-dunántúli BIG-es emelkedők dísze lehetne.( Ezt egy túra keretében, össze lehet kötni a környéket behálózó jó minőségű erdészeti utakkal, Várvölgy vagy Pécsvárad felé.)
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeWed Oct 12, 2011 11:51 pm

Én már megelőztetek titeket, sőt videó is készült róla:-)
Bizony nem gyenge !

A 8. perc után.... és 22%-os !

GyG

Geza wrote:
Gábor!
A listád felrakása után, alaposan átnéztem, és rá kellett jönnöm, hogy a mecseki Hármas-hegyen még nem jártam. Most sikerült ezt a hiányt pótolnom (kösz Tinca!) és nem bántam meg. Maga a hegyre vezető út nem hosszú, két és fél kilométer, de a felső másfél nagyon brutális. Magyarországon ilyen meredek úton még nem jártam. Ez a dél-dunántúli BIG-es emelkedők dísze lehetne.( Ezt egy túra keretében, össze lehet kötni a környéket behálózó jó minőségű erdészeti utakkal, Várvölgy vagy Pécsvárad felé.)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 5:44 pm

Elkészült a "Hungarian National Challenge" avagy a "Nemzeti kihívás" listája.

A szabályok egyszerűek. Bárhonnan, bármilyen irányból, bármilyen útvonalon, bármennyi idő alatt, bármilyen bicajjal kell a megjelölt helyeket meghódítani. Ahol ehhez képest eltérés van, azt külön jeleztem. Természetesen visszamenőlegesen is érvényesek a mászások. Csak a mászás évét kell az utolsó oszlopba beírni.

Aki valamennyi mászást megcsinálja, az jogosult a diplomára.
Jó tekeréseket!
http://www.blszsz.hu/shke/uj1/oldal/letoltesek.php?mit=171

ui.: Alföldi célpontok azért vannak a listán, mert kikötés volt a "főnökség" részéről. Szóval, nem kell röhögni, amikor azokon a "hegyeken" jártok. Very Happy
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 9:29 pm

Köszönjük a listát, igazán szép munka! cheers
Külön öröm, hogy a lista egyharmada megvan.
A legfontosabb viszont, hogy sokat közülük BIG társakkal együtt értem el, nevetgélve. Laughing
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeMon Dec 17, 2012 10:22 pm

sonnycrockett wrote:
Külön öröm, hogy a lista egyharmada megvan.
A legfontosabb viszont, hogy sokat közülük BIG társakkal együtt értem el, nevetgélve. Laughing

Ez a lényeg!
sunny
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 12:25 pm

Szia, Gabes!

Gondoltam megcélzom magamnak a Gerecse csúcsot tavasszal.
Országútival mennék. Jó választás? Rolling Eyes
Viszont azt írod, hogy a csúcs a TV torony. A listában megadott link pedig a mérõtoronyra utal:
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=7674
Gondolom nem ugyanaz a kettõ.
Hogy is van ez?

Köszi: Sonny
sunny
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:03 am

sonnycrockett wrote:
Szia, Gabes!
Gondoltam megcélzom magamnak a Gerecse csúcsot tavasszal.
Országútival mennék. Jó választás? Rolling Eyes
Viszont azt írod, hogy a csúcs a TV torony. A listában megadott link pedig a mérõtoronyra utal:
http://www.turistautak.hu/poi.php?id=7674
Gondolom nem ugyanaz a kettõ.
Hogy is van ez?
Köszi: Sonny
sunny

Ez egy gyönyörű csúcs, de azon kevesek közé tartozik az ötvenes listán, amelyik nem aszfaltos. Ha a Nagy-Hideg-hegy nem tetszett, akkor ez sem feltétlenül fog. Crying or Very sad

Igen a link a mérőtoronyra mutat, ezért is van a kiegészítés a táblázatban, hogy csak a TV toronyig kell menni.
http://farm5.static.flickr.com/4111/5186698108_a0bed8f81f_o.jpg
Ugyanis odáig vezet a helyenként köves, murvás út. Aki szeretné a mértőtornyot is megnézni, az a kerítés mellet jobbról kerülhet és pár perc alatt odaér.
Ha országútival mész, akkor a legtöbb aszfalt az Bikolpuszta felől van. Ennél szebb útvonal Bajna felől nyíilik, de abban jóval több a murvás rész.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
passo

passo


Posts : 43
Join date : 2012-11-13
Age : 44
Location : Sopron

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 09, 2013 3:29 pm

Szia Gábor!

Áttanulmányoztam a listát. Nagyon szép és komoly munka, a mögötte rejlő filozófia pedig kimondottan megható! Szeretném megköszönni a magam és úgy általában a magyar tájakat kedvelő kerékpárosok nevében! A listán szereplő helyek egy részén már én is jártam, de ez esetben nagy öröm, hogy többségén még nem, mert lehet tervezgetni!

Senki ne tartson buzgómócsingnak, a tegnapi naposabb időben az ezévi első tekerésemet a Károly-magaslatra irányoztam be a lista örömére, ahol bár természetesen jártam már, most egy kis filmet is csináltam róla. A megfelelő topicba be is linkelem. Szívesen néznék én is fényképalbumokat, videókat az ország kerékpáros kihívásainak bejáróitól.

üdv:
balázs

Back to top Go down
http://www.passo.hupont.hu
Sponsored content





National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon
» travelogue : 3 climb in the Tauern national park
» 2012. évi túrabeszámolók
» CRAZY Challenge
» 2010. évi tervek

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: