Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek

Go down 
+10
cobranco
daniel gobert
Pupu
Geza
nagy.zoli
G.Domonkos
Berger
gabor kreicsi
sonnycrockett
gyorgyigabor
14 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AuthorMessage
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 23, 2010 12:50 pm

A topic címe egyértelmű.
2011 következik ! (szűkebb körűt persze tarthatunk idén is, de már hűlni fog az idő hamar)

Mivel egyelőre nincs előírva hogy nemzetközi szinten évente megrendezésre kerülne ilyen, az
1. kérdés az időpontja: hónap ?
2. kérdés: helyszín !?

Nem sürgős a dolog, de itt ki tudjuk tárgyalni, meg tudjuk vitatni, sőt majd a tagoknak e-mailt is megereszthetünk.

GyG

Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 23, 2010 1:54 pm

Sziasztok!

1. Hogy mikor legyen az találjátok ki, csak egy hónappal elõtte szóljatok.
2. Én a Börzsönybe vagy a Bükkbe mennék, de tulajdonképpen mindegy.

Sonny
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 23, 2010 7:42 pm

A felvetés szép gondolat.

Ha szeretnénk olyan szintem meghirdetni, mint idén (TTT naptár), akkor november 15-ig le kell adni a dátumot és az adatokat a TTT szerkesztőségének. Ennek annyi hátránya van, ha valamelyikünknek közbejön valami vagy netán akkorra nagyon rossz az idő, az időpont már az marad a naptárban. Előny viszont, hogy a nyomtatott és a netes változatot is több ezren olvassák.

Kérdés, hogy akarunk-e olyan részvételi arányt, mint idén vagy inkább belterjeset szeretnénk?

Nekem egyébként az a véleményem, hogy menjünk sorban végig a magyar BIG-eken. Ha megszavazzák a bírók a plusz tizest, akkor 16 évente lehet forognunk.

Mi (salgótarjániak) egyébként azt tervezük, hogy minden évben megpróbálunk egy-egy magyar BIG-nek a "keresztapjai" lenni. Jövőre Galyatető 25x a cél. Tehát lehetne eleve ott a BIG day.
study
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Galy 25x?   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeFri Sep 24, 2010 4:51 pm

A Galyatető 25x nagyon szép terv, már közel lesz a 24 órás magyar rekordhoz, nem?
Úgy gondoltad, hogy lehetne Velence 10x jelleggel?

Viszont nem olyan korai időben, mint idén, ugye?
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeFri Sep 24, 2010 5:06 pm

Nem látom a :-) jelet, úgyhogy ezt "benyaltad". A BIG keresztapás téma úgy szól, h ha 500m-nél nagyobb a szintkülönbség, akkor egy éven belül kell 25-ször. Egy nap - szép is lenne :-)))) Bár Mátrasztimréről Galya 25* az működne. :-)

Viszont olyat akár lehet (bár nem tudom akarjuk-e)? hogy nekiindulunk sokan és mindenki annyiszor jön fel, ahogy kedve van, de 5-t fixre vállalhatunk: az 1/5-e a 25-nek. --> ekkor viszont leghamarabb május vége, de inkább június.

Galyatetőt választva szerintem eleve kiesett a márciusi időpont, mert az még hidegebb, mint Dkő.

Berger wrote:
A Galyatető 25x nagyon szép terv, már közel lesz a 24 órás magyar rekordhoz, nem?
Úgy gondoltad, hogy lehetne Velence 10x jelleggel?

Viszont nem olyan korai időben, mint idén, ugye?
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeFri Sep 24, 2010 7:42 pm

Köszi Gábor a pontosítást! Smile
Ha egy nap alatt próbálnám meg, akkor lehet hogy az Ötztal Marathon is bevállaltam volna.

Természetesen az egy éves 25x-re gondoltam, hiszen ennél a BIG-nél erre is van lehetőség. Már meg is kerestem azokat a pontokat, amelyek 464 méter magsan vannak, mint visszaguruló és indító helyek az egy nap alatt többszöri próbálkozáshoz.

Galyatetőn bizony még áprilisban is akad hó. Amúgy jó lehet a június, főleg egy 5x-es túrára, mert akkor nagyon hosszúak a nappalok.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: BIG gyűjtő day   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeMon Sep 27, 2010 12:46 am

Rajnai Gábor és Nagy Zoliék MO átszelés síkon ötletét módosítva eszembe jutot tolyan 5let, hogy pl 3-4 BIG-et felfűzni egy extrm túrára, és ki-ki ott száll be, ahol akar.
A Felső-Borovnyák, Kékes, Galya - Budakalász az mondjuk 320-345 km körüli. Kérdés, Miskolcról v Egerből érdemes-e indulni. Miskolcről jobban néz ki, de lehet, h hosszabb, illetve a leutazás....
Vagy Gyöngyöstől Kékes, Galya... Dobogókő és cél Budakalász : minden szentnek maga felé hajlik a keze :-)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeMon Sep 27, 2010 5:51 pm

Hát igen, ezt benyaltam, tényleg eszembe se jutott, hogy egy év alatt is elég lenne 25x mászni. Ha viszont így van, akkor lehet, hogy közel vagyok, hogy Dobogókőn megüssem ezt a szintet?

Úgy látszik baj van a felfogó képességemmel, de nem értem, hogy a Felső-Borovnyák Budakeszi túra hogy jön a Magyarország átszeléshez? Világosítsatok fel, nehogy megint benyaljak valamit!
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeMon Sep 27, 2010 5:59 pm

Az úgy jön, hogy az alapverzió hogy páran átszelnék Mo-t hosszában,.... erre bennem felmerült, hogy az É-Középhg átszelés engem is érdekelne... aztán számolgattam + BIG-ek is eszembe jutottak és így jött, hogy pl Miskolctól É KÖzéphg-n át Budakalászig BIG-eket felfűzve....
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 11:21 am

A Nagymaros összeg és Salgótarján öszes mintájára merült fel, hogy olyan BIG dayt is lehet csinálni, amikor egy BIG-re megyünk fel mindne irányból:
ez Dobogókőnél 5 emelkedőt jelentene: Pomáz, Pvvár, ESztergom, Pmarót (Ördög küllője) és SZtendre-Dömörkapu felől. MIndenki annyira csatlakozhatna, amennyire kedve / ereje van. De ebből az össz szint sem olyan extrém, max. 3000m szint: 600+ 570 + 570 + 540 + (650-700) = nagyjából 2950-3000 m szint.

Galyára is min 3 irányból fel lehet menni (a 3. az északi erdészeti út), de Gábor ezt Te jobban tudod.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 2:45 pm

Látom, nem kell a szomszédba menni extremitásért. :-)

Lehetne ilyen BIG DAY is, én azonban jövőre szeretnék Galyatetőre koncentrálni. A 25x nem kevés így sem. Tulajdonképpen ilyen szempontból lecke volt nekem az idei maraton. Annyira készülni KELLett rá, hogy hatalmas terhet rótt rám. Számos dolog tetézte is ezt (munkahely, magánélet, betegség, Kohász-kék rendezése), így még jobban rám ült a nehézség. Aztán végül - én meglátásom szerint - jót mentem így is, de az előtte lévő fél év nagyon sok, kihagyható stresszt tartalmazott. El is döntöttem, hogy lehet bármilyen csábító maraton kiírás én a jövőben olyan távot vagyok hajlandó bevállalni, amire nem kell külön készülnöm. Az első kettőm ilyen volt és az eredménye is.

Galyatető, nekünk amolyan házi hegy. Jó 90 km alatt meg lehet járni a lakásunktól, ráadásul MTB-vel is vannak útvonalvariációi. Nyáron pedig, jó időben, akár még munka után is felmerészkedhetek, akkor, amikor kedvem van hozzá.

Szóval Galyatetőre vannak bőven feljutási lehetőségek.
- Pásztó (Hasznos) felő - országút
- Gyöngyös (Mátraháza) felől - országút
- Parádsasvár felő - országút
Mondjuk ezek sem túl jó minőségűek. A BIG honlapon van is erre vonatkozó kép.
http://farm5.static.flickr.com/4006/4679223019_bcbe42bf02_o.jpg

Ezeken kívül
- Nemti felől, Mátraalmástól erdészeti úton
- Gyöngyösoroszitól egy rozoga aszfaltos úton, ami Bagolyirtásnál ér fel a hasznosi országútra.
- Görgőbikk (Bérc Hotel) felől eléggé leromlott állapotú erdészeti úton, amely két irányba ágazik el az Üvöltő-hegy alatt. Az egyik a mátraalmási erdészeti út alatt lyukad ki, míg a másik a Bőgős-réten, ahonnan a mátraszentistváni bekötőút kezdődik.

Tehát én támogatom a jövő évi BIG DAY-t Galyatetőn. A 3x-et bevállalnám, a többit nem biztos.

Dobogó-kő pedig lehetne 2012-ben. Smile


Last edited by gabor kreicsi on Fri Oct 01, 2010 11:08 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 3:15 pm

a parádsasvárit nem ismerem, de amikor ott jártam a Mátraalmás-Nemti felőli nem volt rossz. Amúgy is az erdészetin nincs vagy kevés az autó / forgalom. Dumálni is lehet :-)

OK: érik ez a dolog.
Többiek mit szólnának egy ilyen BIG dayhez ? Azaz 1 BIG day, amikor min 3 Galya mászás (ha nincs több JÓ MINŐSÉGŰ feljutás, akkor vagy elég 3, vagy hazaút előtt még ki lehet egészíteni Kékessel.
Gábor az utsó 2, az mennyire jó minőségű ?

"- Gyöngyösoroszitól egy rozoga aszfaltos úton, ami Bagolyirtásnál ér fel a hasznosi országútra.
- Görgőbikk (Bérc Hotel) felől eléggé leromlott állapotú erdészeti úton, amely két irányba ágazik el az Üvöltő-hegy alatt. Az egyik a mátraalmási erdészeti út alatt lyukad ki, míg a másik a Bőgős-réten, ahonnan a mátraszentistváni bekötőút kezdődik."

a PIlis összesen tapasztalt utakhoz képest !

Köszi:

Időpont: máj 15 - júni 6-8 közt, hm ? (de inkább a vége felé....)

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 3:41 pm

Sziasztok!

Jó lenne ez, csak nagyon messze van. A tavalyi BIG Day márciusban volt, és az sem volt rossz, és sokan eljöttek.
Nem azt mondom, hogy márciusban legyen a BIG Day, de június elõtt is lehetne valami.

Mert addig mit csináljak? Very Happy

Sonny
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 4:41 pm

Ettől mehetünk túrákat.... októberben lesz szép a színes erdő.
egy napsütéses őszi du-n még megnézném a mártonhegyi utat + HHH-t. Nosztalgiából.

télen meg spinning :-) - nekem legalábbis.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 7:12 pm

Igen, érik a dolog. Smile

Tulajdonképpen jeleneg Galyatetőre egyik út sem jó minőségű, de talán az összes közül a parádsasvári a legjobb.
Mondjuk felfelé ez nem is gond, csak lefelé. A mátraalmási az lefelé szerintem elég rozoga, de óvatosan bevállalható. A többi - amire rákérdeztél Gábor - még rosszabb. Azokat én csak túrabringára vagy MTB-re javasolom legalábbis lefelé biztosan.
A másik oldalról nézve viszont az erdészetiken nagyon kicsi a forgalom és lazán lehet beszélgetni úgy, mint a Pilisben is. Ráadásul itt a szembejövő bicajosok száma is jóval alacsonyabb.

Szóval a három "alapirány" rendben van, a többi meg a bringásra van bízva, hogy mit vállal be.

Ha maradunk az ötletednél, akkor kellene egy "biztos találkozási időpont" Galyatetőn. Mert ugye Ti Gyöngyös vagy Pásztó felől jönnétek fel, mi pedig Nemti vagy Parádsasvár felől. Akkor lenne a bicajemelés és előtte/utána mindenki arra és annyit megy, amennyit akar.

A hónapot pedig majd megbeszéljük. Megint csak azt tudom mondani, hogy aki nincs itt - nem szól hozzá, az sajnos el kell hogy fogadja a döntéseket.

Sonny!
Ezek szerint Te is ott voltál márciusban. Találkoztunk?
Gondolom emléklapot adtam a végén?!

Gábor!
Nekem pedig következnek a gyalogtúrák és néha egy kis görgőzés. Persze, amíg nincs fagy, addig a bicaj is gurul. Smile
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
G.Domonkos




Posts : 94
Join date : 2008-01-04
Age : 68
Location : Salgótarján

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeFri Oct 01, 2010 10:10 pm

Remélem én is, hogy szép ősz lesz, de nekem nem pihen télen sem hosszú ideig a bicaj. Amíg nincs nagy mínusz vagy latyak, addig megyek. A szobabicikli vagy a görgő (mondjuk nekem nincs is) valahogy nem jön be. Szabadtéri sport szobában?
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeFri Oct 01, 2010 11:02 pm

A spinning azért más, mint a bringázás. Társaság, zene, tekerés... mások bulin tombolják ki magukat, én spinning alkalmakkor :-)
Jellemzően 650-670 kcal ég el 50 perc alatt - nekem.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 2:23 pm

Gábor!

Igen, én is ott voltam a BIG Day-en, és megkaptam tõled az oklevelet. Egyedül mentem akkor, és nem ismertem senkit. Lehet, hogy arra emlékszel, hogy egy régi Favorittal mentem. Most már Györgyi Gábort ismerem személyesen is, remélem majd alkalomadtán veled is beszélgetek egy közös túra alkalmával.

Sonny

gabor kreicsi wrote:


Sonny!
Ezek szerint Te is ott voltál márciusban. Találkoztunk?
Gondolom emléklapot adtam a végén?!

Back to top Go down
nagy.zoli

nagy.zoli


Posts : 21
Join date : 2010-03-31
Age : 45
Location : Bp

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 11:11 pm

A BIg nap nekem tökmindegy, ha tudok, megyek. De a Györgyigábor-féle útvonalon való megközelítés igazán odaillő lenne. Akkor úgysem "kell" továbbmenni a Bükkbe, ha a Galyára szervezitek.
Szerintem május kiváló lenne. Mielőtt mindenki nyaralni megy.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeMon Oct 04, 2010 12:47 am

De azért nem mixelve, hogy letekerni Galyáig és akkor ott helyszínen 3 irányból fel.
Én magam részéről kihagynám a béna terepen odajutást, akkor inkább odautazom. De meglátjuk.
Nektek erőseknek viszont nem árt a 3 Galya előtt még az a plusz 70-80 km. :-)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeMon Oct 04, 2010 11:09 am

OK Sonny!
Ezek szerint ismerlek. Remélem még találkozunk!
sunny
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Oct 07, 2010 3:36 pm

Ma jött meg a TTT-től a teljesítménytúrás adatlap. Ez az a kiadvány, amiben idén is megjelent (nyomtatva és neten is) a BIG DAY programja. Talán ezért is voltunk olyan sokan.

November 7-re a rendezői értekezletre - kell összeállítani az adatlapot, de legkésőbb december 1-el zárják a szerkesztést.
Ha számítotok rám, hogy ott legyek, akkor én az alábbiakat tervezem.

Megbeszélendők

Dátum
Úgy olvasom, hogy a többségnek egy későbbi (tehát nem márciusi) időpont felelne meg. Én az április 16 vagy 17-et preferálnám. Még ez ügyben megvárnám, hogy milyen bringástúra jelentkezne még be arra az időpontra. Ha későbbit szeretnétek, akkor a május 28 vagy 29 tűnik jónak.

Útvonal
Lehetne egy fix útvonal Pásztó vasútállomásról. Így a táv 27 km, a szint pedig olyan 750 m körül lenne. Ez lenne az alap teljesítménytúra. Oklevél stb.
Innen jöhetne az opció, hogy ki mennyit, merre akar menni, annyit és annyiszor mehetne. Mondjuk ezt már nem lenne senki, aki ellenőrizni tudná, így ez már csak "privátban" mehetne. Az egy más kérdés, hogy nekünk esetleg lehet még közös a folytatás is.

A másik megoldás az az, hogy Valaki (hozzátartozó, tag...) elvállalná a "hegyi pontőr" szerepét. Ebben az esetben úgy lenne meghirdetve a teljesítménytúra, hogy Galyatetőn üzemel a pecsételős pont 10.00-16.00-ig. Kiválasztanánk a völgyi pontokat, ahol szintén pecsételni lehetne. A csúcson pedig mindenki olyan oklevelet kapna, amennyiszer felment egy nap alatt.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeThu Oct 07, 2010 10:11 pm

Köszi a téma ismételt szóba hozatalát :-)
Nem hiába vagy profi szervező....

akkor a következő 3 hetet meg kell pörgetni, hogy azért jó lenne hallani több ember véleményét. Gábor, akik múltkor névvel jelentkeztek, azokat nem lehetne megkeresni, hogy mi a véleményük, illetve a névlista alapján az ismertebb embereket. Mit gondolsz ?
Tudom a túl nagy demokrácia káoszba megy, de megfelelő keretek között össze lehet szedni, összefésülni 15-20 véleményt.

Én május végének örülnék, akkor könnyebb több emelkedőt menni és nem üthet be.
Szerintem akkor lenne a Békás 100 :-(

Kb május 10 utáni időpontra már könnyen rábólintanék.

Okés a pásztói rajt, talán arról jobb is az út. Mi lenne, ha az 1. csúcs után becsületesség alapján működne a dolog, azaz mi megyünk együtt (oklevél egyértelmű), aki meg különcködik :
- és gyorsabb, az ha megvár, akkor megkapja az oklevelet, ha nem vár meg akkor postán lehet küldeni.
- ha lassabb: akkor megvárjuk a 3. után a csúcson, vagy nem várjuk meg, de a 3. felérés után az illetőkért legurulunk :-) és végl így várjuk meg a felérését.
Belefér ez, illetve ha a 2. emelkedő után túl nagy a lemaradás, akkor a harmadiknál nem várjuk meg, de ezt ki lehet kötni (Mint marathonoknál a limitidő.) Onnan számolva hogy 1.-re felértünk + 20 p (pihi) és onnan számolva még 2 órát a felérésre azt várjuk meg a 3. után.

Rajt (leutazás miatt szerintem ) 10 óra lehetne, felérés 11:30, 2. felérés max 14 óra, 3. felérés max 16 óra, és ezután - aki akarja - belefér még a Kékes is.

Többiek véleménye ?
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeFri Oct 08, 2010 8:16 am

Köszönöm a reagálást!

Igyekszem sorban menni.

1. Megkérdezhetjük az akkori résztvevőket. Egy próbát megérhet. Mondjuk az idei évben az e-mailben kersettek kb. 10%-a válaszolt nekem. Crying or Very sad
Itt van a nálam lévő lista. Akit ismersz közülük - és itt nem szokott olvasni - annak elküldhetnéd az e-mail címét nekem. Én meg csinálok egy kör e-mailt.

Györgyi Gábor
Kreicsi Gábor
Vincze Gábor
Ispán István
Puskás Aladár
Végh Norbert
Szabó Tamás
Zsiga András
Tatár Levente
Cserhalmi László
Domonkos György
Bergmann Péter
Tardos Dániel
Schulat József
Nagy Zsolt
Vadkerti Tóth Zoltán
Nagyfi Tamás
Juhász Gábor
Szécsi Csaba
Luc Willem (Lehet, hogy még mindíg itt dolgozik?)
Bazsó János
Varró Gábor
Rácz Katalin
Ábrahám Balázs
Breuer László
Breuer Tamás
Lőrincz Tamás
Lőrincz Viktor
Játvás Tamás
Csankó Péter
Hermann Róbert
Matos Gábor
Puskás Zoltán
Bimbó László
Palkó András
Vargéc Tamás
Szerencsi Judit
Kovács Árpád
Petrik Csaba
Zavicsa Ádám
Karlovitz Kristóf
Varga Viktória
Aszódi Katalin
Grosz Zoltán
Nagy Tibor
Sarkady Csaba

2. Rendben, lehet a május vége. A Békás 100 időpontja igen változó, de az biztos, hogy vasárnaponként szokták megtartani. Tehát eleve a szombatot (május 28.) céloznánk meg.

3. Jók az okleveles felvetéseid, de azért ennél kicsit macerásabb a dolog. Eléggé követhetetlen lenne így az egész ill. ki állná az esetleges 40-50 postai levél árát? Lenne nevezési díj? Az megint bonyolít. Erre-arra figyelni...

Szerintem leygen megint vezetett túra. Mi adjuk a tempót és ki hányszor jön fel velünk, olyan oklevelet kap. Aki előremegy vagy lemarad, az pedig vállalja azt, hogy elismerés nélkül megy haza. Kapna mindenki egy silabuszt a VÁRHATÓ útvonalról és időbeosztásokról. Aztán eldöntené, hogyan tovább.

4. Jelenleg, hétvégén két óránként megy a Hatvan - Salgótarján közötti vonat. Szerintem ez a jövőben sem fog változni. Viszont pont 10 órakor nincsen érkezése. 8.50-kor van Pásztón egy. Akkor kellene rajtolnunk.
Így a következő lehetne a silabusz.
Rajt: 9.00 Pásztó
Galyatető 1. 10.30
Parádsasvár indulás 11.15
Galyatető 2. 13.00
Nemti indulás 14.15
Galyatető 3. 16.00 Bicajemelés!

Innen mindenkinek szabad program!

Question
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitimeFri Oct 08, 2010 9:58 am

Sziasztok!

1. Engem már nem kell megkérdezni, napi rendszerességgel olvasom a fórumot.

2. Jó lesz a május 28.

3. Szerintem nem kell postázni, az akárhanyadik Galyatetõre érkezéskor Gábor átadhatja az oklevelet annak aki ott van. Persze csak ha ez Gábornak is megfelel. Aki nem tud felérni a pihenõidõ végéig az nem kap oklevelet Evil or Very Mad

4. A 9 órás kezdés és az útvonal is tetszik.

Üdv. : Sonny (Szabó Tamás)


Back to top Go down
Sponsored content





rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Empty
PostSubject: Re: rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek   rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek Icon_minitime

Back to top Go down
 
rendszeres, évente megszervezéskre kerülő BIG day-ek
Back to top 
Page 1 of 9Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: