Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás

Go down 
+5
sonnycrockett
nagy.zoli
Berger
gabor kreicsi
gyorgyigabor
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
cobranco

cobranco


Posts : 161
Join date : 2010-12-09
Age : 58
Location : Miskolc /Hungary/

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 13, 2012 6:59 pm

gyorgyigabor wrote:
A videókat illetően emlékszem, amikor cobranco tett egy fórumban egy (nem volt rosszindulatú, de nem szerencsés) megjegyzést, hogy…. – nézzék az ő videóit, mert neki több videója van fent.

Muszáj, reagálnom,ha már meg lettem szólitva:

Én ilyen kijelentést sosem tettem!…ráadásul tényszerüen sem lehetett igaz,mert nekem sosem volt annyi videóm fent/és nem is lesz/.Az én túravideóim elsősorban belső használatra készülnek,igaz ide-oda belinkelgetek néhányat,de nem célom a nézettségi rekordok döntögetése,jelentős részük csak részben publikus, a honlapomról érhető csak el és van jó pár olyan, ami sosem lesz elérhető.A videóink tartalmilag ugyan hasonlóak,de a hangsúly nálam nem a sportteljesitményen,hanem a túrázáson van és konkurálni meg végképp nem akarok senkivel.

Különösen azért fáj,hogy ilyen kontextusban emlitettél meg, mert egyfajta példaképem vagy,az összes videódat megnéztem/-nézem/,az összes túrabeszámolódat végigolvastam,a te élményeid, tapasztalataid,lelkesedésed ad ihletet,bátoritást a túrák tervezésekor…szóval ez egy kicsit rosszul esett. Sad

Üdv cobranco

Ui: a kilépésre szerintem még aludj egyet,nyilván mindenkiben van egy kis egészséges exhibicionizmus,de azért ez a verseny nem vérre megy,legfontosabb,hogy önmagad előtt bizonyitsál,de,ha megnyugtat,itt mindannyian tudjuk,hogy te vagy a legjobb!
Back to top Go down
http://cobranco.atw.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 13, 2012 9:37 pm

Cobranco!

Írtam emailt neked, megkaptad?

Sonny
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 14, 2012 10:58 am

sonnycrockett wrote:
Két biztos túracél van:
1. Felsõ - Borovnyák ill. Bükk túra
2. B.I.G Day 2012

Ezekre mindenképp elmegyek, a többi meg majd adódik.

Edzettség tekintetében is van egy kisebb cél. Nekem 60 km a János-hegy (Erzsébet kilátó) oda vissza, ezt szeretném 30-as átlaggal teljesíteni.

Azért ezek igazán szép tervek!
1. Ha szükséged lenne ötletekre (útvonal) keress meg nyugodtan.
2. Nagyon várom, hogy ott légy. Oszlopos tag vagy!

Az edzettségről írott terved bizony nagyon komoly. Nekem egyszer sikerült ilyen távon 30-as átlagot mennem, de az egy síkvidéki teljesítménytúra volt és jóval fiatalabb voltam, kb. annyi mint most te.

Hajrá!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 12, 2012 2:32 am

Készül már az elemzés a TOP 3 magyarról (ill a mai állapot szerint már nem lenen igaz, hisz már több, mint 100 claim-et töröltem, és napokon belül kinullázom, majd töröltetem magam).
Bár szerintem Gábor Te ezt tudod mellőzni, úgy tűnik, hogy Sz. András adatait nézve, ha az emelkedők nehézségeit figyelembe vennénk utánam Kreicsi Gábor következne, azaz miután töröltetem magam, Gábor Te kerülsz abba a helyzetbe, hogy egy oda nem illő, azt meg nem érdemlő, trükköző ember lesz előtted, nem pedig Te leszel az élen :-(( . (jó-jó, persze a 40-50 év közötit kategóriában igen, de nem az a fő lista... Sad ) Azt gondolom, ha az ember férfias "küzdelmet" akarna, ill férfias teljesítményre vágyna, akkor felkeresné a komoly emelkedőket, rájuk hajtana, ehhez képest több tucat kevés europontos kaptatót látok a neve mellett.... - ahol gyorsan lehet szaporítani a BIG-eket, de kevés teljesítmény kell hozzá.

nem is ecsetelem tovább, talán szerda, max csüt-re kész lesz a korrekt elemzés, aztán.....

Kellemes napokat!
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 12, 2012 9:02 am

gyorgyigabor wrote:
Készül már az elemzés a TOP 3 magyarról (ill a mai állapot szerint már nem lenen igaz, hisz már több, mint 100 claim-et töröltem, és napokon belül kinullázom, majd töröltetem magam).

A normál mondatnak nagyon örülök.
Very Happy
A zárójelesnek nagyon nem, de erről már beszéltünk.
No

Természetesen te tudod, hogy mit miért csinálsz, de a részemről továbbra is nagyon sajnálom, hogy egy ilyen személyiség - akinek ennyit köszönhet a hazai kerékpáros élet - nem szerepel majd a BIG-ben.

Részemről köszönök mindent, amit kaptam tőled, de ezek után is szívesen keresem fel a honlapodat vagy kérdezek e-mail-ben, ha úgy alakul.

Daniellel beszéltél az "utódlásról"? Mert ugye eddig veled együtt dolgoztam a BIG-ben manager-ként. Ha te kilépsz, akkor szükség lesz valakire, aki a helyedre lép. Az ő személyiségét ki dönti el? Daniel, Te, én, mind hárman?

Áldott adventi készülődést!
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 12, 2012 3:01 pm

Furcsa nekem ez az egész, Gábor. Rolling Eyes
A szabályok lehetõvé teszik, hogy ott gyûjtögessen BIG-et az ember ahol akar. Miért trükközött András? Azért mert éppen ezekre a kevés Europontos helyekre jutott el?
Kérkedett õ azzal, hogy õ az igazi férfi, mert neki több BIG-je van? Mondta õ egyáltalán, hogy küzdeni akar másokkal, vagy egyszerûen eljutott ezekre a helyekre?
Lehet, hogy többen elítélnek majd, hogy ezt mondom, de a BIG-ek gyûjtéséhez csak idõ és pénz kell. (Nyilván kell hozzá állóképesség, de idõvel az is megjön.)
Igazán nagy teljesítménynek a nagy bringás maratonok sikeres teljesítését nevezem, sok ezer méter szint egy nap alatt. Ezeket te mind teljesítetted, úgyhogy RESPECT.
Kérkedni a BIG-ek számával (ha van ilyen aki ezt teszi) butaság, mivel senki sem tudja, hogy ki hogyan jutott el a csúcsra. Autóval ment a hegy lábához, vagy egy kéthetes túra utolsó állomásaként?
Hányszor állt meg felfelé, megállt-e egyáltalán, vagy 20-as átlaggal tett meg 800 méter szintet. Mindenki magában tudja feldolgozni a teljesítményét, nem mérhetõ egymáshoz. Ezt te is, Gabes is többször leírta más szavakkal.
Múltkor is írtam, hogy fölösleges kilépned, attól még a rendszer megmarad. Megfordítva, fölösleges volt belépned (ne értsd félre kérlek), mert akkor is tudtad, hogy mik a szabályok, így a listán megelõzhetnek "kisebb" teljesítménnyel is, ami téged bántani fog.
Igazából én úgy látom, hogy te akarod magad megmérettetni állandóan, ami nem baj, de akkor NE mondd, hogy neked az emelkedõk gyûjtögetése nem verseny. Nekem az is furcsa volt, amikor egy maratonon mondtad, hogy te csak filmezel, de azért megjegyzed, hogy hány embert elõztél le akinek könnyû biciklije volt. Pedig õk nem versenyezni mentek, csak teljesíteni a távot, és maguknak bizonyítani.
Csak az érzéseim írtam le, lehet hogy én rosszul látom, de nekem ez furcsa. Rolling Eyes


gyorgyigabor wrote:
Készül már az elemzés a TOP 3 magyarról (ill a mai állapot szerint már nem lenen igaz, hisz már több, mint 100 claim-et töröltem, és napokon belül kinullázom, majd töröltetem magam).
Bár szerintem Gábor Te ezt tudod mellõzni, úgy tûnik, hogy Sz. András adatait nézve, ha az emelkedõk nehézségeit figyelembe vennénk utánam Kreicsi Gábor következne, azaz miután töröltetem magam, Gábor Te kerülsz abba a helyzetbe, hogy egy oda nem illõ, azt meg nem érdemlõ, trükközõ ember lesz elõtted, nem pedig Te leszel az élen :-(( . (jó-jó, persze a 40-50 év közötit kategóriában igen, de nem az a fõ lista... Sad ) Azt gondolom, ha az ember férfias "küzdelmet" akarna, ill férfias teljesítményre vágyna, akkor felkeresné a komoly emelkedõket, rájuk hajtana, ehhez képest több tucat kevés europontos kaptatót látok a neve mellett.... - ahol gyorsan lehet szaporítani a BIG-eket, de kevés teljesítmény kell hozzá.

nem is ecsetelem tovább, talán szerda, max csüt-re kész lesz a korrekt elemzés, aztán.....

Kellemes napokat!
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeWed Dec 12, 2012 11:11 pm

Elkészült az elemzés, melyben még a 2 nappal, BIG mászásaim törlésének kezdete előtti állapot szerint készítettem.
Hogy nem kamu, ez itt a törlés előtti listám (214 BIG-gel), de lementettem még akkor pár képet erről-amarról a listáról:
http://www.gyorgyigabor.hu/2012kepek_alp/BIG_kilepes_2_gyg_lista.JPG

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 2012_BIG_stat

Látni felül a tavalyi értékeket is.
Érdekes adat, hogy kinél hogy alakult az összes BIG-ből az 1000 europont fölötti BIG-ek száma ill. a 300-as értékűek száma; ki hajtott a nehezekre, ki a könnyűekre.
A két külföldi úriembernél nagyon látszik a hatás !
Összességében korrekt, nehézséget is figyelembe vevő értékeléssel Magyarországon belül sem András lenne az első, sőt több, mint 20% elmaradása lenne; ami az ő átlag europontjaival számolva úgy mutatna, hogy 74 BIG (olan nehéz BIG, mint az övéi) kéne, hogy beérjen.
Ha magam kihagyom a sorból, csak a magyar srácokat nézzük a két - könnyű BIG-ekkel előrejutott - külföldihez, az látszik, hogy Gábor 205 BIG-jével szinte ugyanannyi europontot szerzett, mint Jose 265 BIG-gel, aki most 66. a rangsorban. (persze mögötte van olyan, aki előttünk lehetne, mert nehezebb BIG-ekre ment...), de nem kizárt, hogy Gábor még Te is TOP 100-on belül lennél.

Az elemzésről ennyit....
Úgy látom, András Törökországban autózott a BIG-ek között....

Nem olvastam vissza, hogy tavaly mit írtam, de
a másik két emelkedős-bringás klubnál (amik ugyan sok szempontból el vannak maradva és főként saját nyelvükön működnek), egyiknél külön számolják a 2000m felettieket, azaz legalább van egy adalék, ami sejtet vmit a nehézségekből, időigényből, a másiknál (ezen szervezet "társa") pedig adott szintek eléréséhez elő van írva, hogy 500, 1000 , 1500 , 2000 és 2500 m feletti emelkedő kell, hogy meglegyen; azaz kis buckákon nem lehet a legjobbak közé bejutni (tavaly behúztam ott is a legmagasabb szintet, hogy ne előzhessen meg más ).

az IRONBIG témát már pedzegettem...... nevetek, hogy ki a "legjobb". :-)))

Holnap reggelre leviszem magam a magyar TOP 10-en kívül :-))
(Huber Tamás és az igen tisztelt Nagy Zoli mögött jó lesz egy újabb nap)
Hisz ez úgyis egy olyan lista,
mintha az aranycipőnél (ahol figyelembe veszik, hogy milyen erős bajnokságban rúgták a gólokat), nem számítana, hogy magyar vagy spanyol bajnokságban szerezték, mintha a hegyek királya pontszámításban nem számítana, hogy milyen nehéz az emelkedő, a tenisz világranglistán nem számítana, hogy milyen nehéz a tenisztorna (egri, vagy egy Grand Slam), stb...
Sajnos éppen ez a komoly teljesítményeket demotiválja és a gyengébbeket értékeli fel. Az életben sem szereti az ilyet az ember; itt legalább az én kezemben van döntés. Nekem ez arról szól, hogy olyan "világban" akarok-e élni / szerepelni, ami torz tükröt mutat, hamis képet mutat, vagy valósat. Az utóbbi mellett döntöttem ! Smile

Napokon belül még 1, max. 2-szer bejelentkezem, aztán ....karácsony előtt búcsú és köszönet....

Ui: Gábor, nem is tudom már, hogy itt, de talán külön emailen leveleztünk a "véletlenekről"....mert ide tartozik. Elmesélem, hogy ahogy idénre még jobban eltökélt voltam, hogy befejezem az eddigi komoly szintű túrázást, úgy nyár elején - folyamán meg is ismerkedtem "véletlenül" valakivel, akivel ezáltal épp akkor hozott össze a sors, amikor szívem mélyén is úgy véltem; más prioritásokkal szeretném folytatni az életem. Nyár végén még vacilláltam, hogy ha nem változik a lista, akkor kibekkeljek-e már pár hónapot, de az, hogy a rá nem szolgált úriember a magyar lista élére került megerősítette; ez is ezt mutatja, hogy valóban más prioritások következnek.
Először persze rosszul esett (hisz igazságtalan), aztán átfordítottam gondolataimat: egyfelől a valós teljesítményen a torz tükör nem változtat (Raid Pyrenéen, Mt ventoux ütődöttek klubja, Ötztaler radmarathon, Monte Grappa challenge, Alpok + Pireneusok összes aszfaltos 2000-ese), másfelől pedig ezáltal újabb megerősítést kaptam, hogy a másik úton haladjak, egyértelműen az a boldogabb út (nem is kérdés) és, hogy Ő már fontosabb, mint a 2-3 hetes bringás élmények. Azért persze néhány napos kiruccanások, videók biztosan lesznek:)

Üdv: GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
passo

passo


Posts : 43
Join date : 2012-11-13
Age : 44
Location : Sopron

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 13, 2012 12:18 am

Kedves Mindenki! Kedves Gábor!

Valószínűleg most többen nyers utálatot fogtok érezni irántam, főleg Te, Gábor. Nem azért írom ezt a levelet, mert gyűlöletet érzek, hanem azért, mert nem értek néhány dolgot. Nekem itt szavam nincs. Friss vagyok és egy amolyan „senki”. Nem értem el semmilyen különösebb eredményt és azt is csak a saját örömömre. Saját örömömre, tehát úgy, hogy nekem jó legyen. Jó legyen a saját értékrendemnek, jó legyen mindennek, amit jónak tartok.

Megfeleljek a szabályoknak? Mi a szabály? Mi a szabálya az „egyenlő esélyeknek” és a „férfias kihívásoknak”?
Szerintem nem az a kerékpáros fogja felismerni az „örök szabályt”, aki sok emelkedőn megy fel, hanem az, aki sokszor megy fel ugyanazon. Te pedig Gábor rengeteg emelkedőn jártál és nagyon sokat többször is megmásztál.

Mire gondolok? Egyszerű:
Egész egyszerűen nem értem, hogy milyen „egyenlő esélyről”, meg milyen „férfias kihívásról” beszélsz. Az adott emelkedő hossza és meredeksége lehet, hogy nem változik meg, de az emberek, akik feltekernek, nem egyformák. Két 6,5 kg-os biciklivel rendelkező kerekes feltekerhet egyik a másik után, de a célban nem nézi meg senki, hogy melyiknek nagyobb a szív- és a tüdőtérfogata, melyikük combizmának nagyobb a kerülete. Amelyiknek nagyobb, elvileg nagyobb esélyekkel indul, a másik reklamálhatna több pontért, mert az esélyei kisebbek voltak. Tegyük fel, mindkettőnek ugyanolyan. De az egyik 10 évvel idősebb. Vagy 20-szal. Reklamálhat több pontért, mert kisebbek voltak az esélyei?

Két csomagos túrázó is feltekerhet ugyanoda. Az egyiknek 30 kg cucca van, a másiknak 18,5. Reklamálhat az előbbi több pontért, mert neki nehezebb? Aztán ha kiderül, hogy aki könnyebb cuccal megy, az 35 évvel idősebb és ő fog reklamálni, hogy több pontot szeretne ugyanazért. Vagy akinek térdproblémái vannak, szintén mondhatja, hogy neki több pont jár…

Aki ősszel megy, az kérhet több pontot azért, hogy nehezebb felmenni 5 fokban, mint nyáron 20-ban? Cobranco és én is feltekertünk a Penserjochra. Ő ragyogó napsütésben, én jégesőben. Tehát nekem nehezebb volt? Reklamálhatok több pontért? Miért nem? Neki jobbak voltak az esélyei. Vagy mégsem? Vagy nekem „férfiasabb kihívás” volt, tehát örüljek, milyen fasza csávó vagyok?

Mi az, hogy ki a legjobb??? Milyen egyenlő esélyekről beszélsz??? Milyen férfias kihívásról??? Szilágyi András 60 fölött van, minden emelkedő amit letud, számomra az iránta érzett tiszteletet növeli… Mikor dörgölte Ő bárki orra alá ezt?

Ne haragudj, de az egészet csak egy hisztinek tartom. Pedig Te pont az vagy, akinek nincs szüksége erre, hogy megbecsüljék. Szégyelld Magad!

Befejeztem. Nekem ez nem erről szól. Vagy, ha mégis erről szól, akkor máris törlöm magam én is. Hittem az egészséges versenyszellemben. Hittem abban, hogy valaki, aki előttem van a listán, az nem az ellenségem, hanem a barátom, pusztán azért, mert összeköt bennünket a kihívás szeretete. Ha előttem van, akkor előttem van, megelőzhetem. Aztán ő meg visszaelőzhet. És utána együtt röhögünk az egészen. Vagy pedig beszélgetünk az élményről.

De ha vérre megy, én nem kívánok tovább részt venni ebben.

Köszönöm, hogy meghallgattatok!
Balázs
Back to top Go down
http://www.passo.hupont.hu
ferix

ferix


Posts : 70
Join date : 2008-05-08
Location : Saalfelden

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 13, 2012 1:51 am

Már régebben is téma volt ez, azt hittem azóta már tisztázódott a helyzet. Nem értem hogyan lett ez most megint téma.
Nem azért léptem be az egyletbe (az összes érprotézisemmel együtt ), hogy mindenáron versenyrekeljek a többiekkel, hanem azért, hogy a többi bringással közös élményekben lehessen részem. Csalódás lenne számomra, ha nem erröl szólna a dolog, de lehet, hogy eddig félreértettem a helyzetet.
A sportoló számára önmaga legyözése, túlszárnyalása a legnagyobb kihívás.
Back to top Go down
http://kotengerinaplo.blogspot.com/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 13, 2012 10:39 am

Hello, passo!

Nehogy már érdekeljen, hogy új vagy!
Ugyanúgy megmondhatod a véleményed, mert tag vagy, ugyanolyan jogokkal.
Gábor véleménye szerintem egyedi, nem hiszem hogy sokan vannak akiket ennyire érdekel az Europontok témaköre. Õ tudja mit akar.
Nem is kell elérni semmit, magadnak csinálod, jól látod. Kilépni meg nem szabad Smile , mert sok jó fej sráccal lehet itt összefutni, tekerni velük.
Gábor tapasztalatára is szükség lenne még, de õ menni akar.

Üdv. : Sonny Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven
(A három csillag a BIG-eim száma. Ez igen !!! Very Happy )

passo wrote:
Kedves Mindenki! Kedves Gábor!

Valószínûleg most többen nyers utálatot fogtok érezni irántam, fõleg Te, Gábor. Nem azért írom ezt a levelet, mert gyûlöletet érzek, hanem azért, mert nem értek néhány dolgot. Nekem itt szavam nincs. Friss vagyok és egy amolyan „senki”. Nem értem el semmilyen különösebb eredményt és azt is csak a saját örömömre. Saját örömömre, tehát úgy, hogy nekem jó legyen. Jó legyen a saját értékrendemnek, jó legyen mindennek, amit jónak tartok.


De ha vérre megy, én nem kívánok tovább részt venni ebben.

Köszönöm, hogy meghallgattatok!
Balázs
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 13, 2012 10:43 am

passo wrote:
Hittem az egészséges versenyszellemben. Hittem abban, hogy valaki, aki előttem van a listán, az nem az ellenségem, hanem a barátom, pusztán azért, mert összeköt bennünket a kihívás szeretete. Ha előttem van, akkor előttem van, megelőzhetem. Aztán ő meg visszaelőzhet. És utána együtt röhögünk az egészen. Vagy pedig beszélgetünk az élményről.

Passo, én biztos hogy a barátod vagyok, még így láttatlanban is!
sunny
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 13, 2012 4:17 pm

Pusztán a pontok számításainak kapcsán (ha már felvetődött), akit érdekel - viszonyítás miatt - a hazai pontszámítási mód.

Az MTSZ-nél létezik egy minősítési rendszer, amely minden szakágra le van bontva.
Kerékpározásnál ez a következőképpen néz ki.

1 km műúton = 0,5 pont
Minden 100 m szintemelkedésért +1 pont
1 km terepen = 1 pont
Minden 100 m szintemelkedésért +2 pont

Többnapos túra esetén naponként:
– csillagtúrán + 1 pont
– vándortúrán +2 pont jár
Sátorban töltött éjszakáért:
– állótáborban +2 pont
- mozgótáborban + 8 pont jár

Érdekes, hogy csak gyalogtúránál jelent többlet pontot a téli túra és az is dátumhoz van kötve (XII, I, II), tehát nem az időjárás viszontagságaihoz. Például mászás jégesőben vagy nyári havazásban.

Jól látszódik azonban, hogy nem mindegy az út minősége. Ha mondjuk ezt a BIG-re akarjuk levetíteni - ami alapvetően az aszfaltos emlekedőkre épít, de nem tiltja az MTB-s útvonalakat sem - akkor sokszor csak az adott BIG részteleiben (adatlapján) látszódik a minősége. Aki volt már például a Monte Paularo-n, az tudja, hogy milyen nehéz is annak a terep része, amikor már elfogy az aszfalt. Ferix mondott erre egy jót: "Kb. 20 évet öregedett ott a bringám, a lejtmenetben". Very Happy
Vagy szoktam ugye emlegetni a Dömös felőli Dobogókő mászást is. Az kiemelten nehéz!

Szóval, csak úgy beidéztem ezeket a bővebb ismeretszerzés céljából.
sunny

Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
cobranco

cobranco


Posts : 161
Join date : 2010-12-09
Age : 58
Location : Miskolc /Hungary/

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeThu Dec 13, 2012 7:26 pm

Hát az MTSZ rendszer alapján sokkal jobban állnék a sátras,vadkempinges,csomagos túráimmal. Laughing

Mindazonálltal úgy gondolom/nem kivánva belefolyni az itt zajló csörtébe/,hogy az az egészséges,ha az ember a saját maga által kitüzött célokat valósitsa meg és ne másokhoz/mások rovására/ viszonyitsa magát.

Back to top Go down
http://cobranco.atw.hu/
daniel gobert
Admin
daniel gobert


Posts : 490
Join date : 2007-08-18
Age : 65
Location : Belgrade (Namur-Belgique)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Precision   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 14, 2012 4:18 pm

Sorry to come in your debate in english language. If GaGy has right by comparing the europoints, he has to know that we add apples and pears, with the knowledge of it since the beginning. The "ordre des cols durs" (cycloclimbing british club OCD) adds the differences of level, it will be nearer the Gagy's sensibility and it's ok for me. The "club des cent cols" also adds apples and pears with passes below 200m and passes over 3000m. Never mind. UIC is also a cycloclimbing association with love of high mountains and it's nearer Gagy's sensibility. The BIG was created in 1985 to offer to the "cyclist lovers of climbing something new" a challenge, a game place. That's the reason why, it started immediately with 3 notions : hardness (Gagy's sensibility), but also tourism and mediatisation in cycling professional races and those last two things are far from Gagy's sensibility. That's why he is against.
Our 5 principles are now :
1st principle : the bigs must be dispatched in the more possible different mountainous regions
2nd principle : some bigs must help to discover the natural and cultural tourism
3rd principle : some bigs must be sporting climbs but the overview of the bigs must show an average balance of difficulty
4th principle : some bigs must help to discover the main climbs included in the cycling history
5th principle : the bigs must be mainly surfaced roads, giving some place to gravelled roads only when they give obviously an additional interest.

If we only choose 3rd principle, Gagy has fully the truth with him. But he is ignoring the 4 other ones and the quality of our association is in fact linked to this panel of different viewpoints. Koppenberg is 300m long but is a monument for all Flanders and to climb it is a terrible motivation for all of them (but Gagy is not Flanders and can't surely understand this passion), North Cape is 2% average gradient at the end but it's such a great touristic place. The mixture, the mixing is our priority and the way by which we won year after year more and more countries.

Thank you to understand this opinion coming from the creator and the current president, dear members. Hungary is a terribly important country for our challenge because you're very active and the door to the east. Please, let's try to follow our way together with respect one to another and to the different viewpoints of cycling practices.

On the top, the cyclist dominates the world but he doesn't splash nobody. Don't forget, thanks.
Back to top Go down
https://big-forum.forumotion.com
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 14, 2012 4:53 pm

That was nice and honest!
Thank you very much Daniel!
sunny
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 14, 2012 8:06 pm

Hi, Daniel!

The point is in your last sentences! cheers

Kind regards, Sonny

daniel gobert wrote:
Please, let's try to follow our way together with respect one to another and to the different viewpoints of cycling practices.
On the top, the cyclist dominates the world but he doesn't splash nobody. Don't forget, thanks.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: tiszteletről tiszteletlenül   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 18, 2013 12:43 pm

Passo, azt hiszem leveledre azt lehet írni, hogy az a tiszteletről szólt tiszteletlenül.

Passo, ki vagy Te,m hogy ilyet írjál nekem, hogy szégyelljem magam ?

MIféle utálat lenne ? Miket magyarázol bele ? Nincs utálat senkivel szemben: NEKEM nem ! Csupán ha már kitalálták azt az értelmetlen ranglistát, akkor legyen sportszerű, egyenlő !

Ki volt az, aki néhány tucat 2000-es hegyre feljutás után azt mondta nekem, hogy:
miért gondolom azt, hogy egyedi amit teljesítettem.
Te voltál ! Úgy hogy nem sok eredmény volt mögötted.

Ki volt aki a videóimhoz erősen hasonló videókat kezdett gyártani ("véletlenül") ???
És ki volt az, ki az Alpok néhány tucat 2000-ese után azt írta, hogy azt hitte, hogy az Alpok már nem sok újat tud mutatni neki ?
Te Voltál ! Milyen tisztelet ez az Alpokkal kapcsolatban ?
(Én több, mint 20000 Alpokban tekert km és kb az Alpokban 180-szor 2000m fölé jutás ellenére nem mondok ilyet. Mikor én elkezdem a 2000-eseket, nem úgy voltam vele, hogy 2-3 túra után azt hittem, hogy a legjobbak közé tartozom, akinek az Alpok nem tud újat mutatni, hanem örülök, ha egyszer a jobbak közé kerülök. Úgy véltem: míg az összes 2000-es nincs meg, addig ez ki van zárva..... (a versengés sem érdekelt egyáltalán; az is sajnos egy magyar BIG tag miatt indult el; pöccentett be)
Szóval azt hiszem a Te szádból a tisztelet teljesen hiteltelen !)

Előbb nézz magadba és utána írogassál nekem ilyeneket ! Tudom, hogy szeretnéd magad a legjobbak egyikeként mutatni, ez nyilvánvaló jó ideje, de ehhez még kell néhány túra, feljutás.
Mit adtál Te hozzám képest a hegyi kerékpártúrázásnak, ahhoz, hogy ilyet írj ? Mi az, amit Te mutattál meg a kerekeseknek és újdonság, mert előtte nem volt ismert ?
Hány új 2000-es diagramot osztottál meg a salite-ch - n, ismertetőt a quaeldich.de-n, hány olyan videót nagy emelkedőkről, amiről előtte még nem volt fent ?
Tiszteletről papolnod hiteltelen.

Csak,hogy képbe kerülj (Más miatt úgyis összegyűjtöttem már épp az ilyenek miatt, akiknek nem sok fogalmuk van pár dologról, és úgy ítélkeznek. Gratulálok, jó belépő volt ! )

Az elmúlt 2 évtized :
1993-ban tekertem először külföldön a Tátrában, komolyabb túrákat csak 2000-től tettem az Alpokban, de igazából 2004-től kezdődött a sokkal magasabb szinten űzött emelkedő- illetve 2000-es vadászat. Ekkor egy-két konkurenciám megfelelő egzisztencia mellett már hosszú évek óta túrázhatott, gyűjthette az emelkedőket; magyarán több ideje volt ugyanarra, hiszen kb. 30 évvel idősebbek.
Akkoriban a neten nem nagyon voltak más források, alig volt magyar infó alpesi tekerésről, én is többnyire külföldi forrásokból szedtem az információkat. Akkor még sok emelkedőről videó sem volt a világhálón; ez mára nagyon megváltozott, sokat én is tettem érte persze ! (jelenleg 50 olyan aszfaltos, alpesi 2000-esről van fent videóm, amiről másnak nincs)
Elmélyedtem a külföldi bringás honlapokban, túraleírásokban, szervezetekben, így nem véletlen, hogy első magyar tagja lettem a 100 hágósok klubjának, ami akkor egyértelműen nevesebb (és idősebb) szervezetnek számított, mint a BIG. A BIG-ben csak második magyar tag lettem és hűen önmagamhoz, terjesztettem az igét, informáltam másokat is talán (később cikket is írtam a szervezetekről), így később Kreicsi Gábor és csapata csatlakozásával telt meg igazán élettel a magyar szekció.
Pár éve az UIC-be, a BIG "partner-szervezetébe" kifejezetten azért csatlakoztam, hogy ott is első magyarként lehessek tag és érjem el a legmagasabb szintet. Ez a szervezet is létezik, min 6-7 éve, mégsem előzött meg más magyar bringás, noha mindenki előtt nyitva állt a lehetőség. (Ott pl. figyelembe veszik az emelkedők nehézségét, ott nagyobb értéke van a lista legjobbjai közti szereplésnek, hisz az egyből, azt is mutatja: ez az ember csak úgy érhetett oda, hogy sokszor kellett magasra tekernie! )
Első körben 2008-2009-ig még csak az összes aszfaltos 2000-es hágót akartam felkeresni, aztán következett a Pireneusok összes aszfaltos 2000-esének begyűjtése (Mert előtte még nem szerepelt az összes egy listán), majd a 2011-ben behúztam az Alpok összesét is.
Igazából több hetes túrák általi gyűjtögetéssel is, ugyanakkor 1-1 napos marathonokon, kihívások által is igyekeztem maradandót alkotni, illetve érdemi teljesítményt felmutatni, pl: Ötztaler túrabringával, Mt Ventoux ütődöttek klubja, Trittico Mortiroló, Monte Grappa challenge napja (több, mint 7200m szint túrabringával).

2007-ben találtam rá a Pireneusokon átvezető neves kihívásra, a Raid Pyrenéen-re, (Pireneusokon keresztül vezető bringás útvonal (790 km), pecsétgyűjtéssel, oklevéllel): első magyar teljesítését mi hajtottuk végre Riskó Péterrel , noha az interneten más is rábukkanhatott volna.
Keresgéltem hasonló neves kihívásokat, így került képbe a Tour legendán szervezett kihívás: a Mont Ventoux ütődöttek klubjának tagságához egy nap legalább 3-szor kell feltekenri rá 3 irányból: 2008-ban teljesítettem első magyarként, azóta lett 2 követőm. A 4 emelkedőset 2010-ben teljesítettem. A Trittico Mortirolóra lelve szintén első magyarként tekertem végig Mauroval, BIG taggal.
Tavaly, 2012-ben pedig az Ötztaler radmarathonnál is nehezebb Monte Grappa challenge zárta a sort: 261 km + 7241 m szint aznap túrabringával.
Itt sem volt még magyar résztvevő előtte, pedig bárki rálelhetett volna.

Igyekeztem olyan neves eseményekre kihívásokra rálelni, amiknek presztízse van és magyar még nem tette le addig a névjegyét és noha akadnak, akik 1-2-3 évtizeddel korábban születtek, nálam jóval hamarabb kezdtek bringatúrázni, e tekintetben mégsem ők lettek az úttörők a magyarok közt, pedig a lehetőség mindenki számára adott volt.
Ha valamely konkurens nagyobb bringásnak gondolja magát, vagy úgy véli (van ilyen), aki szerint közönséges dolog, nem egyedi, amit elértem, akkor ezek miért nem más nevekhez kötődnek?
Motiváció változás (?): Részben azért is mert akadt 1-2-3 ember, aki le akart győzni (volt, aki kinyilvánította, volt, aki ellenkezőleg, ám a kommunikációjából sugárzott) , illetve mert a nevesebb, megcélzott kihívásokat teljesítettem, utóbbi években inkább arra fókuszáltam, hogy mi újat tudok mutatni, mi értéket tudok adni a hegyi bringatúrázásnak. Különbséget teszek bringázások között, mint amikor valaki a sok 10-100 ezer más kerekeshez hasonlóan bejárja az ismert neves hágókat, vagy minimális infó alapján szervezett túrát téve újakat mutat be a bringásoknak : fotókkal, videóval, élménybeszámolókkal.
Félreértés ne essék, nem becsülöm le a másikat sem, hiszen a lényeg, hogy mindenki élvezze a tekerést, klassz élményeket szerezzen (!), de ha valaki versengene / versengett volna velem, akkor úgy korrekt nézni, hogy ki mit tud felmutatni, mit adott a hegyi bringatúrázásnak.
E tekintetben azt tudom mondani, hogy az Alpok aszfaltos 2000-es útjainak 1/3-áról (50 db) jelenleg csak egy videógyűjteményben található bringás videó, itt: www.youtube.com/gyorgyigabor, összességében jelenleg kb. 120 különböző aszfaltos 2000-es útról található itt bringás videó, ezzel a világháló ez a legbővebb ilyen gyűjtemény.
A salite-ch-n több mint 10 olyan 2000 m fölé vezető aszfaltos út diagramja szerepel, melyet én osztottam meg velük és a bringásokkal, ugyanez igaz a quaeldich.de esetében, igaz ott leírások és fotók által történik a bemutatás.
Egészen 2-3 évvel ezelőttig, amikor egy másik BIG tag nem tisztelt meg, noha ugyanannyi 2000-esen jártunk (csak én málhával, kísérőautó nélkül), akkor keveredett fejembe a versengés, amiben viszont elvárom a korrekt összemérést.
Nekem igazán nem hiányzott, mert jobban éreztem magam.
PL. a quaeldich-en is lehet regisztrálni, ki mily emelkedőkön járt, de nincs semmiféle ranglista, mert nem lehet - annyi összetevője lenne.

Azt gondolom, hogy ha egy férfi valóban meg akarja mérettetni magát, akkor azt korrekt férfias küzdelemben, összehasonlítással teszi, az előbb említettek éppen azok és maradandóak.

Még egy dologra visszatérve:
Abban igazad van, hogy nem lehet aszerint különbséget tenni, hogy vki esőben, hőben, stb mily időben ment fel a hegyekre.
Nem is zavar. Az, hogy cuccal megy fel, az sem.

De mást illetően kérdelek:
- vajon a sportban miért vannak különböző életkori kategóriák ?
- vajon a hegyek királya pontversenyben miért van nehézsége az emelkedőknek ?
- Mi lenne ha nem néznék a fociban, hogy ki milyen bajnokságban rúgja a gólokat és aszerint osztanák az aranycipőt ? lehet, hogy Kovács JÓzsi az NB III-ból lenen aranycipős, és nem Messi. Te így gondolkodsz?

Azt meg ne magyarázd szavaimba, hogy ne tisztelném, ha vki 60 évesnél idősebben hová megy fel - tisztelem; örülnék, ha majd én is így tehetném, DE
ha már verseny, összemérés, akkor adjuk meg az egyenlő feltételeket!

Üdv:
(egyébként épp ma este terveztem küldeni a kilépést forszírozó emailt. Legalább örülhetsz !
De - azt talán mondhatom - hogy az is biztos, hogy utána a lista alapján nem lehet azt mondani, hogy aki itt a legjobb, az a legjobb magyar bringatúrázó a hegyeken. )

passo wrote:
Kedves Mindenki! Kedves Gábor!

Valószínűleg most többen nyers utálatot fogtok érezni irántam, főleg Te, Gábor. Nem azért írom ezt a levelet, mert gyűlöletet érzek, hanem azért, mert nem értek néhány dolgot. Nekem itt szavam nincs. Friss vagyok és egy amolyan „senki”. Nem értem el semmilyen különösebb eredményt és azt is csak a saját örömömre. Saját örömömre, tehát úgy, hogy nekem jó legyen. Jó legyen a saját értékrendemnek, jó legyen mindennek, amit jónak tartok.

Megfeleljek a szabályoknak? Mi a szabály? Mi a szabálya az „egyenlő esélyeknek” és a „férfias kihívásoknak”?
Szerintem nem az a kerékpáros fogja felismerni az „örök szabályt”, aki sok emelkedőn megy fel, hanem az, aki sokszor megy fel ugyanazon. Te pedig Gábor rengeteg emelkedőn jártál és nagyon sokat többször is megmásztál.

Mire gondolok? Egyszerű:
Egész egyszerűen nem értem, hogy milyen „egyenlő esélyről”, meg milyen „férfias kihívásról” beszélsz. Az adott emelkedő hossza és meredeksége lehet, hogy nem változik meg, de az emberek, akik feltekernek, nem egyformák. Két 6,5 kg-os biciklivel rendelkező kerekes feltekerhet egyik a másik után, de a célban nem nézi meg senki, hogy melyiknek nagyobb a szív- és a tüdőtérfogata, melyikük combizmának nagyobb a kerülete. Amelyiknek nagyobb, elvileg nagyobb esélyekkel indul, a másik reklamálhatna több pontért, mert az esélyei kisebbek voltak. Tegyük fel, mindkettőnek ugyanolyan. De az egyik 10 évvel idősebb. Vagy 20-szal. Reklamálhat több pontért, mert kisebbek voltak az esélyei?

Két csomagos túrázó is feltekerhet ugyanoda. Az egyiknek 30 kg cucca van, a másiknak 18,5. Reklamálhat az előbbi több pontért, mert neki nehezebb? Aztán ha kiderül, hogy aki könnyebb cuccal megy, az 35 évvel idősebb és ő fog reklamálni, hogy több pontot szeretne ugyanazért. Vagy akinek térdproblémái vannak, szintén mondhatja, hogy neki több pont jár…

Aki ősszel megy, az kérhet több pontot azért, hogy nehezebb felmenni 5 fokban, mint nyáron 20-ban? Cobranco és én is feltekertünk a Penserjochra. Ő ragyogó napsütésben, én jégesőben. Tehát nekem nehezebb volt? Reklamálhatok több pontért? Miért nem? Neki jobbak voltak az esélyei. Vagy mégsem? Vagy nekem „férfiasabb kihívás” volt, tehát örüljek, milyen fasza csávó vagyok?

Mi az, hogy ki a legjobb??? Milyen egyenlő esélyekről beszélsz??? Milyen férfias kihívásról??? Szilágyi András 60 fölött van, minden emelkedő amit letud, számomra az iránta érzett tiszteletet növeli… Mikor dörgölte Ő bárki orra alá ezt?

Ne haragudj, de az egészet csak egy hisztinek tartom. Pedig Te pont az vagy, akinek nincs szüksége erre, hogy megbecsüljék. Szégyelld Magad!

Befejeztem. Nekem ez nem erről szól. Vagy, ha mégis erről szól, akkor máris törlöm magam én is. Hittem az egészséges versenyszellemben. Hittem abban, hogy valaki, aki előttem van a listán, az nem az ellenségem, hanem a barátom, pusztán azért, mert összeköt bennünket a kihívás szeretete. Ha előttem van, akkor előttem van, megelőzhetem. Aztán ő meg visszaelőzhet. És utána együtt röhögünk az egészen. Vagy pedig beszélgetünk az élményről.

De ha vérre megy, én nem kívánok tovább részt venni ebben.

Köszönöm, hogy meghallgattatok!
Balázs
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
daniel gobert
Admin
daniel gobert


Posts : 490
Join date : 2007-08-18
Age : 65
Location : Belgrade (Namur-Belgique)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 18, 2013 2:49 pm

Gábor,
just read the target 4 in our plan 2013-2014.
Wim Van Els asked the same thing, justy like you.
We analyze to add parallel classements giving priorities to different things and notably one only adding the big-great-super-bigs (just like over 2000m or something like that). Other ones will give classements for tourism (amount of different countries), legends (climbs in races,...)...
The central big will keep its mixing but some new classements will be added.

We're hearing everything but it would be a pity if Hungary's motivation had opened the eastern doors a few years ago and if an internal small battle would close them now and begin unfriendly contacts among the members... Keep quiet ! Wideness is also the sign of a great man, not only 2000 meters ;-)
Back to top Go down
https://big-forum.forumotion.com
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeFri Jan 18, 2013 6:10 pm

Ne aggódj Gábor, te vagy minden idõk legjobb bringatúrázója! Kár hogy nem lettél versenyzõ, mert már lenne egy-két grand tour gyõzelem a tarsolyodban. Laughing
Azért ezután is másold be ide az életrajzod, mert eddig is csak minden tizedik hozzászólásodban volt benne. (Nem tudom mire jó ez...) Sad
ELKÉPESZTÕ ez a lekezelõ stílus. Sad
Mindezek ellenére minden jót kívánok neked és talán elgondolkodsz egyszer ezen.

Daniel utolsó mondata ismét a szívembõl szólt, én is ezt vallom.

gyorgyigabor wrote:
(egyébként épp ma este terveztem küldeni a kilépést forszírozó emailt. Legalább örülhetsz !
De - azt talán mondhatom - hogy az is biztos, hogy utána a lista alapján nem lehet azt mondani, hogy aki itt a legjobb, az a legjobb magyar bringatúrázó a hegyeken. )
Back to top Go down
passo

passo


Posts : 43
Join date : 2012-11-13
Age : 44
Location : Sopron

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Orvos látott már?   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeSat Jan 19, 2013 3:43 am

Szia Gábor!

Igen, valószínűleg elég erős volt a levelem, de mások nem tudhatták azt, hogy már egy ideje forrt bennem. Forrt bennem a szüntelen vádaskodásod és féltékenységed miatt. Azért lett olyan, amilyen.
Örülök, hogy válaszoltál, ámde leveled – mint mindig – tele van csúsztatásokkal és hazugságokkal. Szeretném mindezeket sorjában megválaszolni, ámde van köztük egy-két olyan, amit szeretnék előre venni, csakhogy nehogy elfelejtődjön. Ezekkel kezdeném.


„egyébként épp ma este terveztem küldeni a kilépést forszírozó emailt. Legalább örülhetsz !”

Nem, nem örülök. Naivan azt hittem, hogy erős hangú levelem után „csak azért is” felmérgeled magad, és visszatöltöd a mászásaidat. Szentül hittem, hogy pillanatnyi elmezavar vett csupán erőt rajtad. Aki képes olvasni a soraim között, annak egyértelmű, amit írtam: Tévedtem. Szerintem Neked itt a helyed, hiszen kinek, ha nem Neked.
Mármint ezt hittem. Most már mást hiszek.


„Ki volt az, aki néhány tucat 2000-es hegyre feljutás után azt mondta nekem, hogy:
miért gondolom azt, hogy egyedi amit teljesítettem.
Te voltál ! Úgy hogy nem sok eredmény volt mögötted.”

Álljon meg a menet! Én ilyet sohasem mondtam, de gondolom ez nem egyedi eset veled kapcsolatban. Mint hallottam, mást is sikerült már meggyanúsítanod alaptalanul.
Én sokáig nem is hallottam felőled, se a mászásaid se a neved nem érdekeltek (hiszen jó ideig nem hallottam sem rólad, sem a Big-ről). Te voltál az, aki megkeresett engem, ezt soha ne felejtsd el. Nem tudom milyen szándék vezérelt, de azt biztosan tudom, hogy első leveled idején nem gyalázkodtál semennyit sem. Én örültem a barátságnak, valamiféle "Petőfit barátul mégsem érdemelé" alapon. Aztán megtörtént az, ami valószínűleg átfordított: véletlenül az egyik túrám során több szintet mentem, mint Te valaha is akármelyik túrád során, és ez nagyon piszkálta a csőröd. Azonnal megváltozott a hangvételed, mintha egy igazi féltékeny szarjankó írta volna a sorokat minden leveledben. Nagyon csodálkoztam akkor, de legalább megtanultam azt is, milyen az igazi Györgyi Gábor, bár már figyelmeztettek előre többen is Veled kapcsolatban.

Annyi történt, hogy gyalázkodni kezdtél a túrámmal kapcsolatban, és én megírtam neked, hogy ne képzeld azt, hogy csak a tieid a magashegyi hágók. Azért írtam akkor ezt, mert szinte egyértelművé tetted nekem, hogy kizárólag a Te privilégiumod feltekerni egy hágóba, mindenki más csak a Te utánzatod. Azt gondoltad, hogy a teljesítményed vonom kétségbe. Sohasem tettem ilyet! Fantasztikus, amit kerékpárosként véghez vittél, de ha az orrom alá dörgölöd sokadszorra is, elvesztem a lojalitásom, méghozzá érthető módon!!!

Ezt én írtam:
„Ne haragudj, de az egészet csak egy hisztinek tartom. Pedig Te pont az vagy, akinek nincs szüksége erre, hogy megbecsüljék. Szégyelld Magad!”

Már bocsánat, de aki tud olvasni a sorok között, annak nem kell elmagyaráznom, hogy ezzel azt mondtam, hogy mekkora kerékpáros múlt van mögötted!


„Ki volt aki a videóimhoz erősen hasonló videókat kezdett gyártani ("véletlenül") ???”

Mielőtt belekezdenék, javaslom, guglizd ki a következő címszót, és alaposan olvasd is el: Btk. 179-180. Rágalmazás – becsületsértés !!!

Egész életemben fotóztam, pusztán azért mert ilyen családban nevelkedtem. Egészen kisgyerek voltam, amikor a mozgókép is megihletett, de sajnos nem voltunk annyira pénzesek, hogy hódolhassak ennek a szenvedélynek. 1996-ban egy ismerősöm által kaphattam kölcsönbe végre egy kamerát alig egy-két hónapra. A szerkezet erősen idejétmúlt volt, vállra vehető méret mellett az akku alig bírt néhány percet. Mégis megoldottam a szenvedélyem. Akkor egyedülálló módon a cimboráimmal elvittem biciklizni is, de mivel túl nehéz volt, egy speciális megoldással a csomagtartóra „pókoztam” fel. Nagyszerű, bár alig néhány perces felvételeket rögzítettem. Ha a Te észjárásoddal gondolkodnék, most azt mondanám, hogy mindenki aki 1997-től kerékpáros videókat készít, az engem utánoz. Te is. Szerencsére nem vagyok akkora barom, mint Te.
Akárhogyan is, én saját szenvedélyemtől vezérelve készítem filmjeimet. Akármit látsz bele ezekbe, gondold át még egyszer! Furcsa, hogy például Cobrancóval és általad nem ismert személyekkel milyen jól tudok beszélgetni a filmekről.


„És ki volt az, ki az Alpok néhány tucat 2000-ese után azt írta, hogy azt hitte, hogy az Alpok már nem sok újat tud mutatni neki ?
Te Voltál ! Milyen tisztelet ez az Alpokkal kapcsolatban ?”

Ismét egy jól kiforgatott, ámde teljesen jelentéktelen hülyeség. „Alpok hosszában” túrám során, a Hohe-Tauern – hez érkezvén valóban valami olyasmit írtam a twitter-re, hogy nem gondoltam, hogy az Alpok akkora újdonságot nyújthat még, mint amilyen fantasztikusan szép a Grossglockner környéke. A túra során – mint említettem – jóval több szintet mentem, mint Te valaha is bármelyik túrád során (és ismét sajnálom, hogy ezt fel kell hoznom, holott sohasem érdekelt), szóval akármelyik megjegyzésed erősen megkérdőjelezhető ezzel kapcsolatban.

Ne is akarj kioktatni az Alpok iránti tiszteletről, hiszen videódban is egy kis eső és ellenszél miatt már nagy hangon üvöltöd a levegőbe: „Gyűlölöm Svájcot, gyűlölöm Svájcot!” Szóval ennyit a tiszteletről…


„Tudom, hogy szeretnéd magad a legjobbak egyikeként mutatni”

Rosszul tudod. Amit csinálsz, azt egyes helyeken üldözési mániának hívják.



„Hány új 2000-es diagramot osztottál meg a salite-ch - n, ismertetőt a quaeldich.de-n, hány olyan videót nagy emelkedőkről, amiről előtte még nem volt fent ?
Tiszteletről papolnod hiteltelen.”


Leszarom a diagramokat. Számomra a vízesések és a mormoták többet jelentenek.




„Más miatt úgyis összegyűjtöttem már épp az ilyenek miatt, akiknek nem sok fogalmuk van pár dologról, és úgy ítélkeznek.”

Már bocs, de nekem az ilyen „sokan egy ellen” típusú bulik elég büdösek egy idő után. Csak nem a „soknak” van igaza?



„Gratulálok, jó belépő volt !”

Köszönöm, de szánalmasságban fel sem veszi a versenyt a kilépőddel. Gratulálok, ebben is első vagy, nyertél.



„De mást illetően kérdelek:
- vajon a sportban miért vannak különböző életkori kategóriák ?”

Ezt mondom én is



„- vajon a hegyek királya pontversenyben miért van nehézsége az emelkedőknek ?”

A „hegyek királya” pontversenyben van, a Challenge-BIG-ben nincs




„- Mi lenne ha nem néznék a fociban, hogy ki milyen bajnokságban rúgja a gólokat és aszerint osztanák az aranycipőt ? lehet, hogy Kovács JÓzsi az NB III-ból lenen aranycipős, és nem Messi. Te így gondolkodsz?”

Na, ez egy méretes öngól volt, már bocs. Kovács Józsi főállásban lakatos, és nem azért a kevés pénzért futballozik, amit kap a szponzortól, hanem azért, mert szeret. De a barátai és a családja neki szurkol minden vasárnap délután és neki ez a csúcs, a minden.
Messi profi, a labdarúgásból él.
Te lehetsz Messi. Én maradok Kovács Józsi
(de ha egyszer Messi leszek, akkor sem feledem el a gyökereim!)


Az "utánzásról": Egy korábbi mailodban azt írtad, hogy nem érdekel a Sierra Nevada. Miután megírtam, hogy mennyire szeretnék eljutni oda, azonnal rohantál és megmásztad a Veleta-t, nehogy hamarabb érjek oda. Félre ne érts, nem haragszom, sőt nagyon jót nevettem rajtad (nem csak én).

Apropó: miért fáj, hogy valaki autózik a BIG-ek között? Tudtommal te repülőgéppel mentél több helyre is. Vagy úgy szabad?


"Nekem igazán nem hiányzott, mert jobban éreztem magam."
Ha már nem élvezed a kerékpározást, akkor tényleg hagyd abba.


Szóval a helyzet összefoglalva a következő: mint kerékpárost, továbbra is a legnagyobbak között tartalak számon. De mint ember, örülök, hogy ilyen széles nyilvánosság előtt bukhattál meg.


Szia Gábor
Sziasztok!
Üdvözlettel:
balázs


UI: Ha esetleg lekezelőnek tartanád levelem, emlékeztetnélek a régi mondásra: "amilyen az adjon Isten..."
Back to top Go down
http://www.passo.hupont.hu
passo

passo


Posts : 43
Join date : 2012-11-13
Age : 44
Location : Sopron

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 3:49 am

Nemhiába mondják, hogy nem szabad hagyni a gőzt felsűrűsödni az ember agyában, hanem fokozatosan kell kiengedni. Mert ha az ember sokáig nyel, akkor a gát egyszer magától átszakad és az senkinek nem jó. Ilyen az, amikor egy régóta felgyülemlő sérelem hirtelen jön ki.

Rengeteg mindenben igyekszem megfelelni az elvárásoknak, a léc sokszor túl magas. Megszoktam, hogy az életben sokan akarnak keresztbe tenni, de ez senkinek nincs másképpen. Nem csoda, hogy a kerékpározás volt mindig a nyugalom szigete számomra (még jégesőben is), mert ott csak a saját magam által feltett lécet kellett megugrani, más nem szólt bele. Éppen ezért ért meglepetésként, hogy még egy ilyen ártatlan dologban is, mint a kerékpártúrázás és filmezés (amikben azt hittem, nem is lehet ártani senkinek) alám próbáltak rakni, méghozzá rendkívül gyerekes módon. Egy ideje már szó nélkül nyeltem a gyanúsítgatásokat.

Viszont azzal, hogy véget akartam ennek vetni, meglehet, hogy most meg túl mélyre süllyedtem.
Mindenkitől elnézést kérek!

balázs
Back to top Go down
http://www.passo.hupont.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 10:36 am

Kedves BIG tagok, olvasóink!

Természetesen, mindenkinek jogában áll a véleményét leírni, megosztani másokkal. Erre itt van lehetőségként ez a fórum is. Úgy gondolom, hogy elég mélyre szántóan lett kitárgyalva ez a téma. Nem kívántam beleavatkozni moderátori szerepben, mert igyekzetem helyet adni a véleményeknek. Most sem leszek erőszakos, de szerintem itt az ideje, hogy csak a jóra és a szépre koncentráljunk. (A többit innentől inkább már csak privátban, ha lehetséges.)
silent

Legyen tehát ez egy újrakezdés!
Arrow

Hiszen szépen indult ez az év!
bounce

- Megvan a VIP tagunk, Vinczeffy Zsolt személyében, ráadásul Daniel a csehek elől odaadta a 4000. sorszámot. (Ez megtiszeltetetés.)
- Elkészült a magyar BIG lista is - a román, a cseh, az angol és a némettel együtt. Tehát tartjuk a lépést. Csak javaslom, hogy az - egyébként valóban lenyűgöző külföldi hegyek mellett - ne feledkezzünk meg a hazai szépségekről is. (Nekem mindíg furcsa ha valaki mesél tátrai élményeiről, de mondjuk még soha sem járt a Bükk-fennsíkon.)
- Lesz ismét BIG day (Pannonhalma) és úgy látom, hogy ilyen régiós eseményben is nagyon aktívak maradtunk.
- Külföldi tagokkal is levelezek, közös túrák tekintetében, amiben szintén a BIG adta lehetőségeket használom fel.

Hajra!
sunny
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeMon Jan 21, 2013 11:54 pm

Balázs, össz. 66428 európontod van, az emelkedőnkénti európont átlagod 840.

Üdv:
GyG
http://www.gyorgyigabor.hu/GYG_osszes_hago.php
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: válaszok mindenkinek   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 2:34 am

Sziasztok !

Danielnek És cc-ben Gábornak is elküldtem a mailt, zárásul válaszolok egy-két dologra tételesen:

(Daniel, in this debate, when I wrote about BIG, the thoughts are the same that I wrote to You in my email)

Kreicsi Gábor, köszi mindent, ismeretségünk nem szakad meg; emberséged mellett mint tudod tisztelem, ahogy a rossz időjárások közepette is tekertél mindenhová és külön örültem, ahogy tán 2011-ben sorra kerültek a nehéz BIG-ek is Ausztriában. Jó zárása volt a zóna behúzásának.
Hogy kit választotok managernek, már nem érdekel (lesz aki beleért rossz indulatot e sorba, de nem érdekel).

Sonny, az alábbira:
Igen, a szabályok lehetővé teszik. Valóban felmerülne, hogy miért léptem be ?
Egyrészt szerintem régen nem szólt a BIG annyira a versengésről (de amikor olvasom, hogy ki meg ki a legjobb, meg hány db BIG-en járt (mert - ahogy írod időről és pénzről szól - amiben a 60-70 éves jobban áll mint a hitelét fizető, magánélettel foglalkozó ember), az éppen erősíti a versengést.
2009-ig nem volt rivalizálás bennem sem az tuti. Csináltam a túráimat: előbb a 2000-es hágókat, majd úgy alakult h jöttek a nem hágók, néha egy-egy marathon vagy más. Aztán jött Pupu (aki egyébként kedves, jó fej) egy beszólásával és tisztelet meg nem adással. Emlékszem, volt is akinek morogtam, hogy küzdeni kell néha magammal, hogy teljesítsem a célokat, de a nézelődésből, filmezésből sem engedek (mormoták - hogy idézzem V. Balázst-t (passo), és néha éjbe nyúltak a napok.
Passo-ra, Balázsra majd visszatérek (komoly vitában szeretem, ha nem bújik nicknév mögé az ember)

Abban igazad van, hogy nem tudjuk, András mire hajt és már kevéssé érdekel, de ha bántott valami, arról kevéssé András tehet, mint a rendszer.
(pl. a nemzetközi sztenderdekben, akár aranycipő, vagy Hegyek királya pontverseny, vagy tenisztornák, stb.... van különbség nehézség szerint a pontokban. Ki mit szólna ha valaki azért vezetné a tenisz vagy bringa ranglistát, mert pl. megnyert 12 kis tornát, míg a másik (várható volt, hogy passo rám húzta, hogy Messihez hasonlítom magam, de nem vártam mást, hisz - első levelében is előjött a tudatalatti, amikor írta, hogy utálom-e őt: mindenki magából indul ki.
Hogy jön ide utálat ? Ilyenek miatt ? Aki így gondolkodik, az nagyon el van tévedve.....

Visszatérve: volt esély, hogy lehet igazságosabb a rendszer (EUROPONTOK bevezetése ill az IRONBIG:
egyiknél sem történt változás. MInek az europont, ha figyelembe sem vesszük ? Pl súlyozzák a nagy bringaversenyeket, hogy több pontot ér, nehezebb szakaszt nyerni, de mégis ugyanúgy vennék figyelembe, mint egy szakaszt a Tour de HUngary-n.
Az IRONBIG-nél írtam is elnökünknek, hogy célszerű lenne aszerint különbséget tenni, hogy pl. mennyi szintemelkedés kellett hozzá. Más egy 200m szintes BIG 25 , vayg egy 4000m szintemelkedéses.
Ismerősöm, kedves Mauro Repetti minden időjárásban felment a Mortirolóra 25-ször egy év alatt és ez ugyanannyit ér, mint aki 5 óra alatt csinál kis dombokon egy IRONBIG-et. Szerinted milyen érzés ez ?
És tudom, hogy a mi pannonhalmi IRONBIG-ünk is kismiska Mauróéhoz képest (azért is dupláztam meg: tisztelet ill dac okán...)

Szerintem jelenleg épp nem motiváló a nagy emelkedőkre menni (nekem és néhány más által motivált kerekesnek (pl a legenda Jerry Nilson) az volt, de nem a BIG miatt csináltam.)

"Igazán nagy teljesítménynek a nagy bringás maratonok sikeres teljesítését nevezem, sok ezer méter szint egy nap alatt. Ezeket te mind teljesítetted, úgyhogy RESPECT."
Köszi; Neked is azért, hogy a kereteidhez, idődhöz, stb képest nyomod, edzel, formában tartod magad és szereted az emelkedőket.
Vilit is ezért tisztelem igazán, mert - mondtam neki párszor - nem egy hegyi bringás alkat, de más, hogy mit hoz ki belőle. És pl. pannonhalmán is vagy 1-2 osztrák emelkedőn igazán nagyot ment. Ott a Dkő IRONBIG is...
Persze azt könnyű mondani, hogy nincs eben-abban nagy kunszt: ha az illető megteszi, utána OK, de addig...
--> "Igazából én úgy látom, hogy te akarod magad megmérettetni állandóan, ami nem baj, de akkor NE mondd, hogy neked az emelkedõk gyûjtögetése nem verseny."

Ezt tisztázom: sosem azért gyűjtöttem őket, hogy verjem a mellem; alapvetően (!) a kezdetektől az volt, hogy: tartozhassak a jobb hegyi bringások közé, akik nem csak a szokásosakat járják, hanem akik kisit már szakértők, olyan helyekre mennek, amit csak kevesen ismernek. Mindig ez volt: csak közéjük tartozni. Azt viszont nem szeretem, ha valaki leszól, akkor kénytelen vagyok kihangsúlyozni, hogy (rövidítve) "Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. ....
Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. ... S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem.
Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem."

Ugyanis nem csak a tekerésekről van szó, hanem az utánajárások, infószerzés, akár ugyanoda visszamenni, 1-2 km-ért mászni újra 2 órát, mert nem tudtál róla, stb...

Tudom, hogy a BIG-ben is, de a CCC-ben is vannak ám nagy ászok, akik rengeteg emelkedőre mennek, igaz sokra montival, mert aszfalton már nincs annyi. (Ennek ellenére akadtak, amiről nem volt a neten diagram, vagy leírás, azokat örömmel tettem meg, hogy: Igen, én is tudok a szakértőknek mutatni valamit, ill (!!) ezzel is segíteni azokat, akik mennének ilyen helyekre.; pl a csodás Plan du Lac bemutatása, vagy a Presa l'Lauset, amelyeket nem ismertek, bringás infó nem volt, vagy csak 1-2 róla, azóta van videó is, stb....). Pl. e kettő (de van más is), ami igazán csodás és segíthettem, hogy más is felkereshesse.

Köszi, sonny ! A legjobbakat !

írtad:
Furcsa nekem ez az egész, Gábor.
A szabályok lehetõvé teszik, hogy ott gyûjtögessen BIG-et az ember ahol akar. Miért trükközött András? Azért mert éppen ezekre a kevés Europontos helyekre jutott el?
Kérkedett õ azzal, hogy õ az igazi férfi, mert neki több BIG-je van? Mondta õ egyáltalán, hogy küzdeni akar másokkal, vagy egyszerûen eljutott ezekre a helyekre?
Lehet, hogy többen elítélnek majd, hogy ezt mondom, de a BIG-ek gyûjtéséhez csak idõ és pénz kell. (Nyilván kell hozzá állóképesség, de idõvel az is megjön.)
Igazán nagy teljesítménynek a nagy bringás maratonok sikeres teljesítését nevezem, sok ezer méter szint egy nap alatt. Ezeket te mind teljesítetted, úgyhogy RESPECT.
Kérkedni a BIG-ek számával (ha van ilyen aki ezt teszi) butaság, mivel senki sem tudja, hogy ki hogyan jutott el a csúcsra. Autóval ment a hegy lábához, vagy egy kéthetes túra utolsó állomásaként?
Hányszor állt meg felfelé, megállt-e egyáltalán, vagy 20-as átlaggal tett meg 800 méter szintet. Mindenki magában tudja feldolgozni a teljesítményét, nem mérhetõ egymáshoz. Ezt te is, Gabes is többször leírta más szavakkal.
Múltkor is írtam, hogy fölösleges kilépned, attól még a rendszer megmarad. Megfordítva, fölösleges volt belépned (ne értsd félre kérlek), mert akkor is tudtad, hogy mik a szabályok, így a listán megelõzhetnek "kisebb" teljesítménnyel is, ami téged bántani fog.
Igazából én úgy látom, hogy te akarod magad megmérettetni állandóan, ami nem baj, de akkor NE mondd, hogy neked az emelkedõk gyûjtögetése nem verseny. Nekem az is furcsa volt, amikor egy maratonon mondtad, hogy te csak filmezel, de azért megjegyzed, hogy hány embert elõztél le akinek könnyû biciklije volt. Pedig õk nem versenyezni mentek, csak teljesíteni a távot, és maguknak bizonyítani.
Csak az érzéseim írtam le, lehet hogy én rosszul látom, de nekem ez furcsa.



sonny (2):
a válasz az alábbira:
Így gondolom én is: véleményt bárki mondhat, de leszólás előtt legyen észnél, mert úgy jár mint amikor a kevesebb tapasztalattal rendelkező focista
azt mondja a feljebb játszónak, hogy: Óh, ezt tök könnyű lett volna belőni, simán belőttem volna!"
Csak előbb oda kell jutni. Ismétlem:
"Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. ....
Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. ... S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem.
Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem."

Európontok: 1szerű, mint az 1szer 1: ha sport és ranglista = versengés, főként ha időnként úgy jönnek a hírek, hogy ez + az a jobb! ismerek oylan helyet (illendőségből nem reklámozom), ahol lehet regisztrálni az emelkedőt, va jó közösség, az is az emelk-ről szól, de nincs semmi ranglista; minek. Meg lehet nézni, ki hányat regisztrált, de összegezve sincs, egymás mellé sem lehet tenni.

Pl. Vili kapcsán is jeleztem már, hogy nem a BIG-ek száma dönti el a másik / tagtársunk megítélését.

írtad; : "Nehogy már érdekeljen, hogy új vagy!
Ugyanúgy megmondhatod a véleményed, mert tag vagy, ugyanolyan jogokkal.
Gábor véleménye szerintem egyedi, nem hiszem hogy sokan vannak akiket ennyire érdekel az Europontok témaköre. Õ tudja mit akar.
Nem is kell elérni semmit, magadnak csinálod, jól látod. Kilépni meg nem szabad Smile , mert sok jó fej sráccal lehet itt összefutni, tekerni velük.
Gábor tapasztalatára is szükség lenne még, de õ menni akar.

Üdv. : Sonny
A három csillag a BIG-eim száma. Ez igen !!"

----------------
passo = Velekei Balázs:
Előzményről:
Mikor tán 2 éve személyesen találkoztunk, mint mindig szoktam, örömmel, barátsággal találkoztam egy Balázs kollégával, mint "üdv a klubban", a komoly hegyek, túrák által motivált kerekessel. Igazából hazafelé állt össze a kép : sajnos ez előfordul, hogy késve rakom össze a képet.
Én nyíltan mondtam, hogy - persze ez az élet függvénye is - de nagy célokból alább hagyok, nem igazán van már nagy motiváció, inkább a magánélete szeretném előtérbe helyezni. (később egyszer (talán a telefonon) számon kérted, hogy hogyhogy folytatom. Nem szabad talán ? Baj, ha teszek fel még videókat további 2000-eselről, ismertetem meg érdeklődőkkel a kevéssé ismerteket, mert van rá igény ?
Balázs terveiről szinte semmit nem tudtam meg (pedig az én terveimet egyáltalán nem befolyásolták), ill. úgysem tudom szó szerint idézni de azt is hallhattam, hogy amit csináltam nem olyan nagy dolog, persze simán meg lehet ezt csinálni.
Bátran, barátsággal beszéltem bármiről, a másik fél meg titkolózik ? + emlékszem a kíváncsi szemre, érdeklődésre, hogy de tényleg teljesen abbahagyom. Érdekes volt, hogy a másik nem akar belépni a BIG-be, de sorra a BIG-ekre jár ? Ugyan miért ?
Jó dolog az TOP 10-nél, TOP 3-nál, stb belépni ... - itt is ott is a titkolózás a nyíltság helyett.
Aztán tavaly valóban tök véletlen alakult, hogy a Veletára mentem, szüleimtől kapott ajándék kapcsán... és Balázs - megint előjött a tudatalattid, és a versengés: hogy "Miután megírtam, hogy mennyire szeretnék eljutni oda, azonnal rohantál és megmásztad a Veleta-t, nehogy hamarabb érjek oda."
ugyanis nem olvastam semmit, nem tudom hol írtad, mert jó ideje nem olvastam pl a bikemagot sem; azt tudom, h ott írsz néha; ill. korábban úgy volt. Ez a Te üldözési mániád ! Február környékén merült fel először, mert karácsonyra kaptam a lehetőséget.
De ha így mondod, megkeresem, hogy ezek szerint a csúsztatásodhoz hozzászóljak: minden megvolt előtte, ami cél volt (Alpok, PIreneusok összes + marathonok. Írtam is, h egyedül a Veletán voltam "támadható", annak aki ezt akarja; így kapóra jött. Amúgy is adta magát, hogy úgy lesz teljeskörű minden, ha ezt behúzom. Viszont - ere már nem emlékszem - hogy talán a júli túra előtti tel-ben mondtad a tervet, amikor már megvolt a repjegyem)
És a tel: milyen érdekes, hogy fél-1 éven át semmi érdeklődés kommunikáció, de mivel - okkal - nem tettem publikussá a tervem, épp a túra előtt hívtál: micsoda "véletlen" hogy épp akkor. Ez a "véletlen" telefon is épp a korábbiakat erősítette meg.
Azt gondolom, ha nyíltan vállalsz mindent, nem alakul ez így. Nem rajtam múlt, én maximálisan őszinte és nyitott voltam és nem is versengés miatt folytattam a tekerést, hanem mert az élet úgy hozta.

Tételesen:
--> írtad: "Forrt bennem "...
Innen jöhetett a: talán utálat téma, de ez a Te oldaladon kérdéses szerintem. Őszintén mondom, bennem nincs ilyen.
Épp úgy vagyok én is az emberekkel: amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten --> Te alakítottad, hogy milyen legyen a kapcsolatunk. Van néhány bringás ismerősöm (olyan is, akit én tisztelek, mert erősebb és pl. csak a lehetősége, családja miatt nem érhet el nagy célokat, nem valósíthat meg nagyratörő terveket; itt pl Rajnai Gábor, Nagy Zoli).

--> írtad: "Szerintem Neked itt a helyed, hiszen kinek, ha nem Neked. "
Köszi (ekkor még Smile) ) Egyfelől persze, másfelől meg nem: nem ecsetelem újra: ha sport és rangsor = verseny, ha meg versengés, akkor legyen viszonylag korrekt. (Itt-ott erre vannak lehetőségek... - nem írom újra. De írtam már a teniszes, hegyek királya verseny példáját, stb )
Ha nem olyan rendszer lenne, nem lett volna Virenque-ből, Bahamontesből legenda; jó eséllyel közepes hegyi kerekesek gyűjtötték volna be őket.
A csúsztatás (mert van akinek jól esik) megelőzése érdekében: nem mondtam, hogy aki itt elöl van, az közepes kerekes, (de ahogy sonny írta: az élbolyba kerüléshez sok idő és pénz kell és közelebb lakni a hegyekhez. )

--írtad: „Ki volt az, aki néhány tucat 2000-es hegyre feljutás után azt mondta nekem, hogy:
miért gondolom azt, hogy egyedi amit teljesítettem.
Te voltál ! Úgy hogy nem sok eredmény volt mögötted.”

Álljon meg a menet! Én ilyet sohasem mondtam, de gondolom ez nem egyedi eset veled kapcsolatban. Mint hallottam, mást is sikerült már meggyanúsítanod alaptalanul. "

Válasz: Emlékszem, ott voltam! Írtam fent. Ennyi.
Tudod, nem érdekel, h mi mást ... - akinek ha gondja volt velem, és akarta, tisztázta!

--> Írod: "Te voltál az, aki megkeresett engem, ezt soha ne felejtsd el. Nem tudom milyen szándék vezérelt, de azt biztosan tudom, hogy első leveled idején nem gyalázkodtál semennyit sem. Én örültem a barátságnak, valamiféle "Petőfit barátul mégsem érdemelé" alapon. Aztán megtörtént az, ami valószínűleg átfordított: véletlenül az egyik túrám során több szintet mentem, mint Te valaha is akármelyik túrád során, és ez nagyon piszkálta a csőröd. Azonnal megváltozott a hangvételed, mintha egy igazi féltékeny szarjankó írta volna a sorokat minden leveledben. Nagyon csodálkoztam akkor, de legalább megtanultam azt is, milyen az igazi Györgyi Gábor, bár már figyelmeztettek előre többen is Veled kapcsolatban."

a szokásos: hogy mások is ezt mondják.... - uncsi ! Akinek gondja van vállalja, szemtől szemben. Suttogó propaganada - tudjuk, hogy milyen emberek fegyvere. No comment Smile

Nahát... a több szint: a több szintről azt gondolom, mint írtam is: idő kérdése: ha hosszabb a túra, akkor több szint jön össze. Azt megjegyeztem (Már amennyire rémlik), hogy aki nem mehet többre 3 hét szabinál, az persze hogy nem mehet annyi szintet, de persze ártatlanul biztosan véletlenül alakult úgy, hogy több szinted lett, hiszen Te nem versenyzel, csak nézelődsz és oly ártatlan vagy .... és persze a suttogó propaganda is csak véletlen meg stb.

--> írod:
"én megírtam neked, hogy ne képzeld azt, hogy csak a tieid a magashegyi hágók. Azért írtam akkor ezt, mert szinte egyértelművé tetted nekem, hogy kizárólag a Te privilégiumod feltekerni egy hágóba, mindenki más csak a Te utánzatod. Azt gondoltad, hogy a teljesítményed vonom kétségbe. Sohasem tettem ilyet! Fantasztikus, amit kerékpárosként véghez vittél, de ha az orrom alá dörgölöd sokadszorra is, elvesztem a lojalitásom, méghozzá érthető módon!!!"
Válasz: Nem biztos, hogy olvastam (őszintén mint mindig!) Jó ideje nem is követtem a bikemag fórumot. Szó nincs ilyenről, hogy az én privilégiumom lenne, írtam előbb: örülök, ha másnak is megmutathatom, hadd élvezhesse szépségeit más is.
A másik orra alá dörgölés téma: melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás téma --> azután, hogy nem nagy kunszt megcsinálni amik mögöttem voltak + azt hitted az Alpok már nem sok újat tud mutatni neked szöveg után azért hadd jegyezzem már meg, hogy: Ácsi, tudnék mondani néhány tucatot....
Visszafogottabban a fogalmazással !
Erre írtam, hogy én kezdőm koromban (jelzem, már nem tartalak annak) úgy voltam: hadd kerüljek a jobbak közé, nem pedig úgy hogy mondjuk a 2000-es hágógyűjtés felénél azt mondjam, hogy : óh, már majdnem ismerem az Alpokat. Még a felénél is úgy voltam, hogy: odébb van az Alpok jobb ismerői közé kerülés, de már nem egy kezdőcske vagyok. Smile

--> írod: "„Ne haragudj, de az egészet csak egy hisztinek tartom. Pedig Te pont az vagy, akinek nincs szüksége erre, hogy megbecsüljék. Szégyelld Magad!”"
Hát mint épp belépő fórumozótól, a magyar szekció majdnem alapítójának (elismerem, itt 2. magyar tag vagyok / voltam, de az 1. inkább "alvó tag", én eléggé aktívan vetettem bele magam, és kezdtek el szaporodni itt is a tagok, ahogy máshol is), ezt írni azért "fincsi": a hiszi meg szégyelld magad szó!
OKtatják: a kommunikációban egy dolog, hogy te hogy adod az infót, arra is kell gondolni, hogy a másik hogyan veszi. Mindazonáltal: kissé túllőttél a célon.

--> videók téma:
"Furcsa, hogy például Cobrancóval és általad nem ismert személyekkel milyen jól tudok beszélgetni a filmekről. "
Nahát... nekem is van sok, általad nem ismert bringás barátom, akikkel tök jól megvagyunk, tekerünk, tiszteljük egymást. Cobrancó filmje nekem nem a stílusom, ennyi; nincs ezzel gond. Van akinek, a pap, van akinek a papné.

Mondtam már neked, hogy én ha bárhol látok vmi eszsközt, vagy másnál zenét, igyekszem elkerülni a hasonlóságot, mert cikinek érezném, nehogy az a vád érhessen, hogy túlzottan hasonlít és mástól vettem át ötletet.
Mellékvágány: Honlapra van sok vendégkönyv; nagyon emlékszem, amikor egy szintén komoly bringatúrázó épp "véletlenül" olyan vendégkönyvet tett a honlapjára, mint az enyém. Persze megteheti, csak ... ... na mindegy. Én büszkeségből kerülöm ezeket.

írod: "Ismét egy jól kiforgatott, ámde teljesen jelentéktelen hülyeség. „Alpok hosszában” túrám során, a Hohe-Tauern – hez érkezvén valóban valami olyasmit írtam a twitter-re, hogy nem gondoltam, hogy az Alpok akkora újdonságot nyújthat még, mint amilyen fantasztikusan szép a Grossglockner környéke. A túra során – mint említettem – jóval több szintet mentem, mint Te valaha is bármelyik túrád során (és ismét sajnálom, hogy ezt fel kell hoznom, holott sohasem érdekelt), szóval akármelyik megjegyzésed erősen megkérdőjelezhető ezzel kapcsolatban."

Válasz: így szól: "Azt hittem,h az alpok sok ùjat màr nem fog mutatni,de tèvedtem"
"jóval több szintet mentem, mint Te valaha is bármelyik túrád során" -->
Ez egy öngól: ez olyan, minthogy a 200m-es síkfutó hosszabb távot futott, mint a 100m-es.
Igen, valóban, hiszen a te túrád napban is jóval hoszabb volt, mint nekem valaha, bármely túrám - de ezt "véletlenül lehagytad"
Biztos csak véletlenül Smile)))
Te a picivel több szintet jóval több nap alatt hoztad össze. De már nem nem érdekel, csak a csúsztatásokat hagyd! Van pár dolog, ami kíváncsi vagyok behúzod-e, ha már a valaha szóval jössz: bő 10-10 új 2000-es a quaeldich-en, salite-ch-n, 50 új, első videó 2000-esről az Alpokban.
Hagyom, nem érdekel....

Amit akartam, túl vagyok rajta, én nem akartam versengeni, nézelődő túrázó vagyok, másfelől egy-egy ember beszólása sokat segített a motivációmban, köszi Nektek Smile) Nélkülük nehezebb dolgom lett volna.

-->írod: "Ne is akarj kioktatni az Alpok iránti tiszteletről, hiszen videódban is egy kis eső és ellenszél miatt már nagy hangon üvöltöd a levegőbe: „Gyűlölöm Svájcot, gyűlölöm Svájcot!” Szóval ennyit a tiszteletről…
Te csúsztatások mestere, Velekei Balázs:
TE VOLTÁL az, aki pár év eső miatt a sátorban rostokolt és pár éve nem is mentél esőkben. Ezek után írod Te nekem ? Nézz már a tükörbe!
(nagyon adódna egy példa, hasonlat, de kihagyom...)
Soroljam hány esős 2000-esen jártam (a nem 2000-eseket nem említve): csak ami fejből eszembe jut:
Oberläger, Männlichen, Iseran, Oberalppass (eső, szembeszél 4 fok), COlle Preit, Col de la Lombarde, Sustenpass, Col d'Izoard 2-szer is esőben, Thyon, Kühtai, Diga Campomoro.... - fejből, 2000-eseket illetően hirtelen ennyi (ahol hosszabb eső).

Ismétlem: "Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. ... S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem.
Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem. "

Csináld végig, aztán várlak a vitában, addig.....

--> Írod: "„Tudom, hogy szeretnéd magad a legjobbak egyikeként mutatni”

Rosszul tudod. Amit csinálsz, azt egyes helyeken üldözési mániának hívják."

Átjön a videókból, ennyi. Az jön át, hogy olyan túrázónak mutasd magad, aki nem egyszeri Alpok bringás, hanem ismeri már eléggé, stb.
Milyen érdekes, hogy Te rám vetíted, hogy te biztos tudod, hogy én mit gondolok, de fordítva: nem lehet. (pl: Te aztán biztosan tudod, hogy én miattad akartam a Veletát, miközben nem is tudtam a tervedről júli-i "véletlen" telefonodig, stb.)

Írod : --> "„Más miatt úgyis összegyűjtöttem már épp az ilyenek miatt, akiknek nem sok fogalmuk van pár dologról, és úgy ítélkeznek.”
Már bocs, de nekem az ilyen „sokan egy ellen” típusú bulik elég büdösek egy idő után. Csak nem a „soknak” van igaza?"

Soknak van igaza ?
1, Irigyek mindig vannak (ld. Veleta példád), vagy akiknek fáj, hogy nem vannak úgy értékelve, ahogy szeretnék (volt ilyen összetűzés jó régen egy
fórumozóval (kakas és szemétdomb esete: nem mindenkinek esik jól, hogy nem mondtam, hogy ő az ász)
+ sok ellen egy: Nem csoda, hisz ha vkiknek érdeke , akkor gondolhatják ugyanazt. (ha pl vkik inkább jól érzik magukat a minden hegy egyforma, stb körben, akkor persze nem tetszik, az aki teljesítmény-arányos értékelést gondol korrektebbnek.
2, Igen; a "sok" szerint mi a nemzetközi sztenderd a versenyeken ? Van különbség a versenyek nehézsége miatt a pontozásban ?
Kérdezzük meg a bringásokat, hogy szerintük az lenne a korrekt KOM (King f Mountains verseny), ha minden emelkedő egyet érne, vagy a jelenlegi ?
A sok = sok bringás = ill. nemzetközi sztenderdek. Vajon nekik van igazuk, vagy hülyék? Smile)

--> írod:
"„De mást illetően kérdelek:
- vajon a sportban miért vannak különböző életkori kategóriák ?”
Ezt mondom én is"
Válasz: Épp ellenkezőt írtál: hogy ne nézzünk különböző körülményeket.... mert annyi minden van.
Általában a válaszod előtt célszerű elolvasni, mit írtál korábban, mert magaddal kerülhetsz ellentmondásba :-)))

--> írod: "„- vajon a hegyek királya pontversenyben miért van nehézsége az emelkedőknek ?”
A „hegyek királya” pontversenyben van, a Challenge-BIG-ben nincs"

Válasz: így van; pontosan. Ám mivel mégis sport + ranglista, ezért nincs teljesítményarányos mérés; tehát inkább játék, mint sport.
Ezért írtam, hogy ez játék; aki versengést akar, az más utat válasszon!
(a célok elérése után én befejeztem)

--> írod: "„- Mi lenne ha nem néznék a fociban, hogy ki milyen bajnokságban rúgja a gólokat és aszerint osztanák az aranycipőt ? lehet, hogy Kovács JÓzsi az NB III-ból lenen aranycipős, és nem Messi. Te így gondolkodsz?”

Na, ez egy méretes öngól volt, már bocs. Kovács Józsi főállásban lakatos, és nem azért a kevés pénzért futballozik, amit kap a szponzortól, hanem azért, mert szeret. De a barátai és a családja neki szurkol minden vasárnap délután és neki ez a csúcs, a minden.
Messi profi, a labdarúgásból él.
Te lehetsz Messi. Én maradok Kovács Józsi
(de ha egyszer Messi leszek, akkor sem feledem el a gyökereim!)"

Válasz:
1, Éppen nem öngól, sőt talán épp nálad hiányzik az ismeret. Talán nem ismered az aranycipő szabályát. Aki a legtöbb gólt lövi az adott évben az nyeri,d e súlyozzák a bajnokságok nehézségével. Így ha nem súlyoznák, akár XY 100 gólt lőne (akár ha nem főállású focista akkor is) akkor vé lenen az aranycipő, de jelen - korrekt - szabályok szerint nem lehet.
2, Mindenki magából indul ki, ugyanis nem azért Messit írtam, mert hozzá mérném magam (hozzá a CCC legjobbja, meg Jerry NIlson kaliberű kerekes mérhető hegyi túrázás terén)

ÍRod:
-->Apropó: miért fáj, hogy valaki autózik a BIG-ek között? Tudtommal te repülőgéppel mentél több helyre is. Vagy úgy szabad?"
Válasz: Nevetek a próbálkozásaidon:-)
Tenerifére mennél bringával ? Vizibiciklivel ?
Öngól: Azaz aki csak 3 hétre mehet szabira az ne repülhessen, de az nem számít, ha vki 4-5 hétre mehet szabira. Ja, így egyenlő, valóban... ? Ezek a Velekei Balázs féle egyenlő feltételek.
Korábban a túra szintnél "felejtetted" el a túra napjainak számát... most ez... kezdem érteni, miért nem tetszik a teljesítményarányos összevetés Smile))

Ha 3 hetes lenne, hogy oldanád meg a Veletát; egy irányban (Viamichelin szerint): 1800 mérföld. Napi 250 km-ek és persze "nézelődve", mert az az első.... és hihető is így persze.... Smile) Hihi Smile
Volt valamily fórumban, aki (nem velem kapcs-ban; én csak olvastam) ezt feszegette, hogy a Föld körüli házaspár végig teker: hát... utaztak is + tenger fölött

Nem fáj az autózás a BIG-ek közt, ha nincs ranglista, nincs verseny.
1, De ha összehasonlítunk, mint sokszor megy a hírfalon, akkor szerinted, aki autózik két hegy közt 200km-t ő ér oda a másikhoz hamarabb, vagy aki teker közte ?
2, Másrészt túrabringázó vagyok.... és mint nézelődő, azt vallom, hogy a köztes tájat is nézze meg az ember, főleg ha kis távokról beszélünk (Alpokon, Pireneusokon belül, stb).
Ha összemérésen kívül vagyunk, nem érdekel az autózós történet.
De hadd világítsam meg példával:
szerinted két azonos futó közül ki nyerné a marathont, aki a rajthoz autóval érkezik 20km-ről, vagy aki odáig is fut ?

Egy példa. La Palma szigetén - autó nélkül - hogy eljussak az emelk. alá, 1500m szintet mentem és vissza is tán 700-at. Más meg odagurul autóval. Szerinted... ? Ráadásul csodás volt az út!

ÍRod: -->"Nekem igazán nem hiányzott, mert jobban éreztem magam."
Ha már nem élvezed a kerékpározást, akkor tényleg hagyd abba."

Hasonlót éreztem a személyes talin is tőled felém : "Jó lesz az, ha abbahagyom!"

Van is aki miatt még kevésbé akarnám folytatni; komoly célok meg elfogytak.

Ezt kívánom mindenkinek - olyan értelemben, hogy olyan nagy célok, amik nélkül nem tud meglenni. Mert volt olyan cél, amikor tudtam, hogy anélkül nem igazán tudnék kiszállni a bringázásból.


"mint kerékpárost, továbbra is a legnagyobbak között tartalak számon. De mint ember, örülök, hogy ilyen széles nyilvánosság előtt bukhattál meg."
Újabb suttogó propaganda - ami a gyenge emberek jellemzője.
Idegenek véleménye nem érdekel Smile

amilyen az adjonisten mondás --> ott indult, ahogy indítottad + folytattad ismeretségünket; ki nyíltan áll a kerékpáros ismerősök felé, ki meg...

Gábor
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: ha rajtam múlik, utolsó   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitimeTue Feb 05, 2013 3:09 am

Gábor,
azt hiszem, megilletett a jog, hogy megvédjem magam a csúsztatásoktól, .... (ide lehet képzelni jelzőt, de engedek) negatív sugallatoktól, stb.

Kellemes évet, kerekezést kívánok!

ÍROD:
Legyen tehát ez egy újrakezdés!

Hiszen szépen indult ez az év!

- Megvan a VIP tagunk, Vinczeffy Zsolt személyében, ráadásul Daniel a csehek elől odaadta a 4000. sorszámot. (Ez megtiszeltetetés.)
- Elkészült a magyar BIG lista is - a román, a cseh, az angol és a némettel együtt. Tehát tartjuk a lépést. Csak javaslom, hogy az - egyébként valóban lenyűgöző külföldi hegyek mellett - ne feledkezzünk meg a hazai szépségekről is. (Nekem mindíg furcsa ha valaki mesél tátrai élményeiről, de mondjuk még soha sem járt a Bükk-fennsíkon.)


Samirt, aki még tag marad, idén valószínűleg el is viszem a Felső-Borovnyákra Smile

- Lesz ismét BIG day (Pannonhalma) és úgy látom, hogy ilyen régiós eseményben is nagyon aktívak maradtunk.
Hajrá ! Smile
- Külföldi tagokkal is levelezek, közös túrák tekintetében, amiben szintén a BIG adta lehetőségeket használom fel.

Hajra!

Csak így tovább Gábor, ahogy eddig: nagyon jól - és emberségesen, korrektül ! - viszed az egészet!

Ha jársz a Pilis felé, szólj, szívesen tekerek együtt, akár Vilivel közösen; sztem vele (is) folytatjuk közös nyugis - továbbra is beszélgetős, nézelődős ! - túráinkat!

-----------------
Cobranco-éhoz csak egy sort (előbb lemaradt vhogy):

Pontosan így gondoltam én is; többedszer írom ua-t: ha ranglista van vhol, akkor célszerű teljesítményarányosan, amúgy meg ha nem teljesítményarányos, akkor ranglista nélkül biztosan sokkal közösségibb, barátibb az egész; erre tudnék példát, de korrektség okán nem reklámozom.
Üdv: további kellemes tekerést, filmezést ......a Bonettén is Smile Élmény lesz! Smile

Írod : "Mindazonálltal úgy gondolom/nem kivánva belefolyni az itt zajló csörtébe/,hogy az az egészséges,ha az ember a saját maga által kitüzött célokat valósitsa meg és ne másokhoz/mások rovására/ viszonyitsa magát."

--------------

valahogy ez is kimaradt:
Sonny: "ELKÉPESZTÕ ez a lekezelõ stílus.
+ Daniel utolsó mondata ismét a szívembõl szólt, én is ezt vallom."


Válasz:
1, "Mielőtt elítélsz, vedd fel a cipőmet és járd végig az utamat. ...Tedd meg a lépéseket, amelyeket én megtettem és botladozz meg minden kövön, amelyen én megbotlottam. ... S mindegyik botlás után állj fel és menj tovább, úgy ahogy én tettem.
Csakis ezután ítélkezhetsz rólam, felettem. "
ennyi.
2, Ahhoz meg azt lehet hozzátenni, hogy a megfelelő teljesítményeket, küzdelmeket értékén értékeljük és nem csökkentjük értékét (az említett IRONBIG példa), ill sértjük meg őket vele.

Legjobbakat!


-----------

Itt alább még zárásul Velekei Balázséhoz vagyok kénytelen visszaszólni.

Velekei Balázs, Erre (alább) netán nem áll a Btk rágalmazás része ? Vagy megint a kettős mérce... csak az egyik a bűnös, másik a szent, ártatlan Smile
És a csúsztatásaid hol vannak ?
Ugyan mit próbáltak alád rakni ?
Ha azt mondod, hogy így történt, az töredéke annak, amily magas szinten űzted a csúsztatásaidat!

Elnézést kérés --> Elnézem, lezárhatjuk az adok-kapokat, feltéve, ha Te is befejezed az előbbieket.

Én éppen így voltam ezzel, mint írtad: hogy nyíltan álltam a találkozás elé, a másik meg fél ellenkezőleg.
Az úgy elég egyoldalú....: én számoljak be mindenről, míg a másik fél nem így áll hozzá, sőt..... A telefonban számon kérted, hogy hogyhogy folytattam a kerekezést, én nem kérem számon, csak említem: azt mondtad: nem érdekel a BIG. Smile)
Bűnös voltam, mert még begyűjtöttem párat és megosztok pár videót ?
Ha netán mennék még 2-3 emelkedőre, akkor megint csak "hogy gondolom, hát mégsem teszem le a lantot ?"
Engedélyt kell kérnem hozzá, mert különben nem úgy történik, ahogy épp most gondolom.
Esetleg szégyelljem magam, mert tavaly nem publikáltam a tervemet ? Nahát, milyen dolog ez...... hogy képzelek én ilyet.

A vitában lehet érvelni, de szerintem amit illik, kerülni azok a csúsztatások és a suttogó propaganda jellegű viselkedés.

Én is elnézést kérek a vitáért; érezhető, hogy a korábbi hozzászólásokra (Gábor, sonny) rendes hangnemben, tisztelettel lehetett válaszolni.
Ismét illik rá: amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten.

Gábor
passo wrote:
Éppen ezért ért meglepetésként, hogy még egy ilyen ártatlan dologban is, mint a kerékpártúrázás és filmezés (amikben azt hittem, nem is lehet ártani senkinek) alám próbáltak rakni,

balázs
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Sponsored content





BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: