Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 2010. évi tervek

Go down 
+6
Geza
ferix
Balázs
Berger
gabor kreicsi
gyorgyigabor
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeFri Apr 16, 2010 7:16 pm

Hello Berger!

Engem érdekelne a dolog. Egyébként az hány km? Van vmi útvonalterv?

Sonny

Berger wrote:
Szó volt róla valamikor hajdanában, hogy májusban megejtünk egy kis Pilis összest. Ahogy nézem a naptárt erre leginkább a május 22-es hétvége lenne a legalkalmasabb, már csak azért is, mert 3 napos hétvége, szóval lehet utána helyre rázódni, már csak lesz egy biciklizésre idõjárásilag is alkalmas nap, és elõtte - utána való hétvégén lesznek egyéb programok.

Érdekelne valakit ez a dolog?
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeFri Apr 16, 2010 9:22 pm

Sonny,
150 km körüli: a lényeg, a Pilis összes hegyi útja benne van: azaz erre-arra tekergünk, a szintemelkedés emlékem szerint kb 3300 m.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeFri Apr 16, 2010 10:20 pm

És volt olyan aki ezt túlélte? affraid

gyorgyigabor wrote:
Sonny,
150 km körüli: a lényeg, a Pilis összes hegyi útja benne van: azaz erre-arra tekergünk, a szintemelkedés emlékem szerint kb 3300 m.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeFri Apr 16, 2010 11:17 pm

Persze. Nekem egyébként a Pilisben tekert rekordom 5150m szintemelkedés, 2004-ből.

Egy túraötlet (alább) a Pilis összesre: igaz ez annyira rámegy minden emelkedőre, hogy benne van Lajosforrás és a Pilis tető is, ezzel: 4115m lett a vége. Benne 2-szer gurulnánk le Hegytetőtől a Skenzen irányába.

Viszont ennyi szintemelkedéses túra még korai lenne május végén. Nekem a sok év óta bevált havi edzéstervben májusban még csak 3000m szintet kell menni és júniusra előírt a 4000m szintes túra, eszerint május 22-én 4115m szint elég kemény. (bár épp 2004-ben május 21-én már 4000m szintet mentem egy edzőtúrán, de előtte nem ilyen volt a tavasz)

Pünkösd 7végére mondjuk kb. 3300, max 3500m szint vállalható. Ha belegondolok, hogy most vasárnap mondjuk lesz 1500m szint és aha a köv 7vége hűvös, akkor azután, azaz ápr legvégén jön csak össze 2200m szint körül. Hát..... ha jó idő van és 1 kivételével minden 7végén tud menni az ember, akkor akár 4000m is lehet.

Pilis összes: Bk - Sztendre – meredeken fel Psztlászló – Lepence (kb. 28 + 370) – Visegr (30) – Pap-rét – Hegytető – Skanzen (kb 50 km + 810 m) – Pap-rét – Skanzen felett (64 km + 1250 m) – Lajosforrás (71 km + 1550 m) - Dömörkapu – Psztl (82 km + 1650 m) – Kirány k nyereg – Kakashegy (99 km + 1930 m) – Csobánkai leág (108 km) – Pvvár (117 km + sacc 2130 m)) – Pszántó – Kétbükkfa ny (130 km + 2550 m) – PILIS (138 km + 2790 m) – Esztergom felé széle (149 km + 2830 m) – vissza - Dkő (160 km + 3350 m) – Kakashegy – KKny előtti tető (170 km + 3525 m) – Pmarót – Mexico – Dobogókő (196 km + 4115 m) – Bk = 220 km + 4115 m
Pár helyen csak saccoltam a km-ket, így 6-8 km eltérés lehet, szintemelkedésben nemigen.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Pilis összes   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeFri Apr 16, 2010 11:48 pm

Itt is vannak a Pilis összesről:
http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=pilis+%F6sszes&aq_cre=0&user_id=&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9006401

a kigyűjtött infók (alább) alapján az útvonal:

Visegrád - Mogyoró-hegy - Vár - Apákúti-völgy - Pap-rét - Skanzen - Pilisszentlászló - (Lepence) Pilismarót - Királykúti-nyereg - Lajosforrás - Szentendre - Pomáz - Dobogó-kő - Esztergom -Pilismarót - Hoffman fogadó - Mexikó - Két-bükkfa-nyereg - Dobogó-kő - Két-bükkfa-nyereg - (zúdulás PSztkereszt felé, de még mielőtt beérnél oda, amikor jobb kéz felől elhagyott laktanya van, dobsz egy balost) Kakashegy - Vörösdagonya - Király-kúti-nyereg - Sikáros - aztán valóban, ahogy mondtad: az Öreg-nyílás-völgyben - Psztlászló (Kis Rigó) - Hegy-tető - Pap-rét - Visegrád.
Ha 10 óra a szintidő, akkor sztem én Pap-réten csatlakoznék, de (Hogy nekem is meglegyen a "vár"am, felmegyek a meredek 3km-en a Sztendre fölötti hegyen (Pismány) kb 340 m-ig. DE messze van még.... addig sokat kell tekerni....

Szuperjó, ahogy rákerestem berger hozzászólásaira :-)

Pilis összes: (bergertől)
---------
Akkor nyiltakozom bővebben a Pilis összesről.
Visegrád - Mogyoró-hegy - Vár - Apákúti-völgy - Pap-rét - Skanzen - Pilisszentlászló - (Lepence) Pilismarót - Királykúti-nyereg - Lajosforrás - Szentendre - Pomáz - Dobogó-kő - Esztergom - Pilismarót - Dobogó-kő - Királykúti nyereg - Pilismarót - Hegytető - Pap-rét - Visegrád.
15x km 3xxx m szint.
-------------
Visszanéztem 4 évre visszamenőlegesen a Pilisösszeseket, és a következőket találtam:
1. Még sosem mentem végig a teljes útvonalon (sok helyen lehet csalni)
2. A táv 150,5 és 180,22 km között váltakozott - nyilván a leghosszabb volt a legteljesebb változat, de akkor még nem volt magasságmérő aplikálva a bicajra. Viszont amikor már volt...
3. 2338 és 3077 m között volt az összes szint.
4. A nettó idő 7:22:13 és 8:38:42 között volt, de szintidő a teljes távra vonatkozik: 10 óra. A másik cél, hogy minél kisebb legyen a bruttó és a nettó idő közötti különbség.
Persze pihenésre, tápolásra mindig szakítottunk elég időt. Nagyjából együtt mentünk, illetve a hegytetőkön megvártuk egymást, szerintem ez jó gyakorlat volt, kár lenne változtatni rajta. Nagyobb pihenőt a Lajos-forrásnál, illetve a Dobogó-kőn tartottunk.

Hogy mikor is lesz ez a Pilis összes? Június 12-ben egyeztünk meg hirtelen ott a sörözőben. Most láttam viszont a Hunbike-on, hogy aznap lesz egy amatőr verseny, mely Gyöngyösről indul, és Pásztón keresztül vezet Kékes-tetőig. Lehet, hogy emiatt érdemes lenne elhalasztani Június 20-ra - ettől sokkal későbbre nem érdemes, mert nem lehet felépülni a Dreilanderre belőle Smile
Szóval szavazzunk: június 12 (szombat), vagy június 20 (vasárnap)?
-------------

Volt némi érdeklődés a Pilis összessel kapcsolatban, úgyhogy csepegtetek némi infót. Az útvonal: Visegrád - Mogyoró-hegy - Vár - Apákúti-völgy - Pap-rét - Skanzen - Pilisszentlászló - Pilismarót - Királykúti-nyereg - Lajosforrás - Szentendre - Pomáz - Dobogó-kő - Esztergom - Pilismarót - Dobogó-kő - Királykúti nyereg - Pilismarót - Hegytető - Pap-rét - Visegrád.
Ez 17x km és több, mint 3000 m szint.
Jelenleg júni 12 a leginkább preferált időpont, ha valakit érdekel, szóljon.
Amúgy évről-évre meghirdetem itt a topikban ezt a túrát, eddig nem volt nagy érdeklődés - bár csak 1x kellett egyedül mennem.
Szóval a jelentkezőket soxeretetttel várjuk!
------------
totnes,
na akkor pontosítok én is.
0. Igen, végig aszfalt.
1. Pilisszentlászló és PMarót között Lepence - Dömös érintésével a 11-en
2.Hát igen, a Király-kúti-nyereg és Szentendre közötti szakaszt kicsit leegyszerűsítettem - bocs
3. Akkor Esztergomtól a következő az útvonal: Pilismarót - Hoffman fogadó - Mexikó - Két-bükkfa-nyereg - Dobogó-kő - Két-bükkfa-nyereg - (zúdulás PSztkereszt felé, de még mielőtt beérnél oda, amikor jobb kéz felől elhagyott laktanya van, dobsz egy balost) Kakashegy - Vörösdagonya - Király-kúti-nyereg - Sikáros - aztán valóban, ahogy mondtad: az Öreg-nyílás-völgyben - Psztlászló (Kis Rigó) - Hegy-tető - Pap-rét - Visegrád.
Nincs benne valóban elég sok minden, pl. a Kesztölcről Klastrompusztára vezető emelkedő sem, de nekem ennyi elég Smile
Visegrádra úgy szoktam eljutni, hogy átmegyek a komppal - ugyanis ott lakom. Hát igen, be kell vallanom, hogy önző szempontok vezéreltek a tura útvonalának kitalálásánál. Amúgy azt fel tudom ajánlani, hogy ha valaki autóval szeretne jönni, akkor otthagyhatja az autóját a házunk előtt, ami elég biztonságos. Szerintem a legcélszerűbb azonban vonattal jönni Nagymarosra.
Ahogy írtam, ennek a célja a felkészülés, tehát túlélni kevés - kell tudni mosolyogni is a végén. A szintidő 10 óra, minden teljesítő kap oklevelet Smile

- de ebben nincs benne pl a Csobánka - Pszántó kör, PIlis tető...
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 17, 2010 7:56 am

Berger wrote:
Ahogy nézem a naptárt erre leginkább a május 22-es hétvége lenne a legalkalmasabb,

Köszönöm az invitálást!

Jól mondtad, hogy minél többen vagyunk, annál nehezebb lesz jó időpontot választani.
Azon a hétvégén nekem nagyon sok feladatom lesz, mert akkor rendezzük meg másodszor a Kohász-kék teljesítménytúrát.
http://www.teljesitmenyturazoktarsasaga.hu/tura?id=2461

Azonban nem kell hozzám igazodni, én úgy is lassú lennék hozzátok.

Hátszelet!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 17, 2010 10:03 am

Gábor, hát azt nehezen hinném, hogy lassú lennél hozzánk: emlékezve a Szitnya emelkedőjén mutatottakra. :-)

akárhogy is alakul a Pilis összes időpontja: sikeres szervezést, jó időt (mindannyiunknak :-) )
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 17, 2010 5:13 pm

gyorgyigabor wrote:
Gábor, hát azt nehezen hinném, hogy lassú lennél hozzánk: emlékezve a Szitnya emelkedőjén mutatottakra. :-)

akárhogy is alakul a Pilis összes időpontja: sikeres szervezést, jó időt (mindannyiunknak :-) )

Köszönöm Gábor, ez jól esett!

Tudod, a hosszú táv és a sok szint engem jóval kényelmesebb tempóra ösztökél. Kíváncsi vagyok, hogy a Dolomitok Marathon hogyan fog sikerülni.

Reggel hívott Pupu, hogy kitűzte a magyar zászlót a Szitnyán. bounce
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 17, 2010 11:12 pm

Micsoda kis flame-et indítottam el!

Hát igen, csobánkai és a pilisszántói falak hiányoznak az útvonalból, de csak itt az asztalnál ülve. A nyeregben már nem fognak hiányozni Smile.
Komolyra fordítva a szót: lehet az első dobogókői mászást kiegészíteni azzal a körrel, csak akkor kimarad a Pomáz - Pilisszentkereszt szakasz, ami nekem egy mumus. De benne vagyok ebben a változtatásban a teljesség kedvéért.
A pilistetőre annyi erőfeszítés felmenni kb. mint a Dobogókőre, viszont nincs ott ellátó intézmény. Persze az első alkalommal még lehet, hogy nem is szükséges, meg onnan csak le kell gurulni Esztergomba, ahol van minden földi jó. Szóval ebben a változtatásban is benne vagyok.

Az időponttal kapcsolatban máris felvetődött egy komoly aggály a részemről: abban az időben lesz a fiamnak egy fontos versenye, amire mennem kell nekem is. Még nem tudni hogy a hétvége melyik napján, de az biztos, hogy nem hétfőn. Megcélozzuk esetleg a hétfőt (24-e), és bízunk a jóidőben? Akkor már a Kohász Kék is lezajlik, aki szervezi úgysem tud tekerni, tehát kellően fit lesz hozzá - bár rémlik mintha ezt rosszul sejteném.............
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeSat Apr 17, 2010 11:25 pm

Ilyen távolból még tök mindegy: számomra úgyis időjárásfüggő.
reméljük akkor már nem 18-20 fokok lesznek, mert az a 3300m szint körüli túrához hűs.
Hány körül lenne indulás ?
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeSun Apr 18, 2010 8:46 am

Berger wrote:
Akkor már a Kohász Kék is lezajlik, aki szervezi úgysem tud tekerni, tehát kellően fit lesz hozzá - bár rémlik mintha ezt rosszul sejteném.............

Igen, Te mint túraszervező ezt bizony jól sejted. Smile
Ráadásul itt egy 30 órás teljesítménytúra szervezéséről van szó. Shocked

Nem tudok jó időpontot mondani. Jelöljetek ki nyugodtan egy időpontot és aki tud az majd megy.

Az útvonalba nem akarok beleszólni, nem értek hozzá. Bár az említett utakat ismerem csak még egyben nem jártam be őket. Utólagos engedelemeddel BERGER jövőre szervezek Salgótarjánban egy "Salgótarján összest". Hivatalosan is meghirdetném.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeSun Apr 18, 2010 9:45 am

Gábor,
Karancs - Medves összes megnevezés nem jobb ? (de Te tudod..

gondolom nem Starján buckáira megyünk csak:-)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeMon Apr 19, 2010 9:05 am

Alapvetően jobb, de ezt a földrajzi határt meghúzni nem könnyű, ezért is gondoltam a Salgótarján összes-re.
Ugyanis a Cserhát, a Karancs-Medves, valamint a Heves borsodi-dombság nagyon nehezen különíthető el egymástól.

Majd még gondolkodom rajta.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeMon Apr 26, 2010 2:12 pm

gyorgyigabor wrote:
Hány körül lenne indulás ?

8 körül megy egy komp, szerintem azzal átkelnék és belevágnék. A hőmérséklet sose lesz ideális. Valószínűleg az Ötztalban sem, úgyhogy arra is kell edzeni Smile
Back to top Go down
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeMon Apr 26, 2010 2:15 pm

gabor kreicsi wrote:
Utólagos engedelemeddel BERGER jövőre szervezek Salgótarjánban egy "Salgótarján összest". Hivatalosan is meghirdetném.

OKé, meg van engedve! Wink
Amúgy én se kértem engedélyt Shakespeare-től az elnevezéshez Smile De büszkeséggel tölt el, hogy tetszik a név, használd egészséggel!
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeMon Apr 26, 2010 7:04 pm

Berger wrote:
gabor kreicsi wrote:
Utólagos engedelemeddel BERGER jövőre szervezek Salgótarjánban egy "Salgótarján összest". Hivatalosan is meghirdetném.

OKé, meg van engedve! Wink
Amúgy én se kértem engedélyt Shakespeare-től az elnevezéshez Smile De büszkeséggel tölt el, hogy tetszik a név, használd egészséggel!

Köszönöm szépen!

Akkor a pünkösdi hétvégén mentek?
Én lehet, hogy megpróbálom a szülinapomon (Medárd).
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeMon May 03, 2010 2:46 pm

Tervezek menni pünkösd hétvégéjén, igen. Aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.

Medárd nap hétköznapra esik, akkor nem igazán lehet biciklizni.
Back to top Go down
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeMon May 03, 2010 2:50 pm

Ha már felvetődött a túraszervezői minőségem, reklámozok egyet, ha nem baj (ha baj, akkor szóljatok és kiveszem):

Kittenberger túrák az előzestesen hírdetett (de mindig is fentartásokkal kezelt) dátumhoz képest
Június 19-én
kerülnek megrendezésre.

Idén ünnepeljük a 10. születésnapunkat, úgyhogy számos újítással készülünk, amiből nem szeretnénk hagyományt csinálni, szóval egyszeri és megismételhetetlen túrára lehet készülni.

Részletek itt: www.nagymaroscsoport.hu/cedrus

Előljáróban annyi, hogy 3 távon lehet indulni:
Nagymaros - Léva - Nagymaros 168 km
Nagymaros - Sahy (Ipolyság) - Nagymaros 118 km
Nagymaros - Letkés - Nagymaros 48 km

Hogy miért Léva a fő úticél? Ott született a túránk nevét és apropóját adó vadász-író (Nagymaroson meg meghalt)



Gyertek, várunk!
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeTue May 04, 2010 3:27 pm

Nagyon jó a túrakiírás!
Gratulálok hozzá és persze sikeres szervezést kívánok!

Miért nem lehet hétköznap bicajozni?
Szabadság?
bounce
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Pilis összes   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeWed May 05, 2010 11:57 am

PIlis összes időpontja akkor pünkösd hétfő lenne (Május 24) ?
PIlis összes érdeklődők / résztvevők listája:
- Berger,
- GyG
- Nagy Zoli (lehet)
- akár résztávra sonny...???
- Huber Tamásék ????????
- Ábrahám Balázs
- utsó infó szerint Kreicsi Gábornak nem túl kedvező az időpont, de azért lehet, hogy kilátogat.
Bárkit szívesen látunk akár résztávra is a sejtett tempó mellett.

7végén lehet, hogy elindulok Skanzen felől és min 3/4-ét próbaként végigtekerem:
az egyeztetést követően picit módosított útvonal tehát:
Visegrád - Mogyoró-hegy - Vár - Apákúti-völgy - Pap-rét (eddig 530m szint) -
Skanzen - Pilisszentlászló (kb 800m szint) - (Lepence) Pilismarót - Királykúti-nyereg (kb 1200 m szint)-
Lajosforrás (1460 m szint)- Szentendre - Pomáz - Csobánka - Pvvár - Pilisszántó (kb 1860 m) - Pilis tető (kb. 2280 m szint) - Esztergom -Pilismarót -
Hoffman fogadó - Mexikó - Két-bükkfa-nyereg - Dobogó-kő (kb 2880 m szint) -
Két-bükkfa-nyereg - (zúdulás PSztkereszt felé, de még mielőtt beérnél
oda, amikor jobb kéz felől elhagyott laktanya van, dobsz egy balost)
Kakashegy - Vörösdagonya - Király-kúti-nyereg (eddig 3040 m szint) - Sikáros - aztán valóban,
ahogy mondtad: az Öreg-nyílás-völgyben - Psztlászló (Kis Rigó) -
Hegy-tető - Pap-rét - Visegrád = ... km + 3280 m szintemelkedés


a hosszabbítással a szintidőt célszerű 10,5 órára növelni

A Bp felől indulóknak 2 verzió lehet:
1, kezdjünk úgy hogy felmegyünk Pap-rétre, ott találkozunk Bergerrel, együtt megyünk, stb.... majd a végén mikor legurulunk Visegrádra, nekünk még hátra van a vár és a vissza Pap-rét útvonal.
2, egy órával hamarabb indulni és Visegrádon induláskor találkozni Bergerrel, vagy vkik leautóznak oda és úgy indulnak onnan.

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeWed May 05, 2010 11:02 pm

Hello Gábor!

A résztáv oké, megyek addig, amíg bírom.

Nekem speciel a Pap-rét kezdés jobb lenne, de rátok bízom. Persze nem mondom 100%-ra, két gyermek mellett nehéz tervezni (szerencsére) Smile

Sonny
Back to top Go down
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeFri May 07, 2010 2:01 pm

gabor kreicsi wrote:
Nagyon jó a túrakiírás!
Gratulálok hozzá és persze sikeres szervezést kívánok!

Miért nem lehet hétköznap bicajozni?
Szabadság?
bounce

Köszönöm és köszönöm!

Hát igen, hétköznap dolgozni kell. Igyekszem biciklivel járni a munkahelyre, így már legalább a feeling megvan, hogy a biciklizésért fizetnek. Néha sikerül otthonról dolgozni, akkor beleférhet egy-egy rövidebb hosszabb tekerés, de azért túlzásokba nem kell esni.

Mert mindent lehet, csak pofátlannak lenni nem.
Back to top Go down
nagy.zoli

nagy.zoli


Posts : 21
Join date : 2010-03-31
Age : 45
Location : Bp

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeThu May 13, 2010 2:18 pm

Most már elég valószínű, hogy tudok menni a Pilis összesre. Hogy végig bringával, vagy esetleg autóval Visegrádig, az később dől el. Velem tart Gábor barátom is - akivel a svájci túrát nyomtuk.
Nekem örök problémám a kajálás, úgyhogy annyi a kérdésem, hogy mennyi megállást terveztek, és milyen evéseket; hogy készítsem a mezembe a cuccot? Illetve, eső esetén is lesz indulás?
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeThu May 13, 2010 11:14 pm

Hali,
Magam részéről nem látom értelmét az esős tekerésnek, hiszen nem arról szól, hogy ez az utsó alkalom a nagy edzésre, sőt ez csak köztes szint.
Én biztos nem megyek esőben, akkor inkább előtte pünkösd hétvége vmely napján jobb időben egy hasonló túra.
Kajálás: saját hozzáállás: menetközben is ennék, de időnként 10-15 p szusszanás nem ártana. Mondjuk pl. 3 alkalommal.
GyG


nagy.zoli wrote:
Most már elég valószínű, hogy tudok menni a Pilis összesre. Hogy végig bringával, vagy esetleg autóval Visegrádig, az később dől el. Velem tart Gábor barátom is - akivel a svájci túrát nyomtuk.
Nekem örök problémám a kajálás, úgyhogy annyi a kérdésem, hogy mennyi megállást terveztek, és milyen evéseket; hogy készítsem a mezembe a cuccot? Illetve, eső esetén is lesz indulás?
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitimeFri May 14, 2010 9:36 am

Sziasztok!

Egyetértek...

Sonny

gyorgyigabor wrote:
Hali,
Magam részérõl nem látom értelmét az esõs tekerésnek, hiszen nem arról szól, hogy ez az utsó alkalom a nagy edzésre, sõt ez csak köztes szint.
Én biztos nem megyek esõben, akkor inkább elõtte pünkösd hétvége vmely napján jobb idõben egy hasonló túra.
Kajálás: saját hozzáállás: menetközben is ennék, de idõnként 10-15 p szusszanás nem ártana. Mondjuk pl. 3 alkalommal.
GyG


nagy.zoli wrote:
Most már elég valószínû, hogy tudok menni a Pilis összesre. Hogy végig bringával, vagy esetleg autóval Visegrádig, az késõbb dõl el. Velem tart Gábor barátom is - akivel a svájci túrát nyomtuk.
Nekem örök problémám a kajálás, úgyhogy annyi a kérdésem, hogy mennyi megállást terveztek, és milyen evéseket; hogy készítsem a mezembe a cuccot? Illetve, esõ esetén is lesz indulás?
Back to top Go down
Sponsored content





2010. évi tervek - Page 3 Empty
PostSubject: Re: 2010. évi tervek   2010. évi tervek - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
2010. évi tervek
Back to top 
Page 3 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon
» 2012. évi tervek
» Túrák 2009-ben
» 2011. évi tervek
» BIG day 2010.03.21

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: