Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of

Go down 
3 posters
AuthorMessage
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Empty
PostSubject: Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of   Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 12:23 am

Más bringás fórumokban már felvetődött, hogy vajon melyek az Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői; mivel az itteni tagok is szeretik a szép tájat (nem csoda :-)) ), így készítettem egy kis válogatást:

Vannak köztük közismertek, és persze jónéhány olyan is, amivel annak a tagnak is tudok újat mondani, aki nyáron azt írta, hogy azt hitte, az Alpok nem tud neki újat mutatni (noha Alpok főbb, közismert emelkedőit sem járta még be, nemhogy az alig ismerteket).
Nálam számít, hogy egy emelkedőt nagyrészt csak akkor sorolok a legszebbek közé, ha az a szépség élvezhető is, azaz nincs tele autóval...
Sorrend nem igazán van, talán csak a TOP 3 az egyértelmű - azt hiszem.
A többség 2000m feletti, de lesz néhány 2000m alatti

Roque de los Muchachos (2426 m) - La Palma szigetén: felhők feletti élmény, hosszú emelkedő, panoráma Tenerifére és a vulkán kráterébe.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20090415_roque25
Túraleírás:
egyik nap
és
másik nap
Videó pedig:


A következő szintén felhők feletti élmények miatt:
Tenerife, Teide fennsíkra vezető utak; leginkább a La Esperanza erdő felőli, de a többi is csodás.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20090422_Teide_emelk9
Túraleírás:
egyik nap
és az Esperanza erdő felőli:
túraleírás linkje

Videó:

és a másik:


3. pedig az idei Pico Veleta (3394 m) - ez Európa legmagasabbra vezető aszfaltos útja. Nem aszfaltoson, montisok persze ennél magasabbra is tudnak menni az Alpokban. Az aszfalt 3250m-en véget ér. csodás kilátás a tengerre, körbe minden felé - alattam az egész világ. De azért az előző kettő szebb volt.

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20120815_picoveleta31_BIG

Túrabesz. frissiben elkészült:
málhás nap tengertől indulva
és
a nem málhás, Granadából rengeteg csodás fotóval !

Videó:


Ezután pedig a továbbiak, nagyrészt sorrend nélkül, bár a következő néhány még azért nálam az elején található:

nekem a Bonette (2802 m) is talán TOP 5, de sztem a kerékpárosok kis része érezheti így:

Itt 5-ször jártam, legjobb videóm erről:
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20110614_bonette32_kisebb
Túrabesz. (legutóbbi):
2011-es csodás napról
és a videó is e napról; belevágva néhány korábbi alkalom 1-1 mozzanata:


Nagyon szeretem a Col de l'iseran hágót (2770 m) - a sok hó miatt + élmények miatt is persze, ami szubjektív.
3-szor jártam rajta; mind nagy élmény volt; eső is akadt hideggel, de csodás fények is.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20110620_Iseran10

Túrabeszámoló: linkje itt
és a videó a legutóbbi; csodás fényekkel, Dél felől:




Szintén a legszebbek közé tartozik a kevesek által ismert, Männlichen (2229 m), Svájcban - az Eiger - Mönch - Jungfrau mellett; elég meredek !
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20090625_Mannlichen13
Túrabeszámoló:
linkje itt
Videó pedig:


Talán párral hátrébb a helye, de mivel ugyaninnen elérhető, itt mutatom be a szintén alig ismert aszfaltos 2000-est, a szinté brutál meredek Oberläger -t (2025 m)
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20110721_oberlager14
Erről csak rövidebbet írtam még, júl 21-nél olvasható:
ezen a linken
és persze a videó:



Stelvio (2760 m): sokan nagyon szeretik, de sajnos itt is van elég sok motoros. Rengeteg hajtűkanyarjáról híres; É-i oldaláról, meg persze a tetőről majd’ 4000m-es csúcs és gleccser látszik.
Van ennél jobb fotó is, én legutóbb NY felől tekertem fel, így a tekergősebb, klasszikus oldalra már nem volt annyira jó a kép.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20080731_stelvio10
Túrabeszámoló képekkel, az utóbbi alkalom:
linkje

Videó (2 részletben, mert akkor még nem lehetett egyben ; méretkorlát miatt):

és


Sokan imádják a Grossglocknerutat, nálam - sok autó miatt - a 10-15-be sem nagyon férne be, csak ha nincs forgalom; akkor élvezhető és gyönyörű !!
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20120629_glockner15
ami a fotókat illeti:
fotóalbum innen érhető el
Ide 2012-ben 14 év után tértem vissza, tulképp a videózás és nosztalgia miatt; a videó majd készül, de vannak magasabb prioritást élvezők Smile Túrabeszámoló később.
A régi, íme:
linkje

A Colle Nivolet (2612 m) sem annyira ismert, pedig.... - csodás és 2500m feletti, csak hát nem kétoldalas - épp ezért kevés a motoros, vannak hegyi tavak, gleccserek, szerpentinek..
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20060727_nivolet5
Túrabeszámoló fotókkal:
linkje
Videó még nincs, de nyár előtt elkészül Smile

Következzen még egy magas, a Col du Galibier (2645 m) - itt mindhárom alkalommal (egyik a La Marmotte kerékpármarathon) szuper időm volt, érdekes !:
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20110619_galibier2
Rengeteg csodás fotóm készült róla, szinte külön lapot lehetne neki szentelni (ha a honlapon is csinálok egy ilyen best of összeállítást, oda több is felkerül majd).
Épp a szép fotók miatt megosztom mind a 3 túrabeszámolót:
2004 első alkalom
aztán:
2009 La Marmotte
és ismét málhával, csodás időben:
2011 - es

A La Marmotte videó:

és a 2011-es a szuper idővel:


Nehéz választani....
Az első blokk utolsója legyen a szintén eldugott és kevesek által ismert, Bettmeralp (2020-40 m) Svájcban, Visp környékén. Szinte záró forgalom, fent elég komoly, de békés üdülő, békés tó, szemben pedig rengeteg havas hegy, köztük a Matterhorn. Ez is 8-10% körüli meredek végig.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20110722_bettmeralp10
Túrabesz majd hamarosan...
Videó már készült, hadd ismerjék meg minél többen e csodás utat:



Folyt köv.


Last edited by gyorgyigabor on Mon Jan 21, 2013 1:34 am; edited 2 times in total
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Empty
PostSubject: legszebb hegyi utak 2. rész   Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 1:22 am

Folytatva a sort (de nem sorrendben):
Tauernmoossee (2088 m) - talán Ferix ajánlotta először; de ez nem BIG-es, viszont 2000-es és nehéz - azaz motivált Smile
Jártak itt Huber Tamásék is. Ausztriában található, nem messze Kapruntól.

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20090821_tauernmoos10
Erről sem írtam még....
Videó persze készült; az ok: ismerjék meg minél többen !


A következő az vitatott; nekem tetszik, de nem is zöldes, fenyős, nincs tó sem, stb... - persze az élmény az hatalmas volt!
Mont Ventoux (1909 m) - a legenda! Fentről messzi kilátás körbe; és rengeteg kerekes; a bringások Mekkája.
Épp tegnap néztem, hogy utánam lett még két magyar tagja is a Mont Ventoux ütődöttek klubjának, igaz ők megelégedtek a 3 emelkedős verzióval;
4 emelkedősből továbbra is 1 magyar tag van.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Mt_Ventoux20100715_videora2
Az ott tekerőkről profi fotósok készítenek képet, meg lehet venni; ez a kép egy ilyen.
Ezen nap túrabeszámolója (az élmény felülmúlta az, amikor a 3 emelkedőset csináltam meg):
link
Van fent egy rész az e nap filmezettből, de lesz ennél jobb ... idővel, amikor sorra kerül.



Sorrrend nélkül folytatom:
- Passo Gardena (2121 m) – Dolomitokban található; leginkább a Sassolungóra és a Sellára nyíló kilátása miatt csodás. Fantasztikus időben tértem vissza rá 15 év után 2011-ben:
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20110520_Gardena19
Túrabeszámoló fotókkal:
linkje
Ez bizony kemény nap volt; a végén a brutális Pampeagóval (tavalyi Giro d'Italia - n is szerepelt), mert annak tetején egy szintén alig ismert 2000-es aszfaltos van: talán van neve, de én Zischgalm-ként szerepeltetem, mert az van a tetőn.
Videó:


Passo Scimfuss (2242 m): Szintén alig ismert út (aminél ezt írom, a neten is alig van rájuk találat) 2012-ben jutottam fel rá; Svájcban, a Gotthard hágó felett található, de földrajzilag nem hágó. Csodás a panorámája! Videó kb 3 héten belül meglesz! Érdekessége az én szempontomból, hogy már 2011-ben felkerestem volna, de a GOtthard hg felett tekerve véget ért az aszfalt... no akkor fordultam is vissza - sajnos nem emlékeztem a netes fotókra, hogy később még aszfaltos; ezt 2012-ben láttam meg: kb. 200m hosszan volt földút. Ezért mentem vissza és 2012-ben itt lett (2011 után megint) teljes a 2000-es aszfaltos utak gyűjteménye. Csodás kilátás van fentről.
Úgy nézem, erről még nem is írtam :-( Nemsokára meglesz.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20120722_Scimfuss_best2

Az Oberaarsee - nem tudom, hogy normál időben milyen lehet, nekem a felhőpamacsok miatt volt lenyűgöző:
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20090624_grimsel13
A túrabeszámoló:
szöveg linkje
és a bemutató videó:

(az elején szereplő is nagyon szép hegyi út - hasonló a Bettmeralpéhoz; nem is tudom melyik a szebb: Alpe Galm: igencsak nehéz, meredek út!
Az Oberaarsee útja kb. 10:40-től látható.

Következzen 3 pireneusi:
Nincs közben hegyi tó, de én nagyon megszerettem; persze belejátszhattak a felhőpamacsok: a legendés Col du Tourmalet (2115 m)
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20070727_tourmalet17
Túrabeszámoló:
linkje
és a videó:


A Pireneusok legszebb 2000-ese talán ez: bár kegyetlenül pocsék az útja és alig ismerik : Presa l'Lauset (2197 m): anno talán 2 link volt róla.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20100726_presa13
szöveg és fotók:
linkje ez
A bemutató videó pedig:


Egy kis hágócska: El collado del Fanlo (1383 m): amire akkor azt mondtam, hogy az egész Pireneusok legszebb útja:
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20100725_coll_fanlo12
Erről a képről nem anynira jön át, ezért érdemes a túrabesz-ra kattintani; az elején van pár kép:
linkje ez

Videó sajnos anno a youtube által véletlen letörlődött és úgy tűnik, még nem tettem vissza. Nyár előtt meglesz Smile

Véletlenül így külön kerül ide egy blokkban, de ez nem jelenti, hogy itt a sor végén lennének: Dolomitokból 3 út:
A BIG-es Rif Auronzó / Drei Zinnen út, Giro befutó is volt. 2006-ben tekertem fel rajta, még a Granfondo Campagnolóra készülve. csodás panoráma>, rengeteg sziklás, júniusban havas csúcs.... - az út 11%-os átlagosan asszem 6 km-n át.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20060614_DreiZinnen9
Szöveg és még képek:
e linken érhető el
A videó pedig:

A 3. perctől következik...

A Monte Piana (2205 m) - az az igazság, hogy ide bringával tilos feltekerni, de .... megtettem, mert előtte erről nem tudtam és ha már ott voltam a kezdeténél....
Igazából csak biztonsági okból lehettek kitiltva a kerekesek. Azt hiszem az előbbi okból erről nem is volt bringás link anno; csak azt derítettem ki, hogy aszfaltos.
Az előzőhöz hasonló szépségű út csodás panorámával és vadregényes úttal:
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of P1020228
További fotók:
Album linkje
Meglepett, de erről sem tettem fel még szöveget.... de ami késik, nem múlik.
és a videó:
(18. perctől - előtte a Plan de Corones / Kronplatz szerepel)


A Dolomitok utolsó dobogósa pedig a szintén kevesek által ismert: igazából ennek kée a BIG-nek lennie, mert ott van a Mendolapass fölött, ráadásul benne 15%-os szakasszal és még szebb! nem 2000-es, mégis felmentem :-))
Penegal (1737 m): egész Dolomitokra és a Mendola hágóútra nyíló kilátást ad, de kicsit bóklászva NY-ra is lehet miben gyönyörködni. Sajnos a kilátó le volt zárva.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20120716_penegal4
Mivel ez idei, így erről még nem került fel a túrabeszámoló, de 2 héten belül meglesz.
További fotók, ebben az albumban; a Monte Grappa challenge után pár fotóval (előbb a Mendolapass, majd utána az onnan induló Penegal út (1737 m azt hiszem):
fotóalbum linkje

Végül még kettőt említenék meg, ill. jutott eszembe, bár lehetne 3 is):
Talán a legközelebbi a Mangart út (2055 M) - vadregényes és szép a panoráma, hatalmas csúcs (Mangart) alatt; persze lehet hogy a felhőpamacsok is befolyásoltak:
A Dolomitokat idézi az út.
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20080627_Mangart12
Szöveg és fotók még:
linkje ez
A videó pedig:


Végül az az emelkedő (de nem ezért!), ahol meg 2011-ben lett teljes az Alpok aszfaltos 2000-es útjainak kollekciója: a Kühtai fölötti Diga Finstertal, avagy Speicher Finstertal (2350 m):
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20110802_finstertal5
A településtől végig 10-11%-os és szép a kilátás, tekereg az út. Ennek is van egy érdekes sztorija: 2011 május végén már jártam itt, akkor kb. 1,5 km hiányzott a feljutáshoz, azonban hó borította onnan az utat (Más hágókon nem volt gondom). Elsőre azt gondoltam, azért az 1,5 km-ért nem megyek vissza, mert amúgy akkor már 4.szer tekertem életemben Kühtaira. Aztán nem bírtam, hogy semmit sem hagyjak, amibe valaki belekötne, mert mindig van, aki (jellemzően jóval kevesebb teljesítménnyel) szeret kekeckedni.
(ezért is jegyzem meg: 2012 azért lett meg újra az összes 2000-es, mert: előbbi Scimfuss hg sztori + még kt 2000-es emelkedőt közben tettek közzé a quaeldich.de-n, ill egyről akkor derült ki, hogy noha azt írta a srác, hogy véget ért az aszfalt és onnan recycling asphalt van, az is jóformán normál aszfaltot jelent - így ide 2012-ben tekertem fel - esőben (Bärgli: 2137 m).
Így végül a túra végén 5-ödször is feltekertem Kühtaira és onnan ide és szerencsémre CSODÁS időben lett is katarzis élmény.

FotóalbuM: linkje
az utolsó 4 kép az

A videó pedig:

Lehet, hogy akad, akit zavar, hogy a végén rámondtam, hogy most már az Alpok és Pireneusok 2000m feletti aszfaltos útjainak szakértőjének tartom magam, de ez nem az én problémám (akkor sem úgy mondtam, hogy az Alpok bringás szakértője lennék, hiszen értelemszerűen tud még újat mutatni az Alpok, ill bringás kollégák is; pl Kreicsi Gábor is pl Ausztriára vonatkozóan!) Kétségtelenül, akkor 2011 végén az összes 2000-es máshol nem szerepelt egy listában, csak itt, nálam:
http://www.gyorgyigabor.hu/GYG_osszes_hago.php

Remélem, hogy érdeklődésre tart számot a gyűjtemény és értelemszerűen bővíthető Smile

Jó bringázást, hasonlóan szép utakat kívánok !
Ui: jut eszembe, persze az időjárás is befolyásolta a listát; a Sustenpass is csodás lehet, de sajnos oda végig esőben, felhőben tekertem fel.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
cobranco

cobranco


Posts : 161
Join date : 2010-12-09
Age : 58
Location : Miskolc /Hungary/

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Empty
PostSubject: Re: Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of   Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 5:40 pm

Remélem Gábor nem sértődik meg,hogy bepofátlankodtam ide,még véletlenül sem akarom magam összehasonlitani vele/nehogy ebből baj legyen Laughing /,igaz az én választék-palettám jóval kisebb,mint az övé,de a topik témája nekem is megmozgatta az agysejtjeimet/ami még megmaradt Laughing /…szóval,bár senki nem kérdezte,én is felállitottam a magam TOP 5 hágólistáját,a szempont nem a nehézségi fok,hanem a látványosság volt:

1: Kövezzetek meg,de nekem az első helyen egyértelműen a Stelvio/2760m/ viszi a pálmát,annak is a keleti oldala a 49 égbe kanyargó hajtűkanyarral,bár a tömeg,a forgalom valóban negativum.
Sebtiben összeállitottam egy fotósorozatot a 2010-es csúcstámadásról:



Szerepel benne a Berninapass/2320m/ is,de ezt nem tenném be a top 10-be.

2:Ha lehetne többet is,akkor az Andermatt körüli hegykoszorú hágóit/Grimsel,Furka,Nufenen,Oberalp,Susten,Gotthard,-pass/tenném a második helyre.De,ha ragaszkodok ahhoz,hogy csak egyet lehet jelölni,akkor a bringások által csak „Hágók Paradicsomának” nevezett svájci régióból a Furkapasst/2431m/ jelölném meg,annak is a nyugati oldalát a leirhatatlan kilátás és a fantasztikus Rhone-gleccser miatt.

3:Timmelsjoch/2509m/,itt sincs nehéz dolgom,az olasz/dél-tirol/ oldal hozza a helyezést,az osztrák oldal látványban meg sem közeliti.

4:Albulapass/2312m/ svájcból,ényi-i oldal,igaz már régen voltam,és ez volt az első utam svájcban,ráadásul az élményt fokozta,hogy lefelé gurultunk a lemenő nap fényében,a felső szakasz a maga holdbéli aurájával,majd lentebb a hatalmas szurdokok,égbe nyúló magaslatok,és habnak a tortán végig mellettünk futó vasút szinte már hihetetlennek tünő épitészeti megoldásaival,…szóval,be kell vallanom, az albula helyezésénél érzelmi okok is domináltak.

5:Itt muszály holtversenyt hirdetnem,a befutó a San-Bernardino/2025m/ déli oldala lett volna,de az idei Durmitor-Sedlo/1907m/ montenegróból felzárkózott,annak is a nyugati Piva felőli oldala,a kanyon látványa,a tömérdek sziklába vájt alagút,és az alpoktól eltérő balkáni feeling/nem tudom másképp fogalmazni/ felhozta az ötödik helyre.

És a végén/sorszám nélkül/ egy ráadás,a Sella Nevea/1190m/,a Juliai-Alpok olasz részén,ami magasságával ugyan nem,de látványában felveszi a versenyt az elöbbiekben felsorolt nagyokkal.Ami igazán ütős,a nyugati oldal,a fantasztikus hegyi szerpentinnel,ahol a visszaforditók a sziklákba vájva,alagutakban kanyarognak,a Raccollana völgy lenyügöző panorámát nyújt.

Természetesen a felsorolt hágókról,túrákról nekem is vannak beszámolók,fotok,videók,de ezeket nem linkelgetem be,aki akarja megtalálja.

Persze nyilván lehetne még sorolni,de részemről egyenlöre ennyi,...a topik nyitása jó ötlet,ha valaki Gábor és én utánam beáll a sorba/magyarul, összeállit valami hasonlót és nem feltétlenül kell csak a BIG-ekre,vagy más, a világ tetején lévő magaslatokra gondolni/,azt szivesen elolvasom.
Back to top Go down
http://cobranco.atw.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Empty
PostSubject: Re: Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of   Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 11:57 pm

cobranco,
Éppen nem bepofátlankodásról van szó; épp mint hozzászólsz, ezen okból indítottam. :-)
Más időben, más irányból járunk egyik-másik emelkedőn; esetleg más tetszhet; kinek mi tetszik, itt meg lehet osztani, vagy hozzászólni, ha vki kevésen járt, de van köztük a többiek által felsorolt legszebbekből.

üdv: www.gyorgyigabor.hu
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Empty
PostSubject: Re: Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of   Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 12:04 am

A Timmelsjoch nekem is ott volt a fejemben; délről csodás:

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20100829_Timmelsjoch36


Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of 20100829_Timmelsjoch40

Van pár fotó itt, ettől a képtől kezdve.

szöveg ezen a linken

cobranco wrote:


3:Timmelsjoch/2509m/,itt sincs nehéz dolgom,az olasz/dél-tirol/ oldal hozza a helyezést,az osztrák oldal látványban meg sem közeliti.

Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Empty
PostSubject: Re: Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of   Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Icon_minitimeTue Jan 22, 2013 9:52 am

Sziasztok!

Semmi akadálya, hogy összegyűjtsük a TOP listát, bár egyszer már volt egy ilyen felvetés, csak az kizárólag az Alpokra vonatkozott. Benne van persze az is a pakliban, hogy aki több helyen járt, annak szélesebb a választéka is. A Pireneusokhoz most sem tudok hozzátenni, mert ott még soha sem jártam (jó ideig nem is tervezem), így marad számomra az Alpok. A listám kizárólag az Alpokra koncentrál, de ettől még nem feltétlenül ez a TOP5 hely, ahol valaha is jártam bicajjal. Nem szerepel ugyanis a listán a Grossglockner és a Kaunertal emelkedője, amelyek a felépüléseim után, és mint új élmények jelentkeztek. A szívem mélyén mindig is a TOP10-ben maradnak.

Zirknitztal
Ez egy igazi csoda volt. Éjszakai hidegfront nyomán, reggelre 1200 m felett mindenütt hó volt – szeptember első hétvégéjén. Vakítóan kék ég és egy idő után friss hóban való tekerés. Autó persze nem is merészkedett akkor errefelé. A csúcsképet is a „best of” között tartom számon.
http://farm4.static.flickr.com/3452/3918481251_2639ccc1f0_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2520/3919269142_f687e811b5_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2564/3919272050_fe44364d04_o.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3505/3918488265_cf9f6e91cf_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2587/3918494861_e37b5fa1af_o.jpg

Tre Cime di Laveredo
A Dolomitok maraton másnapján jártam itt, egy súlyos gyomorfertőzés után. A motivációmat azonban rögtön meghozta a látvány. Csodálatos hely! Olaszország amúgy is egyre többet jelent nekem.
http://farm5.static.flickr.com/4098/4820419806_357fefe668_o.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4076/4819799331_0b00179d28_o.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4079/4819800055_2812834b7b_o.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4075/4819800541_93d71e87d4_o.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4119/4820422684_0572fe1c26_o.jpg

Grosser Speikkogel
Ez volt az első olyan emelkedő, ami az igazán kemények közül való. A hegy már az A2-es autópályáról is lenyűgöző. Fentről persze még szebb.
http://farm3.static.flickr.com/2328/2175140207_b25d14563c_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2266/2175933248_c6b1ec5b8c_o.jpg

Poludniger Alm
Kevesen ismerik ezt az olasz/osztrák határon lévő csúcsot, amely tulajdonképpen néhány akolhoz vezet. Én, amikor elkezdtem összegyűjteni a helyszíneket – a régi honlapon nem voltak ilyen leírások a csúcsokról – már rögtön megtetszettek a képek, melyeket találtam róla. Karintia amúgy is nagy kedvencem. Az utóbbi húsz évben, szinte mindig voltam ott egy-két napot. A forgalom itt is minimális. Útközben nagyszerű rálátás mutatkozik a Mangartra is.
http://farm6.static.flickr.com/5172/5594217537_2138e0a499_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2138/2194347459_68327792d5_o.jpg
http://farm3.static.flickr.com/2380/2158044871_38025d722a_o.jpg

Zillertaler Höhenstrasse
Bár végig esőben mentem, így is csodálatos pillanatokat éltem át és ezek egy részét meg is tudtam örökíteni. Egyébként van olyan helyzet, amikor az esős időben még szebb képét mutatja a természet, mint mondjuk kánikulában. Forgalom szinte nem is volt. Nagyszerű táj, csend, kemény emelkedő.
http://farm5.static.flickr.com/4146/4960274444_c356a05152_o.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4113/4957539306_1cc06fcd5e_m.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4106/4956949127_0b1e9d828e_o.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4144/4956988743_2c4d0f19ec_o.jpg
http://farm5.static.flickr.com/4110/4957546596_d0ddc91750_o.jpg


sunny
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Sponsored content





Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Empty
PostSubject: Re: Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of   Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of Icon_minitime

Back to top Go down
 
Alpok és Pireneusok legszebb emelkedői: szubjektív best of
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» 2010. évi tervek
» 2010. évi túrabeszámolók
» 2011. évi tervek
» túravideók, fotóalbumok
» 2011. évi túrabeszámolók

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: