Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"

Go down 
+5
S.Zoltán
gyorgyigabor
Tinca
Berger
gabor kreicsi
9 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Oct 21, 2010 6:07 pm

Sziasztok!

A szabályzat rovatban már szerepelnek az újdonságok, köztük ez is.
Ráér a kialakítás, de talán a mostani téli időszak kedvez az ilyen tervezgetésnek is. Ha bárkinek van ötlete, akkor ide beírhatja és majd igyekszünk figyelembe venni azokat.

Idézet a szabályzatból:

"B. NEMZETI KIHÍVÁS

A "nemzeti kihívás" egy új lehetőség a kelet-európai tagok részére. Ennek kialakítása folyamatban van. Egyenlőre Romániában és Magyarországon kezdődik el ez a program. Ha ezzel kapcsolatban van ötleted, kérdésed, akkor kérlek látogass el a fórumba.

Egyenlőre a lentebbi link alapján dolgoznak a "nemzeti menedzserek". http://bigascensions.free.fr/big-method.htm

Magyarországon 50 BIG-et engedélyezett a BIG elnöke, amelyben természetesen benne vannak a "superlist" hat magyar emelkedői és az esetlegesen elfogadható "missing BIGs" tízes listája is.

Magyarországon következő szempontok alapján lesznek kiválasztva a BIG-ek.

I. ÉSZAK-NYUGATI ORSZÁGRÉSZ 22 BIG

a) Nyugat-magyarországi peremvidék 5 BIG

- Kőszegi-hegység, Kemeneshát, Marcal-medence, Őrség, Göcsej, Hetés, Zalai-dombság, Vasi-hegyhát

b) Dunántúli-középhegység (nyugati-rész) 7 BIG

- Mezőföld, Bakony, Bakonyalja, Balaton-felvidék, Tihanyi-félsziget, Keszthelyi-hegység

c) Dunántúli-középhegység (keleti-rész) 11 BIG

- Visegrádi-hegység, Pilis, Budai-hegység, Gerecse, Vértes, Velencei-hegység

II. ÉSZAK-KELETI ORSZÁGRÉSZ 23 BIG

a) Észak-Alföld 1 BIG

- Csepel-sziget, Mohácsi-síkság, Pesti-síkság, Tápió-Galga-vidék, Jászság, Közép-tiszai-ártér, Hortobágy, Hajdúság, Nyírség

b) Északi-középhegység (keleti-rész) 11 BIG

- Bükkalja, Bükk, Bükklába, Aggteleki-karszt, Tornai-karszt, Rudabányai-hegység, Cserehát, Zempléni-hegység

c) Északi-középhegység (nyugati rész) 11 BIG

- Börzsöny, Gödöllői-dombság, Ipoly-völgye, Cserhát, Mátraalja, Mátra, Karancs-Medves, Heves-borsodi-dombság

III. DÉLI ORSZÁGRÉSZ 5 BIG

a) Dunántúli-dombság és a Mecsek 4 BIG

- Zselic, Baranyai-dombság, Geresdi-dombság, Szekszárdi-dombság, Somogyi-dombság, Mecsek

b) Dél-Alföld 1 BIG

- Alsó-Tisza-vidék, Kőrös-vidék, Békés-Csongrádi sík, Nagykunság, Duna-Tisza közti síkság, Bácskai-síkság"


A BIG-ek listájának kiválasztásánál a szabályzat alábbi feltételeinek is érvényesülniük kell.

A BIG-ek rendszerének alapvetően három kritériumnak kell összességében megfelelniük. Sport, turisztika és jelentős versenyek felmutatása. Egy-egy ország BIG-jeinek kiválasztásánál az alábbi értékeket kell egyszerre megjeleníteni:
Első érték: Lehetőleg az ország minden hegységéből legyen BIG. Második érték: Néhány BIG mutassa meg az adott ország vallási, kulturális és természeti értékeit. Harmadik érték: Átfogóan jelenjenek meg a nehéz, hosszú és meredek emelkedők egyaránt. Negyedik érték: Akadjanak olyan emelkedők is, ahol voltak vagy vannak jelentősebb kerékpárversenyek. Ötödik érték: Lehetőleg minden emelkedő aszfaltos legyen, de kivételes esetben lehetőség van sóderos vagy macskaköves emelkedők kiválasztására is.


Az eddigi BIG-ek:

I.a) Pannonhalma, Hörmann-forrás 2/5
I.b) Kőris-hegy 1/7
I.c) Dobogó-kő, János-hegy, Turul 3/11

II.a) 0/1
II.b) Felső-Borovnyák, Szár-hegy, Kopasz-hegy, László-tanya 4/11
II.c) Kékes-tető, Galya-tető, Nagy-hideg-hegy, Sas-bérc, Salgóbánya 5/11

III.a) Misina 1/4
III.b) 0/1



Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Oct 21, 2010 7:07 pm

Egyenlőre az én ötleteim.

I.a) Kandikó (Göcsej), Pupi-hegy (Zalai-dombság), Károly kilátó (Soproni-hegység)
I.b) Kab-hegy (Bakony), Hárskút (Bakony), Gella-tető (Balaton-felvidék), Tihanyi apátság (Tihanyi-félsziget), Büdöskút (Keszthelyi-hegység)
I.c) Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), Gesztesi vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Király-kúti-nyereg (Pilis), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Lajos-forrás (Pilis), Három-sarok (Gerecse)

II.a) Gánás-hegy (Nyírség)
II.b) Bükkszentkereszt (Bükk), Magas-hegy (Cserehát), Derenk (Aggteleki-karszt), Síkfőkút (Bükk)
II.c) Wenkheim ház (Börzsöny), Nagyirtáspuszta (Börzsöny), Tajti-lapos (Karancs-Medves), Domoszlói-kapu (Mátra), Keszegi-hágó (Cserhát), Szadai-hegy (Gödöllői-dombság)

III.a) Remete-rét (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Máriagyüd-kegytemplom (Villányi-hegység), Bőszénfa (Zselic)
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság)
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Oct 21, 2010 10:37 pm

Gyönyörű lista!

Kicsit pironkodom, mert sejtelmem sincs, hogy hol van a Wenkheim ház Sad(, viszont biztos vagyok benne, hogy vannak a Börzsönyben olyan helyek, amik inkább illenének a listába: Závozi nyereg, vagy Drégelyvár - illetve előtte a Pénzásás nyereg - hm, most elgondolkodtam, lehet, hogy az a Wenkheim ház?

A Nagy-Hideg-hegy csak azért maradt ki, mert szerepel a missing BIG tizes listában, ugye?
Back to top Go down
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Oct 21, 2010 10:40 pm

Most csak így hirtelen kérdések, aztán részletesebben megnézegetem:
Remete-rét: miért nem tovább a Lapisra?
Nem kellene Keleti-Bakony? Tési fennsíkra gondoltam.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeMon Oct 25, 2010 8:32 am

Srácok!
Ezért beszélgetünk, ezért is kérdezlek meg benneteket, mert fontos a véleményetek. Ráadásul az én tudásom/ismeretem is korlátozott.

A Wenckheim ház az a Pénzásás után van. A nyeregben el kell kanyarodni balra és az felvezet a házhoz. Végig aszfaltozott és a Börzsöny legmagasabb aszfaltos pontja.
http://farm2.static.flickr.com/1229/5113611822_55a6ae8c39_o.jpg

A Závoz-nyeregre én is gondoltam. A megerősítés után már fent is van a listán. ;-)
Drégelyt nem támogatom, mert azért a vége az nagyon terep. A Nagy-hideg-hegy azonban már ott van a 10-es listán is. Tehát benne van ebben is.

Lehet menni Lapisra is, semmi akadálya, csak gondoltam az túl közel van a Misinához. Közben rájöttem, hogy nem is fér be a listába.
Tési-fennsík jó ötlet.

Jelenlegi állás:

I.a) Pannonhalma (Sokoró), Hörmann-forrás (Kőszegi-hegység), Kandikó (Göcsej), Pupi-hegy (Zalai-dombság), Károly kilátó (Soproni-hegység) 5/5
I.b) Kőris-hegy (Bakony), Kab-hegy (Bakony), Hárskút (Bakony), Gella-tető (Balaton-felvidék), Tihanyi apátság (Tihanyi-félsziget), Büdöskút (Keszthelyi-hegység), Tési-fennsík (Bakony)
7/7
I.c) Dobogó-kő (Visegrádi-hegység), Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), Gesztesi vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Király-kúti-nyereg (Pilis), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Lajos-forrás (Pilis), Pap-rét (Pilis), Agostyáni arborétum (Gerecse), Turul (Gerecse), 11/11

II.a) Gánás-hegy (Nyírség) 1/1
II.b) Felső-Borovnyák (Bükk), Szár-hegy (Rudabányai-hegység), Kopasz-hegy (Zempléni-hegység), László-tanya (Zempléni-hegység), Bükkszentkereszt (Bükk), Magas-hegy (Cserehát), Derenk (Aggteleki-karszt), Síkfőkút (Bükk), Boldogkő vára (Zempléni-hegység), Vörös-tó (Aggteleki-karszt), Háromhatár (Cserehát)
11/11
II.c) Kékes-tető (Mátra), Galya-tető (Mátra), Nagy-hideg-hegy (Börzsöny), Sas-bérc (Cserhát), Salgóbánya (Karancs-Medves), Wenkheim ház (Börzsöny), Nagyirtáspuszta (Börzsöny), Tajti-lapos (Karancs-Medves), Závoz-nyereg (Börzsöny), Keszegi-hágó (Cserhát), Szadai-hegy (Gödöllői-dombság)
11/11

III.a) Misina (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Máriagyüd-kegytemplom (Villányi-hegység), Bőszénfa (Zselic) 4/4
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság) 1/1


Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeTue Oct 26, 2010 10:20 pm

gabor kreicsi wrote:
III.a) Misina (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Máriagyüd-kegytemplom (Villányi-hegység), Bőszénfa (Zselic) 4/4
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság) 1/1


A Tajti lapos az a felújított szerpentin Cered felől, amin tekertünk?
Tudom, hogy a Cserhátot jól ismered, csak kíváncsiságból kérdezem, miért pont a Keszegi-hágó? Szerintem a Gödöllői-dombságot sem kellene erőltetni azon a forgalmas úton, a szadai domb helyett inkább még egy cserháti hágó jobb lenne.

Logikus választás a máriagyüdi templom, de én mégis a Tenkes mellett tenném le a voksot. Régen jártam arra, és igaz, hogy az út elég unalmas fel, de a kilátás pazar. Bőszénfa az érdekes valamilyen szempontból? Mert a Mauszi-kápolna meghagyása mellett én szívem szerint visszatennék egy pontot a Mecsekbe, van választás: amit írtál, vagy méginkább Petőczpuszta, vagy Máré-vár, esetleg Zobákpuszta, ezek messzebb esnek a Misinától, bár pl. Zobákpuszta semmivel sem jobb, mint Remete-rét.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeWed Oct 27, 2010 9:43 am

Kedves Tinca!

Nagyon jók a felvetéseid!
Összegzem is őket.

1. Igen, a Tajti-lapos, az az a hegy, amin Ceredről másztunk fel. Simán hágó, csak ugye nálunk nem nagyon terjedt el ennek a szónak a hivatalos használata.
2. A Keszegi-hegy "hágó" egy nagyon komoly emelkedő a Cserhátban. Pest és Nógrád megye határán van. Ha nem akarjuk erőltetni a szadai heyget, akkor a javaslatom az Garáb. Eric Lucas is azért rakta be Juf-ot a svájci emlekedők közé, mert az az egyik legmagasabban fekvő falu. Nos ez - ugyan más léptékben - de nálunk - a Cserhátban - is igaz.
http://farm4.static.flickr.com/3557/3349094404_72e21dcf2f_o.jpg
3. Tenkes meggyőző. Én még nem tekertem ott, de ha Te igen (úgy olvastam), akkor lehet ez a csere is.
4. Petőczpuszta egy nagyon jó felvetés. Ráadául az ugye nincs is a Misina közelében.
5. Bőszénfáról egy jó kis kaptató vezet tovább a 67-es úton Szigetvár felé. A Zselicből ezt gondoltam. Lehetne még a Bárdudvarnok - Szenna közötti hegy is.

Lehet, hogy végül a két alföldi hegyet ki is vesszük. Nem komolyak.

A felvetéseket átvezetve a lista így néz ki.

I.a) Pannonhalma (Sokoró), Hörmann-forrás (Kőszegi-hegység), Kandikó (Göcsej), Pupi-hegy (Zalai-dombság), Károly kilátó (Soproni-hegység) 5/5
I.b) Kőris-hegy (Bakony), Kab-hegy (Bakony), Hárskút (Bakony), Gella-tető (Balaton-felvidék), Tihanyi apátság (Tihanyi-félsziget), Büdöskút (Keszthelyi-hegység), Tési-fennsík (Bakony)
7/7
I.c) Dobogó-kő (Visegrádi-hegység), Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), Gesztesi vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Király-kúti-nyereg (Pilis), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Lajos-forrás (Pilis), Pap-rét (Pilis), Agostyáni arborétum (Gerecse), Turul (Gerecse), 11/11

II.a) Gánás-hegy (Nyírség) 1/1
II.b) Felső-Borovnyák (Bükk), Szár-hegy (Rudabányai-hegység), Kopasz-hegy (Zempléni-hegység), László-tanya (Zempléni-hegység), Bükkszentkereszt (Bükk), Magas-hegy (Cserehát), Derenk (Aggteleki-karszt), Síkfőkút (Bükk), Boldogkő vára (Zempléni-hegység), Vörös-tó (Aggteleki-karszt), Háromhatár (Cserehát)
11/11
II.c) Kékes-tető (Mátra), Galya-tető (Mátra), Nagy-hideg-hegy (Börzsöny), Sas-bérc (Cserhát), Salgóbánya (Karancs-Medves), Wenkheim ház (Börzsöny), Nagyirtáspuszta (Börzsöny), Tajti-lapos (Karancs-Medves), Závoz-nyereg (Börzsöny), Keszegi-hágó (Cserhát), Garáb(Cserhát)
11/11

III.a) Misina (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Tenkes (Villányi-hegység), Petőczpuszta (Mecsek) 4/4
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság) 1/1

A BIG vezetősége nagyon örül az aktivitásunknak. Daniel azt írta, hogy el tud képzelni külön diplomát ennek a kihívásnak is.
Az még a kérés, hogy a végleges listához majd kellenek a pontos adatok, mert azok is mennének fel a honlapra. Így akinek van ilyenje, az legyen szives elküldeni nekem vagy ide beilleszteni.

BIG száma
Mászási oldalai
Neve
Emelkedő csúcsának koordinátái
Honnan indul
Indulási pont koordinátái
Indulási magasság
Érkezési magasság
Szintkülönbség
Emelkedő hossza
Átlag meredekség
Maximális meredekség
Esetleges köves vagy földút hossza
Emelkedő webelérhetősége

Szép napot!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Oct 28, 2010 12:38 am

gabor kreicsi wrote:
2. A Keszegi-hegy "hágó" egy nagyon komoly emelkedő a Cserhátban. Pest és Nógrád megye határán van. Ha nem akarjuk erőltetni a szadai heyget, akkor a javaslatom az Garáb. Eric Lucas is azért rakta be Juf-ot a svájci emlekedők közé, mert az az egyik legmagasabban fekvő falu. Nos ez - ugyan más léptékben - de nálunk - a Cserhátban - is igaz.
http://farm4.static.flickr.com/3557/3349094404_72e21dcf2f_o.jpg
Ez sokkal jobban hangzik. Én csak azt az Alsótold feletti emelkedőt ismerem, de ha ahhoz mérhető, akkor szerintem inkább legyen, mint Szada. Ha úgy alakul, hogy mégis inkább Gödöllői-dombság is szerepeljen, akkor inkább a vácegresi hágót javaslom. Az ugyan rövid, de legalább meredek (Vácegres felől), és jó minőségű út vezet át, kisebb forgalommal.
gabor kreicsi wrote:
3. Tenkes meggyőző. Én még nem tekertem ott, de ha Te igen (úgy olvastam), akkor lehet ez a csere is.
Nem, sajnos csak gyalog voltam, lehet, hogy azért unalmas. De ez elég rég volt. A kilátás (siklósi vár, horvát hegyek) emlékezetesebb.
gabor kreicsi wrote:
5. Bőszénfáról egy jó kis kaptató vezet tovább a 67-es úton Szigetvár felé. A Zselicből ezt gondoltam. Lehetne még a Bárdudvarnok - Szenna közötti hegy is.
Én itt is a 67-est érzem hátránynak. Ahhoz képest, hogy Kaposváron volt a munkahelyem, sajnos a Zselict nem ismerem eléggé. Azon az úton egyszer utaztam. Jóllehet elég hullámos volt, a forgalom sem elhanyagolható. De nem tudok mit ajánlani helyette No Pedig a Zselicben is elég sok erdészeti út van. Jó volna valaki bennfentes, aki ismeri pl. a Bőszénfától nyugatra induló utat.
gabor kreicsi wrote:
I.c) Dobogó-kő (Visegrádi-hegység), Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), Gesztesi vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Király-kúti-nyereg (Pilis), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Lajos-forrás (Pilis), Pap-rét (Pilis), Agostyáni arborétum (Gerecse), Turul (Gerecse), 11/11
Várgesztesen rágódom még. Csak az a baj vele, hogy a vár és a kilátás fizetős. Ismered Te is az utat a Horog-völgyben? Az nagyon szép, szintes is, viszont eléggé leamortizálódott, már-már katasztrófális a minősége.

De nem akarok mindent megváltoztatni, csak ötletelgetek én is.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Oct 28, 2010 6:41 pm

Ne aggódj, mindenről nem is tudsz lebeszélni. Smile

A vácegresi nagyon jó, én is gondolkodtam rajta, de Garáb azért szebb és sokkal nyugodtabb. Ráadásul ott verseny (Aranycsengő)
is szokott lenni (hegyibefutóval), ami szintén fontos szempont.

A Tenkes akkor még meggondolandó.

Én bicajoztam már pár erdészeti úton a Zselicben. A Bárduvarnok - Szenna közöttiben volt egy jó kis kaptató (Péterke-völgy). Emeli a hely fényét, hogy itt van egy Porziuncola kápolna és egy falumúzeum is (Europa Nostra díjjal kitüntetve).
Zselickisfalud környékén csak kisebb puklik vannak. Az a bőszénfai egyébként rendelkezik egy leágazással, ahol még kicsit megy fel az út és onnan le Sas-rétre. Csodálatos hely és lezárt út. Csak éppen a rét a völgy alján van.
http://www.geocaching.hu/caches.geo?id=777

Inkább fizetős legyen, mint leamortizálódott. Esetleg Kőhányás-puszta a Csákvár - Vértessomló közötti emelkedő tetején? Vagy az alcsútdobozi hegy?
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Oct 28, 2010 8:56 pm

Kőhányáspuszta komolytalan. Csákvár felől még csak-csak, de a másik irányból nagyon hosszan elosztott a szint és ugyanez Gánt felől is. Igaz, a felújított út nagyon jó, de annyit nem ér meg, akármilyen kedves kis település.
Az alcsútdobozi pukli Vértesacsa felé? Én szeretem azt az utat, de az talán már nem is a Vértes.
Esetleg még a csókakői vár sem rossz, a vége elég durva, érdemes felmenni, ingyenes a belépés, szép a kilátás a Bakonyra, fent van 330 m-en, a 81-es pedig 150 körül.
Egy hiányosságom nekem is van még a Vértesben, a Csóka-hegyen (479 m) nem voltam, pedig a Horog-völgyi útról le lehet kanyarodni, de a letérőnél (Pátrácos) már amúgy is 410 m felett vagy, és onnan sokat kell kanyarogni szintutakon.
Akkor válassz ! Wink
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeFri Oct 29, 2010 8:20 am

Ekkora választékból elég nehéz választani. Smile

Eredetileg a Csóka-kő volt a választottam, utána indultam el Várgesztes felé. Most, hogy így újra előkerült, érdemes elgondolkodni rajta. Lehet, hogy én is "csak" a Pátrácosnál kanyarodtam le róla. Anno (1995-ben) Gántról felmentem terepen arra az erdészeti útra és a csókakői vár felé kanyarodtam le róla. A kilátás nagyon tetszett. Az biztos, hogy a Vértesből is választani fogunk egy emelkedőt.

Semmi gond. Bőven van idő kitalálni.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeMon Nov 01, 2010 6:24 pm

Újabb gondolkodás után, így néz ki a javaslatom:

I.a) Pannonhalma (Sokoró), Hörmann-forrás (Kőszegi-hegység), Kandikó (Göcsej), Pupi-hegy (Zalai-dombság), Károly kilátó (Soproni-hegység) 5/5
I.b) Kőris-hegy (Bakony), Kab-hegy (Bakony), Hárskút (Bakony), Gella-tető (Balaton-felvidék), Tihanyi apátság (Tihanyi-félsziget), Büdöskút (Keszthelyi-hegység), Csőszpuszta (Bakony)
7/7
I.c) Dobogó-kő (Visegrádi-hegység), Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), Csókakői vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Király-kúti-nyereg (Pilis), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Lajos-forrás (Pilis), Pap-rét (Pilis), Agostyáni arborétum (Gerecse), Turul (Gerecse), 11/11

II.a) Gánás-hegy (Nyírség) 1/1
II.b) Felső-Borovnyák (Bükk), Szár-hegy (Rudabányai-hegység), Kopasz-hegy (Zempléni-hegység), László-tanya (Zempléni-hegység), Bükkszentkereszt (Bükk), Magas-hegy (Cserehát), Derenk (Aggteleki-karszt), Síkfőkút (Bükk), Boldogkő vára (Zempléni-hegység), Vörös-tó (Aggteleki-karszt), Regéci vár (Zempléni-hegység)
11/11
II.c) Kékes-tető (Mátra), Galya-tető (Mátra), Nagy-hideg-hegy (Börzsöny), Sas-bérc (Cserhát), Salgóbánya (Karancs-Medves), Wenckheim ház (Börzsöny), Nagyirtáspuszta (Börzsöny), Tajti-lapos (Karancs-Medves), Závoz-nyereg (Börzsöny), Keszegi-hágó (Cserhát), Garáb(Cserhát)
11/11

III.a) Misina (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Tenkes (Villányi-hegység), Petőczpuszta (Mecsek) 4/4
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság) 1/1

Alakul. Wink
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Tinca




Posts : 20
Join date : 2010-03-17

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeWed Nov 03, 2010 10:18 pm

Álljunk meg egy szóra! A regéci várhoz mi vezet fel? (Én gyalogosan ismerem az OKT felől. Az egy murvás útba torkollik emlékeim szerint.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeFri Nov 05, 2010 1:48 am

Sziasztok !

Király kúti nyereg helyett inkább Pilis tető ! (vonzóbb és csodás a panoráma)

János hegyet nem látom a listában.

Vmi másik emelkedőt kiszedve lehetne persze, de akár bekerülhetne a talán Rókahegy melletti emelkedő, ami Csillaghegyről visz át ürömre: 1 km-n át 13-18%-os !

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeFri Nov 05, 2010 12:42 pm

A regécinek a vége az valóban murvás út. Ám kivételes esetben lehet az is a burkolat. Ez olyan helyzet - szerintem.
Egyébként az aszfaltút is közel 400 méterre megy fel és főleg Háromhuta felől nagyon szép, nyugodt. A vár egyébként több felől is megközelíthető.
http://farm2.static.flickr.com/1361/5148322494_029dca1da0_o.jpg

A nagy "pakolásban" valóban kiesett a János-hegy. Eredetileg benne volt. Vissza is rakom.
Jó az az ürömi emelkedő is csak szerintem elég nagy a forgalma.

I.a) Pannonhalma (Sokoró), Hörmann-forrás (Kőszegi-hegység), Kandikó (Göcsej), Pupi-hegy (Zalai-dombság), Károly kilátó (Soproni-hegység) 5/5
I.b) Kőris-hegy (Bakony), Kab-hegy (Bakony), Hárskút (Bakony), Gella-tető (Balaton-felvidék), Tihanyi apátság (Tihanyi-félsziget), Büdöskút (Keszthelyi-hegység), Csőszpuszta (Bakony)
7/7
I.c) Dobogó-kő (Visegrádi-hegység), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), János-hegy (Budai-hegység), Csókakői vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Pilis-tető (Pilis), Pap-rét (Pilis), Agostyáni arborétum (Gerecse), Turul (Gerecse), 11/11

II.a) Gánás-hegy (Nyírség) 1/1
II.b) Felső-Borovnyák (Bükk), Szár-hegy (Rudabányai-hegység), Kopasz-hegy (Zempléni-hegység), László-tanya (Zempléni-hegység), Bükkszentkereszt (Bükk), Magas-hegy (Cserehát), Derenk (Aggteleki-karszt), Síkfőkút (Bükk), Boldogkő vára (Zempléni-hegység), Vörös-tó (Aggteleki-karszt), Regéci vár (Zempléni-hegység)
11/11
II.c) Kékes-tető (Mátra), Galya-tető (Mátra), Nagy-hideg-hegy (Börzsöny), Sas-bérc (Cserhát), Salgóbánya (Karancs-Medves), Wenckheim ház (Börzsöny), Nagyirtáspuszta (Börzsöny), Tajti-lapos (Karancs-Medves), Závoz-nyereg (Börzsöny), Keszegi-hágó (Cserhát), Garáb(Cserhát)
11/11

III.a) Misina (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Tenkes (Villányi-hegység), Petőczpuszta (Mecsek) 4/4
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság) 1/1
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
S.Zoltán




Posts : 16
Join date : 2009-01-23

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeSat Nov 06, 2010 12:01 pm

Tsákó!

Ugye csak én érzem úgy, hogy ezek (mármint a BIG vezetőség) itten hülyének néznek minket?
Először volt a 10 hiányzó BIG, amiről vitatkoztunk meg szavazhattunk. Majd miután ez kialakult, hirtelen kaptunk ("engedélyeztek nekünk") 50 darab BIG-et is. Most meg az éves szavazáson eldöntötték, hogy 2015-ig úgysem változik semmi...

affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid affraid
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeSat Nov 06, 2010 5:31 pm

Nem érdemes felbosszantanod magad.
Smile

Amikor még 2008-ban személyesen beszélgettem Daniellel, akkor sajnálatát fejezte ki, hogy Magyarországra (és a volt keleti blokkra) ilyen kevés BIG-et javasoltak. Ma már másképpen csinálná, ha újra lehetne tervezni. Akkor (1985-ben) ez tűnt logikus iránynak.
Az újratervezés azonban nem cél. Elég mélyre kellene nyúlni, hogy át lehessen alakítani az 1000-es listát. Ebben az esetben ugyanis több ország "rovására" menne a dolog.

Én megértettem, hogy ez a Challenge - kihívás így lett kiírva és nem akarnak ilyen mértékben belenyúlni. Azonban szívesen segítenek abban, hogy mi is kialakíthassuk a magunk kihívását. Erre jött ötletnek az, ami bekerült a szabályzatba és itt is beszélgetünk róla. Eleve 2015-öt céloztak meg, erről nem is volt szavazás.
Ha ez nekünk nem felel meg vagy nem akarjuk, akkor nem kell ehhez ragaszkodnunk. Maradhatunk az "alap" kihívásnál.
Ez egy lehetőség, amit azért is kaptunk meg mert csak nálunk van ekkora aktivitás.

Egyébként a volt keleti blokkból csak a románok és mi észrevételeztük a kevés BIG-et. A többiek (csehek, szlovákok, lengyelek...) nem mertek vagy nem is akartak ilyennel fellépni. Pedig az egyik "judge" pont lengyel, ahol ugye 5 BIG van.

Hátszelet!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeMon Nov 08, 2010 9:01 pm

1985-ben még zárt határok voltak, itt szocializmus volt, meg Kádár :-((( Beleborzongok :-((

AKKOR MÉG valóban máshogy lehetett e régióra gondolni.

Ez sem tűnt fel eddig, hogy csak 5 lengyel BIG van. Persze elvben lent vannak a hegyek, de ekkora óiási országban belül is biztos akadna még 5, nem beszélve arról, hogy a déli hegyvidéken - feltételezem, simán találni 10-et. Egy tippem lenne Gubalowka Zakopane felett.
Na mindegy.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeSat Nov 13, 2010 6:20 pm

Még jó, hogy valaki figyel és számol is. Az eredeti kiírás/felmérésben volt egy elszámolás, így idővel valahogyan 51 BIG lett az 50 helyett.
Az I-es kategóriában számoltam el magam, ahol 22 BIG lenne, de az a, b, c kategóriák 23-at adnak ki. Így módosítottam ezt is és a közben előjött változásokat is.

I.a) Pannonhalma (Sokoró), Hörmann-forrás (Kőszegi-hegység), Kandikó (Göcsej), Brennbergbánya (Soproni-hegység) 4/4
I.b) Kőris-hegy (Bakony), Kab-hegy (Bakony), Hárskút (Bakony), Gella-tető (Balaton-felvidék), Tihanyi apátság (Tihanyi-félsziget), Büdöskút (Keszthelyi-hegység), Csőszpuszta (Bakony)
7/7
I.c) Dobogó-kő (Visegrádi-hegység), Visegrádi vár (Visegrádi-hegység), Hármas-határ-hegy (Budai-hegység), János-hegy (Budai-hegység), Csókakői vár (Vértes), Bence-hegy (Velencei-hegység), Vaskapu-hegy (Pilis), Pilis-tető (Pilis), Pap-rét (Pilis), Gerecse (Gerecse), Turul (Gerecse), 11/11

II.a) Gánás-hegy (Nyírség) 1/1
II.b) Felső-Borovnyák (Bükk), Szár-hegy (Rudabányai-hegység), Kopasz-hegy (Zempléni-hegység), László-tanya (Zempléni-hegység), Bükkszentkereszt (Bükk), Magas-hegy (Cserehát), Derenk (Aggteleki-karszt), Síkfőkút (Bükk), Kőrös-bérc (Bükk), Vörös-tó (Aggteleki-karszt), Regéci vár (Zempléni-hegység)
11/11
II.c) Kékes-tető (Mátra), Galya-tető (Mátra), Hurok út (Mátra), Salgóbánya (Karancs-Medves), Wenckheim ház (Börzsöny), Nagyirtáspuszta (Börzsöny), Nagy-hideg-hegy (Börzsöny), Tajti-lapos (Karancs-Medves), Keszegi-hágó (Cserhát), Garáb(Cserhát), Sas-bérc (Cserhát), 11/11

III.a) Misina (Mecsek), Mauszi kápolna (Szekszárdi-dombság), Tenkes (Villányi-hegység), Petőczpuszta (Mecsek) 4/4
III.b) Sükösdi fal (Bácskai-síkság) 1/1


Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
S.Zoltán




Posts : 16
Join date : 2009-01-23

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeSun Nov 14, 2010 6:58 pm


És ennek az 50-es listának mire kell elkészülnie?
És ha elkészül mi lesz vele?
A Gella-tető az az ami Balatonszőlős és Tótvázsony között van? Én helyette inkább a mencshelyi emelkedőt javaslom. Az messzebb is van a tihanyi apátságtól, és 3 irányból is elég komoly és látványos: Zánka-Tagyon-Óbudavár, Balatonakali-Dörgicse, és Vigántpetend-Nagyvázsony. Vigántpetend felett pl. van az a jó kis szerpentines szakasz, és utána útba ejthető a nagyvázsonyi vár is.
A másik amit hiányolok a Naszály Vác felett. Mint a "Mészkőember" hegyi időfutam verseny helyszíne mindenképpen itt lenne a helye. A 3 cserhátiból valamelyiket lecserélném erre...
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeMon Nov 15, 2010 5:43 pm

A listának - a korábban ismertetett tartalommal - 2014 év végére kell elkészülnie.
Ha elkészül, akkor a NAGY BIG-en belül lesz több, kisebb BIG is, többek között a magyar is.

Valamit viszont szeretnék az elején tisztázni.
- Nem én találtam ki, hogy kevés a magyar BIG, legyen több.
- Én csak a már felvetett problémával kapcsolatban beszélgettem Daniel-lel ill. Etienne-vel. Tőlük származik a "saját kihívás" ötlet.
- Egyáltalán NEM KELL nekünk ezt felvállalnunk. Maradhatunk a NAGY BIG-en belül, mint sokan mások is.

Összefoglalva:
Én csak próbálok segíteni ebben a szituációban azzal, hogy Magyarországon elég sok helyre sikerült már kerékpárral eljutnom.

Szóval én nem erőltetem ezt a dolgot. Felőlem maradhat a NAGY BIG, de ha kell segítség, akkor szívesen adok ötleteket.

Az emelkedős felvetésekre reagálás:
1. Gella-tető
Igen, arra gondoltam.
Az új felvetés nekem is jobban tetszik.

2. Cserhát
Ez is jó ötlet. Mondjuk kicsit sajnálom a keszegi-hágót, de akkor lecserélem azt. A verseny miatti prioritás az bizony lényeges.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeMon Nov 15, 2010 6:32 pm

Én nagyon jó ötletnek tartom a "saját kihívást".
Így legalább megtudom, hogy milyen emelkedõket érdemes elsõdlegesen felkeresni.
Másrészt a B.I.G -en belül is látják, hogy velünk kell számolni.

Még egyet árulj el Gábor, miért 2014 év vége az idõpont? Addig mi történhet? (ha már volt róla szó akkor bocs Smile )

Sonny

gabor kreicsi wrote:

- Egyáltalán NEM KELL nekünk ezt felvállalnunk. Maradhatunk a NAGY BIG-en belül, mint sokan mások is.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeMon Nov 15, 2010 9:47 pm

sonnycrockett wrote:
Én nagyon jó ötletnek tartom a "saját kihívást".
Így legalább megtudom, hogy milyen emelkedõket érdemes elsõdlegesen felkeresni.
Másrészt a B.I.G -en belül is látják, hogy velünk kell számolni.

Még egyet árulj el Gábor, miért 2014 év vége az idõpont? Addig mi történhet? (ha már volt róla szó akkor bocs Smile )

Sonny

gabor kreicsi wrote:

- Egyáltalán NEM KELL nekünk ezt felvállalnunk. Maradhatunk a NAGY BIG-en belül, mint sokan mások is.

Örülök ha tetszik Sonny!
2014-ig ki lehet találni a komplett listát és addigra "fullra" ki kell tölteni a fentebb említett táblázatot.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeThu Nov 18, 2010 9:36 am

Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
S.Zoltán




Posts : 16
Join date : 2009-01-23

National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitimeTue Nov 23, 2010 12:57 am

Back to top Go down
Sponsored content





National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Empty
PostSubject: Re: National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"   National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés" Icon_minitime

Back to top Go down
 
National Challenge avagy a "hazai BIG-ezés"
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon
» travelogue : 3 climb in the Tauern national park
» 2012. évi túrabeszámolók
» CRAZY Challenge
» 2010. évi tervek

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: