Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon

Go down 
+3
G.Domonkos
T.J.
gabor kreicsi
7 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 12:25 pm

Felvetődött az igény, hogy lehetne a már közel 20 tagnak évente találkozót hirdetni, nálunk is.

Íme az ötletem:
Minden évben találkoznánk egy magyar BIG csúcson, így nem lehetne megúnni mert csak hat évente ismétlődnének.
Felmérnénk az igényeket, hogy kinek melyik időpont lenne a legjobb és azt preferálnánk.
A tagok a saját lakóhelyükről tetszőleges útvonalon jutnának el a BIG csúcsra és vissza is. Így kisebb nagyobb-csapatok tudnának öszeverődni az útvonalakon előtte és utána is.
A csúcson lenne egy intervallum, amikor ott tartózkodna mindenki és kötetlen beszélgetést (frissítést stb.) folytathatnánk.
Idén kezdhetnénk a sorban az elsővel (no.: 850) a Dobogó-kővel, de kezdhetünk másikkal is. Úgy láttam, hogy Pannonhalma van meg legkevésbé a magyar résztvevőknek.

Szóval várom a véleményeteket, gondolataitokat.
Arrow
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
T.J.

T.J.


Posts : 16
Join date : 2008-01-02
Age : 68
Location : Dunaújváros, Hungary

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 6:12 pm

Jó ötlet, én benne vagyok és viszem a barátaimat (3-6 fő) és a családomat is (1-3 fő). Részemről az időpont mindegy. Valaki (pl.: Gábor, mint ötletgazda) mondja meg, hogy mikor és hol (kezdjük a Pannonhalmával (na egy kicsit önző vagyok, még nem voltam ott bringával, csak mint néző egy duatlon versenyt láttam)). Mindenkinek jó időpont szerintem nincs. Várom a döntést/javaslatot.[http://www.csango.ro/img/2007/pannonhalma.jpg]
Back to top Go down
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeWed Jan 16, 2008 9:51 pm

Jó ötlet valóban. A Pannonhalma nekem is teszik, mert bicajjal még nem voltam arra, de nekünk messzi van. Talán valami osztrák kiruccanással, vagy egyéb programmal (Fertő-tó kör) összeköthetnénk.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 11:32 am

Fogok is mondani időpontot, de azért még várok pár reakciót.

Látom, Pannonhalma lett a nyerő hely. Nagyon szívesen megyek oda (is). Simán meg tudjuk szervezni Gyuri, akár egy napban is. A múlt évben is úgy jártam arra, ráadásul vonattal egybekötve.

Ha véglegessé válnak a finomságok, akkor elküldöm majd Danielnek is a kiírást, hogy tegye fel a honlapra. Elvégre nyílt találkozó lesz. Very Happy
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 9:32 pm

Én is támogatom, és / de... :-)
Találkozásokkor közös tekerés nincs is szóban ? Vagy mondjuk az odajutás során ?
szóval talizhatunk Pannonhalmán, de a többi hely esetén mondjuk tekerni is lehetne, beszélgetni közben, itt közutak, forgalom miatt kevéssé; csak a találkozóponton.
ÉN ezért bármely ymásikat támogatnám.

Ettől függetlenül, márciusban fel kívánom keresni az apátságot, akkor csatlakozhatnak többen is.

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeThu Jan 17, 2008 10:11 pm

Más helyszín is jó persze, de gondolom Pannonhalma köré is lehetne egy hosszabb közös túrát szervezni, ne csak fél óráig tekerjünk.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeFri Jan 18, 2008 12:15 am

Lehetne tovább KŐris hegyre :-)) Erdészeti út autók nélkül :-) vagy Zirctől Tés felé szintén asszem, de ha nem akkor is alig járnak arra.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeFri Jan 18, 2008 11:01 am

Én az egész ötletet úgy találtam ki, ahogy Danielék is csinálták a Monte Bondonét a múlt évben.
Meg volt adva az intervallum, amikor fent találkoztak és több csoportban, több irányból mentek fel oda.
Magyarul a cél a lényeg, de attól még van közös tekerés is. Azt nem várhatjuk el, hogy mindenki a mi irányunkból, a nekünk megfelelő útvonalon közelítse meg az adott pontot. Például én se szívesen tekernék fel a Felső-Borovnyákra Hatvan irányából.

Ha engem kérdeztek, akkor az én tervem az, hogy Letkésig kocsival és onnan az Esztergom - Komárom - Pannonhalma és vissza útvonalat választanám.

Persze, ha nem tudunk megegyezni az elvekben ill. a megvalósításban, akkor jobban járunk, ha legalább a külföldi túrákban próbálunk öszekapcsolódni és nem erőltetjük ezt a találkozót.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
daniel gobert
Admin
daniel gobert


Posts : 490
Join date : 2007-08-18
Age : 65
Location : Belgrade (Namur-Belgique)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 6:06 pm

Szia , Szeretnék -ni jön közben a hónap -ból Augusztus , Magyarországon és déli Szlovák -hoz mászik némely B.I.Gs. f némely között szabad volna egy találkozó velem , lenne egy öröm.
Back to top Go down
https://big-forum.forumotion.com
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 6:50 pm

Daniel, if we understand well, you would like to go here and join us to cycle a few slovakian BIGs,? Am I right ?

Gabor

It's a good idea, I'll be happy to meet you!
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 9:51 pm

Akkor viszont a magyar BIG találkozó (vagy az egyik találkozó) lehetne akkor, amikor Daniel is Magyarországon lesz. Ez a fordító program valami iszonyat, vagy mégis nehéz a magyar nyelv.
Hi, Daniel, it vould be very nice to meet you in Hungary.
Back to top Go down
daniel gobert
Admin
daniel gobert


Posts : 490
Join date : 2007-08-18
Age : 65
Location : Belgrade (Namur-Belgique)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSun Jan 27, 2008 9:59 pm

Yes, in august, hungarian and slovakian BIGs are in my personal plans.
Back to top Go down
https://big-forum.forumotion.com
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 3:45 pm

daniel gobert wrote:
Yes, in august, hungarian and slovakian BIGs are in my personal plans.

Nice!
If you will have a precision program send for us.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:51 pm

Talán nem erre a topicra tartozik, de a Csertovicát azért mi uraljuk, SHKE tagok (már mint a fotók terén).
Daniel túráihoz szólva: augusztusban valószínűleg itthion leszek, szívesen részt veszek bármilyen közös programban. Gábor, te biztosan valami nagyon jót eszelsz ki.
Daniel, I'm sure my friend, Kreicsi Gábor will plan a great tour or some tours for you when you will be in Hungary. I'm looking forward to take part this tour.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeMon Jan 28, 2008 7:57 pm

G.Domonkos wrote:
Gábor, te biztosan valami nagyon jót eszelsz ki.

Köszi Gyuri! Smile
Azért megvárom Daniel elképzeléseit is.

Augusztusra vannak kinézett - Salgótarjáni HKE - programok, de itthoniak, így át tudom szervezni őket, ha kell. Márpedig Daniel prioritást élvez. Very Happy
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeTue Jan 29, 2008 9:30 pm

Az elnök az mégiscsak az elnök. Ennyi előnye csak lehet.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeWed Jan 30, 2008 9:20 am

G.Domonkos wrote:
Az elnök az mégiscsak az elnök. Ennyi előnye csak lehet.

Most írt egy e-mailt ez ügyben.

Úgy néz ki, hogy hárman csinálnak egy osztrák-magyar-szlovák túrát. (Etienne Mayeur, Luc Willem és Daniel). Bár a végére lehet, hogy csak Daniel marad.

Augusztus 10-12 körül kezdik Ausztriában és 19-20-21 magasságában jön(nek) Salgótarjánba. Még ők sem találták ki pontosan a menetrendet és a napokat, de meg fogja nekem írni előtte.
Az valószínű, hogy Ausztriából átutazva (kölcsön kocsival lesznek), útközben fogják megmászni a Pannonhalma és Dobogó-kő magaslatokat.

Ha megírja a pontos részleteket, akkor felteszem majd ide is. Így ki-mikor ér rá, mi van neki közel, csatlakozhat a BIG-ezéshez.

Ennek fényében szerintem ne csináljunk külön találkozót.
Exclamation
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSat Feb 02, 2008 1:18 pm

Mármint, hogy ez lenne maga a magyar BIG találkozó. Ai akar, ahol tud csatlakozik Danielkékhez, akár több napon át?
Mindenesetre az augusztus 20. környéki napokat szabaddá teszem majd. Még meginvitálhatjuk Danielt a Salgó Kupa hegyi időfutamra is.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSun Feb 03, 2008 2:30 pm

G.Domonkos wrote:
Mármint, hogy ez lenne maga a magyar BIG találkozó. Aki akar, ahol tud csatlakozik Danielkékhez, akár több napon át?

Igen, így gondoltam, de korántsem akartam ezt eldönteni, hiszen ki vagyok én.
Ha Daniel megírja a részletes programját, akkor felteszem majd ide és mindenki eldönti, hogy mikor és hol tud becsatlakozni.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeFri Feb 15, 2008 10:58 pm

Nos, megírta a részletes terveit.
Íme!
18/08 : Györ + Pannonhalma + Dobogo-Kö - night : Salgotarjan
19/08 : Kekestetö + Galyatetö + Felsö-Borovnyak (with Gabor's group)
20/08 : Sitno + Skalka + Bratislava - Namur back by car

Rögtön felajánlottam neki a salgótarjáni szállást is.

Szóval aki úgy gondolja, az ezekre a napokra szervezkedhet. Autós szállításban (korlátozott keretekben) én is be tudok majd segíteni.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 12:23 pm

Legszívesebben mindhárom napon részt vennék, de a 19-i és 20-i napon szinte biztos ott leszek.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSat Feb 16, 2008 10:45 pm

G.Domonkos wrote:
Legszívesebben mindhárom napon részt vennék, de a 19-i és 20-i napon szinte biztos ott leszek.

Számítottam rád! Smile
Majd megbeszéljük a logisztikát. Ha van öteletem, akkor igyekszem felrakni ide is.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSat Mar 01, 2008 5:36 pm

Furcsa, h most nem kaptam automatikus válaszokat az itteni hozzászólásokról :-(
Így sok az új infó.
Az aug 18-i Dobogókőt talán szabi nélkül is megoldom, a 20-i túra honnan indulna ? Autóval el valameddig és úgy lenne Sitnó ? Arra sztem betársulok, de én Parassapusztától jönnék. Skalka után hogy fér bele nekik vmi ? vagy kocsiba szállnak és uccu Pozsony ?
Azt a napot hogy tervezitek ?

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
hvcsaba

hvcsaba


Posts : 53
Join date : 2008-01-05

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: BIG találkozó   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSat Mar 01, 2008 6:14 pm

Sziasztok!

Egyelőre még nem tudom a pontos augisztusi programokat, de a Galyatető-Kékestető tekerésbe én is nagyon szívesen beszállnék, egyrészt ismerkedni minden kedves BIG taggal, akár magyar akár nem, másrészt meg fordítani. (Mert ha jól értem, Daniel francia, én meg franciatanár vagyok, tehát lehet, hogy kapóra jönnék).

Igyekszem majd rendszeresen látogatni ide, de ha biztosra akartok menni, dobjatok már majd egy e-mailt a hvcsaba@freemail címre!

(Most rengeteg doltom van, mert a hetekben fog születni a második gyermekünk.)
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitimeSat Mar 01, 2008 8:14 pm

Az augusztusi találkozóról.

A vázlatot tudom előadni.

Augusztus 18 (hétfő)
Autóval érkezik Ausztriából. Megáll valahol Pannonhalma alatt és megmássza A Hegyet. Aztán továbbautózik valószínűleg Esztergomig és onan hódítja meg Dobogó-kőt. Ide tervezünk mi (salgótarjániak) is menni. Aztán együtt Salgótarjánba, ahol a vendégünk lesz.

Augusztus 19 (kedd)
Autóval Parádig és onnan Galyatető és Kékestető majd tovább kocsival Egerbe és onnan Felső-Borovnyák. Este ismét Salgótarjánban.

Augusztus 20 (szerda)
Autóval Garamszentkeresztig (Ziar nad Hronom) onnan előbb a Sitno, majd frissítés után a Skalka. Ezek után elköszönnénk egymástól és Daniel továbbautózna Pozsonyig.

Szóval ez a terv és ehhez lehetne csatlakozni bárhol és bármikor.

Csaba!
Köszi a felajánlást! Daniel öt(!) nyelven beszél, így én is szívesen gyakorlom majd az alapszintű angolomat. Daniel meg majd hol így, hol úgy beszél velünk. Smile
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Sponsored content





BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Empty
PostSubject: Re: BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon   BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon Icon_minitime

Back to top Go down
 
BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon
Back to top 
Page 1 of 7Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok
» HÍREK A TAGOKNAK
» National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"
» MAGYAR SO B.I.G
» Topiknyitó!!!

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: