Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Túrabeszámolók 2008.

Go down 
5 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 06, 2009 2:06 pm

MI ez a Ratrac ?

Hármas mászás:
1, vagy több fokozatút lehetne, mint vannak ilyenek is külföldön: azaz 3 mászás bronz, 4 mászás ezüst, 5 pedig arany fokozat....

2, magyar viszonylatban a 3 mászás szerintem elég átlagos....szerintem nem jelent elég kihívást, ezért lehetne több.
A KÉkes 3* (utoljára Pásztótól Galyán át)
még Galya Parád felől ez együtt is csak kb. 3200-3300m szint és ehhez ha hozzáadjuk a 3. Galyát, a mellékúton É felől, az már jó - kijön a kb. 4000m szintemelkedés !
Az olaszhoz hasonlóan a neve lehetne Mátrai Ötös :-))
(ebből lehet menni 3, 4, 5-öt.

Anno a Plilisben párat csináltak maguk "Pilis összes" túrát: azaz bringával az összes hegyi úton egy nap alatt: az több, mint 3200-3400m szint volt.
Vmi ilyesmi lehetne.

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeTue Jan 06, 2009 3:15 pm

gyorgyigabor wrote:
MI ez a Ratrac ?

Az a lánctalpas gép, amivel a sípályákat is megdolgozzák. Ide a Králová Holára ilyenkor már csak ez megy fel. Út ugyanis nincs.

Mászások.
Nem gondoltam én ennyire bonyolultra. Adva lenne a mozgalom (évi egyszer szervezetten is) és három oldalról kellene felmenni. Galyatetőre én a Pásztó, Nemti, Parádsasvár pontokra gondoltam. Jó a Kékestető is, de abban az utolsó 3 km mindíg ugyanaz lenne. Vagy ez a Te általad teljesítetetteknél is így volt?
Szintben meg szerintem úgy sem lehet Alpok szintet kihozni. Lehet, hogy az nem is lenne szimpi sokaknak. Nem sokan olyan erősek, mint Te.

A Pilis összesről hallotam, tetszik is. Ennek mintájára kidolgoztam a "Salgótarján összes"-t. Ha jól alakulnak a dolgok, akkor 2011-ben tervezem nyílt teljesítménytúraként is megrendezni. Olyan 150 km és 3000 m szint lenne.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeWed Jan 07, 2009 6:50 pm

Azért gondoltam hogy a teljs az sok szintes legyen, mert ha össz mondjuk 1500-1800m szint a vége, az sokaknak nem kihívás. De sok olyan sorozat van, ahol kisebbeket is lehet teljesíteni.
A Mt Ventouxnál a csúcs a 4 mászás 6000 m szinttel.
Illetve van másik Ventoux-os kihívás, ott akárhány mászás lehet egy nap, aszerint vannak szintek. a csúcs asszem a 10 vagy 12 mászás 24 ó alatt.

Vagy van olyan marathon, a Marmotte, ahol 3 szint van a szintidőre éa szerint kapsz arany, vagy ezüst, bronz oklevelet.

Ezért gondoltam hogy legyen több szint.

Ki lehet hozni az Alpokat is; mentem én már a Pilisben 5150m szintet. :-))

MOndok egy jobb hazai példát: Velence 10-szer. Azt sem 5 körben maximálták, mondván azt "mindneki " meg tudja csinálni, hanem 10-ben, és már nagyon sokan csinálnak 10 kört (280 km). Motivál !
DE mások tudnak örülni a 6 körnek is.

És merre menne (és oút vagy monti) lenne a Salgótarján összes ??
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 9:34 am

Rendben Gábor, értettem én, hogy mit akarsz mondani csak én kissé óvatosabb voltam.

Mélyen nem ismerem a magyar bringásokat, igazából a környezetemből indulok ki, akiknek a 2000-3000 méter szint már NAGYON komoly kihívást jelent. Sokan nagyon erősek, de amikor mondom nekik, hogy az Alpokban vagy máshol milyen szinteket csinálok (hozzád képest persze ez is gyengébb), akkor teljesen lesápadnak, hogy az rengeteg. Pedig ezek az emberek 20-as átlaggal mennek fel Kékesre.

Nem kétlem, hogy lehet 5000 méter körüli szintet is csinálni Magyarországon egy nap, de rajtad kívül ezt hány ember tudná megcsinálni? Te biztosan jobban ismered a budapestieket.

A Velence 10x-et ismerem. Egyik nagy vágyam volt teljesíteni. A Te beszámolód is sokat segített abban, hogy 2007-ben sikerült.

A "Salgótarjáni összes" országúti lenne. (Örülnék neki, ha Te is beszállnál a szervezésbe vagy Te lennél az első számú ember az indulók között.).
Vázlatos útvonal: Salgótarján - Somoskő - Somoskőújfalu - Salgóbánya - Somoskőújfalu - Salgótarján - Fáy krt. (16%-os, itt lakom Very Happy ) - Károlyi - Karancsalja - Etes - Ságújfalu - Zsidó-hegy - Salgótarján - Nagykeresztúri hegy - Vizslás-Újlak - hegytető - Vizslás - hegytető - Salgótarján - Forgács telep - hegytető - Kazár - hegytető - Kazár - Mátraszele - hegytető - Bárnai elágazás - hegytető - Bárnai elágazás - Vízválasztó - Rónabánya - Vízválasztó - Salgótarján

Így minden hegy csak egyszer szerepelne. Van ahol fel és le is ugyanazon az úton és van ahol áthaladós lenne.
Egyszer majd lemérem.


Last edited by gabor kreicsi on Fri Jan 09, 2009 9:26 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 11:10 pm

Ez tetszik nekem is, majd jobb időben kipróbálom, de legjobb lenne majd együtt. Még egy Somlyóbányai kitérőt lehetne beletenni.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 11:18 pm

Az 5000-et csak azért mondtam hogy az ember képes lehet rá, persze azt annyira nem sokan :-) (de olyat szervezni tényleg túlzás lenne.

A 4000 az már többeknek (külf marathonokra járóknak, a 3000 m szint lehet valóban az, ami közepesebb bringásoknak is összejöhet rákészüléssel.

Az említett Starjáni TT tetszik; ha végig hegyes-dombos, akkor érdekes is lehet. Nem is nagyon ismerem a környéket, úgyhogy szívesen eljövök és szólok ismerősöknek is.

Melyik hónapra gondoltad ?

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 9:33 am

Gyuri felvetése nagyon jó. Az új útvonal: Salgótarján - Somoskő - Somoskőújfalu - Salgóbánya - Somoskőújfalu - Salgótarján - Fáy krt. (16%-os, itt lakom ) - Károlyi - Karancsalja - Etes - Ságújfalu - Zsidó-hegy - Salgótarján - Nagykeresztúri hegy - Vizslás-Újlak - hegytető - Vizslás - hegytető - Salgótarján - Forgács telep Somlyóbánya - Forgács telep - hegytető - Kazár - hegytető - Kazár - Mátraszele - hegytető - Bárnai elágazás - hegytető - Bárnai elágazás - Vízválasztó - Rónabánya - Vízválasztó - Salgótarján

gyorgyigabor wrote:
Az említett Starjáni TT tetszik; ha végig hegyes-dombos, akkor érdekes is lehet. Nem is nagyon ismerem a környéket, úgyhogy szívesen eljövök és szólok ismerősöknek is.
Melyik hónapra gondoltad ?
GyG

Nagyon örülök, hogy tetszik!

Többnyire 300 méter feletti hegyek (dombok) ezek, de vannak közöttük 500 méter felettiek is. Somoskő, Salgóbánya, Somlyóbánya, Rónabánya. Meredekségben pedig nem egy 10-12% feletti.

Az szuper lenne, ha eljönnél és sok-sok budapestit csábítanál ide. Tiéd lenne az egyes rajtszám.

Időpont? Nem tudom. Az tuti, hogy jövőre két fontos esemény is lesz, ami miatt leghamarabb 2011-ben tudnék vele foglalkozni. Persze bejárni már lehet korábban is.
Nekem a kedvenc hónapom a május, de akkor elég sok bringás tt szokott lenni. Előtte egyeztetnék velük.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 5:45 pm

és milyen események lesznek 2010-ben (amikre célzol ) ?
És 2009-ben, idén ?

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 12, 2009 11:31 am

gyorgyigabor wrote:
és milyen események lesznek 2010-ben (amikre célzol ) ?
És 2009-ben, idén ?
GyG

2010-ben (szabadidős) terveim között két nagyon komoly időt/pénzt/energiát igénylő terv szerepel.
- El Camino bicajal (Lourdes - Santiago - Fisterra - La Coruna)
- Kohász-kék teljesítménytúra (Miskolc - Ózd - Salgótarján) rendezése

Idénre is vannak tervek bőven. Ha csak a szabadidős dolgokat nézzük ismét.
- Negyven hegyben egyben tt rendezése
- 1000/7 tt rendezése
- BIG találkozó
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 12, 2009 12:16 pm

miket rejtenek ezen titokzatos szavak, szókapcsolatok ?
- negyven hegyben egyben
- 1000 / 7
??

Egy bringás éppen csak ismerősöm már bejárta az El Caminót, talán át is küldött élménybeszámolót, vmely bringás újságban közölték is a cikket, illetve egy srác megkeresett tegnap mailen, hogy csatlakoznék-e 4000km-es Ibériai fsz-i túrájához, mely része az El Camino :-))

Az én "El Caminó"-m a Raid Pyreneen volt :-))
Viszont egyszer a Tour magazinban is volt cikk az El Caminóról. has érdekel, bescannelem és elküldöm. Német nyelvű.

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitimeMon Jan 12, 2009 2:16 pm

gyorgyigabor wrote:
miket rejtenek ezen titokzatos szavak, szókapcsolatok ?
- negyven hegyben egyben
- 1000 / 7
GyG

Az első egy MTB teljesítménytúra. 40 km-et kell menni a hegyekben és egyszerre. :-)
A második pedig egy országúti teljesítménytúra. Idén 20 éves a bringám és így ünneplem meg, hogy 1000 km-et megyek vele egy hét alatt. Ezt azonban nyílttá teszem és lehet csatlakozni is. Már vannak jelentkezők.

Amit az El Camino-ról írtál, azt köszönöm.
Ha szükségem lesz valamire, akkor biztosan megkereslek. Egy zarándokutat azért egy kicsit más hangvételűre igyekszek venni, mint egy "sima" túrát. Itt a bringázás inkább csak eszköz. Ez nálam egyenlőre a kiindulópontból (Lourdes) és a társam személyéből (unakaöcsém) áll.
Azért az útba eső BIG-eket igyekszem majd megmászni.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Sponsored content





Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Túrabeszámolók 2008.   Túrabeszámolók 2008. - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Túrabeszámolók 2008.
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» 2010. évi túrabeszámolók
» 2011. évi túrabeszámolók
» 2012. évi túrabeszámolók
» 2013. évi túrabeszámolók
» 2014. évi túrabeszámolók

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: