Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 túravideók, fotóalbumok

Go down 
+6
Berger
Pupu
gabor kreicsi
sonnycrockett
Geza
gyorgyigabor
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
AuthorMessage
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Francia Alpok 7-8. napjának videói   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 01, 2011 10:27 am

A videónapló folytatása a Francia Alpokban tett túrám 7-8. napját fedi le.
Előbbi egy "gazdaságtalan" kaptató, Brianconból a Chalet Lavalhoz.
Brianconban a várfalon olasz bringás emléktáblája található!! Gino
Bartali többszörös Tour de France győztes 3 Brianconban végződő szakaszt
is megnyert.


A 8. nap során az eső délelőtt még nem múlt el, így esőben, pocsék hideg
időben hajtottam fel a híres Col du Lautaret hágóra (2058 m), majd
késődélután már napsütésben következett a legendás Alpe d'Huez és még
tovább a korábban fel nem keresett, 2090m-en található Lac Besson. Most
is sok kerekes hajtott az Alpe d'Huez-i emelkedőn. A videón jól átjön
Alpe d'Huez hangulata..... persze a 2009-es biciklimarathon, a la
Marmotte befutójával azért nem vethető össze:


Jó szórakozást!
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 13, 2011 6:58 pm

Pár tucat korábbi videóm törlődött (valószínűleg a youtube közreműködésének köszönhetően, ezek visszatöltése folyamatban, viszont két újabbat is feltöltöttem, benne BIG-es emelkedőről:
a legendás Lautaret hágó (mostmár a korábbi 15 percnél hosszabb videót is tudok, ez is az), az elmúlt napival szemben már napsütésben, ill a Galibier hágóút, ismét Délről, mint 2004-ben.



és a Galibier:


Jó szórakozást! GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Schubert Tamás videói   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeSat Nov 19, 2011 1:05 am

Schubert Tamás videói:
http://vimeo.com/user4568638

A Stelvióson egyből belefutottam Nagy Zoliba :-)
Ott is nyomta a tempót :-)

http://vimeo.com/32338810
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
cobranco

cobranco


Posts : 161
Join date : 2010-12-09
Age : 58
Location : Miskolc /Hungary/

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeSat Nov 19, 2011 11:27 pm

Alpok Trilogia 2011. 2.rész. Garda-tó (Italia):



Útvonal: Dro (123m) -- Arco-Torbole (222m)- Bardolino (74m) --Malcesine- Garda- Pesciera del Garda (68m) -- Sirmione ¬- Desenzano del Garda (90m) -- Saló (75m) -- Toscolano Maderno -- Limone Sul Garda - Riva del Garda (78m)

Figyelem: nagy hágómászásra senki ne számitson...de,ez is az Alpok!

a FullHD/1080p/ felbontás Mozzillával nem müködik,minden más böngészővel jó!

Kellemes időtöltést!
Back to top Go down
http://cobranco.atw.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Rifugio Barbara Lowrie (1753 m) - videó egy BIG-ről   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 25, 2011 11:10 pm

Lehet sok olasz, francia, stb tag, mégis : büszkén mutatom be az emelkedő első bringás videóját:
A Rif Barbara Lowrie emelkedő ( http://challenge-big.eu/hun/big/691 ) 9 km-re 11,2%-os, gyakran 15-17%-os, max meredeksége 22-24%.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Geza

Geza


Posts : 49
Join date : 2009-07-13
Location : Budapest

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 29, 2011 11:05 pm

Sokadik alkalommal, de most is le a kalappal! Ontod a jobbnál jobb videókat.(A hágóvideózás Shakespeare-je Very Happy )
Számomra érdekes, hogy most is belefutottál az éjszakába, mint oly sokszor. Abban bíztam, hogy ott alszol a hágón a menedékházban, - de még sötétben egy lejtmenet... brrr...
(Hozzá tartozik, éjszakai lejtőzés közben már sikerült perecelnem.)
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Nov 29, 2011 11:25 pm

Köszi,
egyfelől kell hozzá jó kamera + egy kis idő a vágáshoz + motiváció (pl. hogy előbb feltegyem az összes francia (majd más ország beli) 2000-esről az emelkedős videót, amelyek közül pl. 5-ről még semmi bringás videó nincs a neten).

Sötétben tekerés: szintén részben a motiváció: szűk az idő és ha már ott vagyok.....,
persze jobb lenne világossal, de nincs annyi szabim és nem autózom az emelkedők közt, míg más más módszerekkel gyűjti a BIG-eket. Persze ha csak a BIG számítana, akkor csak azokra pályáznék, de ez idén nagyon nem így volt. Hiszen min 55-szer jártam 2000 m fölött, de 20 új BIG sem lett.

Idén nem egyszer tekertem sötétben, de kell ehhez erős lámpa; én is csak azzal merem. Pár évvel ezelőtti lámpám alkalmatlan lett volna ehhez. Aztán ha merül az elem, és nem vigyázok a néhol kisebb kövekkel szennyezett úton, akkor én is kőre futok a sötétben, mint történt Le Saut emelkedőjén (2280 m).
Megúsztam egy defekttel és zseblámpás kerékcserével.
Ezután már figyeltem és óvatosabb voltam.
Felvetésedre utána számoltam: idei sötét lejtőim (miután fel is jutottam):
- Pian de Re (2020 m)
- Col de la Lombarde (2350 m) - esőben, sötétben
- Col de Vars (2109 m)
- Plan d'Aval fölött (2010 m)
- Le Saut & TIgnes (2093 m) egy éjjel
- Col du Petit St Bernard (2188 m) (másnapi repcsi miatt)

majd Svájcban:
- Grand St Bernard (2469 m)
- Fafleralp (1788 m)
- NUfenenpass (2478 m)
- Lai da Vons (2008 M) fennsík és Splügenpass (hajnali 2 tájban értem haza, de tök nyugodtan, jó kedvvel)
- Diga Campomoro fölött (2004 m körül)
- Passo di Tonale (1883 m)
emellett volt még tán két határeseti nap:-)

Év elején kitűztem, hogy a végére akarok érni - hát ezért :-)

(a törlődött videók újra feltöltése folyamatban)

Viszont, Géza, a Te túrádról szinte semmit sem tudunk. Mesélj légy szíves ! (akár itt vagy a másik topicban)
Várjuk !!! :-)



Geza wrote:
Sokadik alkalommal, de most is le a kalappal! Ontod a jobbnál jobb videókat.(A hágóvideózás Shakespeare-je Very Happy )
Számomra érdekes, hogy most is belefutottál az éjszakába, mint oly sokszor. Abban bíztam, hogy ott alszol a hágón a menedékházban, - de még sötétben egy lejtmenet... brrr...
(Hozzá tartozik, éjszakai lejtőzés közben már sikerült perecelnem.)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 30, 2011 9:56 am

Igen, nagyon szép videók! Nagyszerű munkák!

Erről és az előjött más témákról is szerintem jó itt beszélgetni. Egyrészt jobban megismerjük a másik véleményét, másrészt szinesíti is a társaságot. Persze, amíg félre nem értjük egymást. (Volt már rá példa.) Én ezért nem kedvelem teljes mértékben az ilyen beszélgetéseket.

Video
Kamerám nincs, így nem tudok hozzászólni a témához. Eddig két jó kamerással sikerült bringáznom: GyG és Pupu. Ha velük megyek, akkor szerepelhetek a képeken. Wink
Viszont fotózni szoktam bőven. Nálam nagyon ritka, hogy gyorsan fel aztán kép meg nuku. Minden mászásomról vannak fotók. A szakági honlapon már sok látható is belőlük.

Sötét
Itt nálam a fordítottja az igaz. Én nagyon szeretek korán indulni (hajnali 4-5), de este - főleg sötétben - nem bringázom már. Éjszaka meg használhatatlan vagyok egyébként is. Az sohasem ment. Ilyen egy pacsirta típus. Smile

Motiváció
Idénre lejjebb vettem a tervek milyenségét. Volt ötletem bőven, de nem tettem már annyira magasra a lécet.
Zone 08 pipa, Galyatető 25x, közös bringázás a klubosokkal. A többi meg ahogyan sikerül.

Ez már nagyban segített abban, hogy nem volt teljesítménykényszerem. A múlt évben a maraton okozta pallos nagyon felettem volt. Ott volt a hatalmas munka a Kohász-kék teljesítménytúrával, a sok munkám az árvizekkel, többszöri betegség és még a családi dolgok. Teljesen le voltam terhelve és így bizony az előzetes motiváció inkább hátrány lett. Szóval így, lazábban sokkal felszabadultabban és nyugodtabban tudtam bringázni idén. Meg is lett az eredménye, mert ez az év egy igazi ajándék volt. Soha nem mentem még ennyi km-et egy évben (7300 km körül járok) és ennyi szint sem jött még össze (100 000 m felett). Szóval nálam például jobban megy a bicikli, ha lazábbra veszem a terveket és oda megyek, ahová tudok.

Elsőség
A BIG-ek száma nálam egy fajta játék. Mikor, mennyi, hol...ahogyan alakul, ami belefér egészség, anyagiak, szabadidő terén. Alapvetően úgy vagyok a bringázással, hogy ott bicajozom, ahol éppen vagyok és van hozzá szabadidőm (munkába menet, ügyintézés, otthonomban, anyósoméknál, zarándokúthoz kapcsolódva...). Persze örülök, ha minél több összejön, de nem baj ha nem. Évi minimum egy új a biztos terv! Smile

Itt említeném meg Szilágyi Andrást, aki a múlt évben is már óriási motivációval a legtöbb BIG-et teljesítette a magyar tagok közül (közel ötvenet). Idén pedig már most nyolcvan felett jár. Most is készül Dél-Olaszországba, így lehet, hogy az évi 100 is összejön neki. Az idei TOP10 azonban biztosnak látszik, ami eddig magyar tagoknak nem sikerült (TOP20-ban már voltunk korábban Gáborral).
Gratuláltam neki.

Áldott Adventet!



Last edited by gabor kreicsi on Tue Dec 06, 2011 4:04 pm; edited 2 times in total
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Geza

Geza


Posts : 49
Join date : 2009-07-13
Location : Budapest

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 06, 2011 12:56 am

Köszönöm értékes észrevételeiteket!

A sötétben való hajtáshoz még hozzátenném, a lehetőség mindig vonzott. A jó világítás mindig szempont volt nálam a túrákon. Sőt hetente egyszer-kétszer a munkába is kerékpárral megyek, és így télen ez már sötétben történik.
De egy hágóról, szerpentines úton való lejövetel csak végszükségben jöhetne szóba. Biztosan ezek egyéni látási tulajdonságokhoz is köthetőek. Ha az út kétoldalán fák, bokrok vagy bármi van ami a lámpa fényét visszaveri, még ok., de hágó utak nagy részén a külső oldal "üres", és emiatt a bizonytalanságom nagyon megnő. Valamit segít, hogy a kormányon és a sisakon is használok egy erős fényforrást, növelve a térérzetet.


Nekem a fotózás az elsődleges, de videózni is szoktam. Van egy nagy hibám, amit nehezen vetkőzöm le, Videózás közben úgy érzem, rengeteg ideig tart a snitt, majd otthon kiderül pár perc volt az egész. Valószínűleg, mivel kamasz koromban sokat filmeztem hagyományos kamerával, ahol a nyersanyag egy vagyon volt, reflexeimben benne van a spórolás. A későbbiekben feltett anyagokban ezt sajnos illusztrálni is fogom.


A nyári túrákról feltétlenül teszek fel beszámolót. A fantasztikusan jó időjárás miatt, idén ősszel szinte decemberig túrázgattam, de most már neki állok.

A motiváció is szóba került. Erről már talán valahol már írtam,akkor elnézést. A mozgást, túrázást mindig kedveltem, sőt még erdélyi, szatmári bringatúrák is voltak a repertoárban, de úgy tíz éve kezdtem el rendszeresen kerékpározni, már középkorúként. Először Budapest környékét jártam be, majd a kör egyre bővült. Rövid időn belül életformámmá vált, most már nem tudnék lemondani róla. Maga a kerékpározás és a túrázás elválaszthatatlanná vált számomra. Érdektelen mondjuk egy velodromban körbe-körbe tekerni, de a túrázás sem tud izgatni, gyalogosan mondjuk.
Imádom amikor még tervezem az utat, majd megcsinálni és utána jól eső érzéssel vissza-vissza emlékezni, hangulatokat felidézni. Rá kellett jönnöm, ebben súlyosan individualista beállítottságú vagyok. Egyedül nagyon jó menni.
Ezért aztán valahol időnként ki kell engedni az élménygőzt, és erre a BIG, sok minden más mellett,erre is nagyon alkalmas. Mert arra a kezdetektől rá kellett jönnöm, hogy mást ez abszulut nem érdekel, akár milyen színes útibeszámolót tartottam.

Készülve az ünnepekre: Szevasztok
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 06, 2011 1:39 am

Épp most ahogy régebbi videókat veszek elő, vágom és töltögetem fel őket, szerepelt egyikben egy lengyel srác, akivel egy napot együtt tekertünk és épp rámondtam a videóra, hogy:
nem értem, hogy lehet az jó, hogy menet közben nem fotózgat, csak 1-1-et a tetőkön. Bizonyítékként ? És a táj ???
no comment

Sötétre írtak :-)
ÉPp akkor a lengyel srácos napon reggel 8-kor indultunk útnak. Fért is a napba program :-)

Motiváció:
Nálam az ezzel kapcsolatos téma hosszú lenne, de épp a napokban beszéltem egy jóbarátommal és akkor fejtettem ki neki szépen, hogy az utóbbi 1-2 évben nem magam, hanem más okozta teljesítménykényszer miatt nekem sem volt olyan, mint régen: amikor csak a tájjal, szépségekkel foglalkoztam.
Egy ideje már igyekszem megbékélni a helyzettel, hogy idők változnak, bizonyos eredményeket mások is elérnek, de azért van olyan, amit nem lehet überelni (amit valaki csinált először :-) ), ez tud első körben megnyugvást adni, aztán meg ha az ember másban találja meg az élet fontosságát.
Jövőre már én is máshogy gondolkodom, az idei ritka erős év volt: 4500 km külföldön, több, mint 115.000m szint összesen (itthonival együtt).

Szilágyi András:
kettős érzések vannak ezzel bennem.
1, Amit írsz: csak fel kell oda tekerni, így szép teljesítmény,
2, a másik viszont hogy mennyi szabadság, milyen közlekedés (bringatúrázás vagy autós bringázás), milyen körülmények: lakásra gyűjt az ember, stb....
És bizony csináltam egy elemzést a legjobb 3 magyarra és még két külföldi BIG tagra (akik sok BIG-jüknél megadták, hogy merről mentek fel), ami a részletek mögé néz: több órányi munkával összeadogattam a BIG-ek europontjait és megmutatta, hogy mi a reális különbség a tagok között: az amit a BIG-ek száma mutat, vagy kevesebb / több.
De a részleteket majd András visszaérkezése után...., hogy azzal is befrissítsem az értékeket. :-))

És hogy őszinte legyek ez is hat a motivácómra, igaz egyelőre negatív irányba.

Köszönjük a jókívánságokat, írunk még addig :-) de addig is kellemes napokat!


gabor kreicsi wrote:
Igen, nagyon szép videók! Nagyszerű munkák!

...

Video
...
Viszont fotózni szoktam bőven. Nálam nagyon ritka, hogy gyorsan fel aztán kép meg nuku. Minden mászásomról vannak fotók. A szakági honlapon már sok látható is belőlük.

Sötét
Itt nálam a fordítottja az igaz. Én nagyon szeretek korán indulni (hajnali 4-5), de este - főleg sötétben - nem bringázom már. Éjszaka meg használhatatlan vagyok egyébként is. Az sohasem ment. Ilyen egy pacsirta típus. Smile

Motiváció
Idénre lejjebb vettem a tervek milyenségét. Volt ötletem bőven, de nem tettem már annyira magasra a lécet.
Zone 08 pipa, Galyatető 25x, közös bringázás a klubosokkal. A többi meg ahogyan sikerül.

Ez már nagyban segített abban, hogy nem volt teljesítménykényszerem. A múlt évben a maraton okozta pallos nagyon felettem volt. Ott volt a hatalmas munka a Kohász-kék teljesítménytúrával, a sok munkám az árvizekkel, többszöri betegség és még a családi dolgok. Teljesen le voltam terhelve és így bizony az előzets motiváció inkább hátrány lett. Szóval így, lazábban sokkal felszabadultabban és nyugodtabban tudtam bringázni idén. Meg is lett az eredménye, mert ez az év egy igazi ajándék volt. Soha nem mentem még ennyi km-et egy évben (7300 km körül járok) és ennyi szint sem jött még össze (100 000 m felett). Szóval nálam például jobban megy a bicikli, ha lazábbra veszem a terveket és oda megyek, ahová tudok.

Elsőség
A BIG-ek száma nálam egy fajta játék. Mikor, mennyi, hol...ahogyan alakul, ami belefér egészség, anyagiak, szabadidő terén. Alapvetően úgy vagyok a bringázással, hogy ott bicajozom, ahol éppen vagyok és van hozzá szabadidőm (munkába menet, ügyintézés, otthonomban, anyósoméknál, zarándokúthoz kapcsolódva...). Persze örülök, ha minél több összejön, de nem baj ha nem. Évi minimum egy új a biztos terv! Smile

Itt említeném meg Szilágyi Andrást, aki a múlt évben is már óriási motivációval a legtöbb BIG-et teljesítette a magyar tagok közül (közel ötvenet). Idén pedig már most nyolcvan felett jár. Most is készül Dél-Olaszországba, így lehet, hogy az évi 100 is összejön neki. Az idei TOP10 azonban biztosnak látszik, ami eddig magyar tagoknak nem sikerült (TOP20-ban már voltunk korábban Gáborral).
Gratuláltam neki.

Áldott Adventet!

Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 06, 2011 1:48 am

Szia Géza !

Érdekes az álláspontod:
én inkább fák közt félnék lámpával. Épp a Splügenpass-on tekertem idén éjféltájt és jópofa volt, hogy fent az átbukkanó autó már sok km-ről látszódott, mint ahogy az én "reflektorom" is bevilágít pár száz métert :-)
Ráadásul éjjel a teljes útszélességet ki lehet használni a lejtőn: nincs forgalom :-))

"Mert arra a kezdetektől rá kellett jönnöm, hogy mást ez abszolút nem érdekel, akár milyen színes utibeszámolót tartottam."
Ezt hogy érted ?
Akik nem kattannak az emelkedőkre azokat nem érdekli, vagy általában az embereket nem érdekli a másik által megélt túra ?
Hogy őszinte legyek, engem érdekelnek az ilyesféle túrák. Pusizoliéké , Kreicsi Gáboré, pele_nká-é mindig, bármerre járnak, de az kétségtelen, sok Duna-menti (Pl. Ausztriában), vagy csehországi, vagy lengyel síksági túra nem érdekelne. 1-1 persze igen, de tömegesen nem . A hegyeknél más. A hegyvidéki túrák persze jobban érdekelnek; akár hogy más mit élt át, ahol én is jártam, ill. vki mutat nekem újat, szépet, ad jó ötletet.

Várom is élményeidet !

Geza wrote:
Köszönöm értékes észrevételeiteket!

A sötétben való hajtáshoz még hozzátenném, a lehetőség mindig vonzott. A jó világítás mindig szempont volt nálam a túrákon. Sőt hetente egyszer-kétszer a munkába is kerékpárral megyek, és így télen ez már sötétben történik.
De egy hágóról, szerpentines úton való lejövetel csak végszükségben jöhetne szóba. Biztosan ezek egyéni látási tulajdonságokhoz is köthetőek. Ha az út kétoldalán fák, bokrok vagy bármi van ami a lámpa fényét visszaveri, még ok., de hágó utak nagy részén a külső oldal "üres", és emiatt a bizonytalanságom nagyon megnő. Valamit segít, hogy a kormányon és a sisakon is használok egy erős fényforrást, növelve a térérzetet.


Nekem a fotózás az elsődleges, de videózni is szoktam. Van egy nagy hibám, amit nehezen vetkőzöm le, Videózás közben úgy érzem, rengeteg ideig tart a snitt, majd otthon kiderül pár perc volt az egész. Valószínűleg, mivel kamasz koromban sokat filmeztem hagyományos kamerával, ahol a nyersanyag egy vagyon volt, reflexeimben benne van a spórolás. A későbbiekben feltett anyagokban ezt sajnos illusztrálni is fogom.


A nyári túrákról feltétlenül teszek fel beszámolót. A fantasztikusan jó időjárás miatt, idén ősszel szinte decemberig túrázgattam, de most már neki állok.

A motiváció is szóba került. Erről már talán valahol már írtam,akkor elnézést. A mozgást, túrázást mindig kedveltem, sőt még erdélyi, szatmári bringatúrák is voltak a repertoárban, de úgy tíz éve kezdtem el rendszeresen kerékpározni, már középkorúként. Először Budapest környékét jártam be, majd a kör egyre bővült. Rövid időn belül életformámmá vált, most már nem tudnék lemondani róla. Maga a kerékpározás és a túrázás elválaszthatatlanná vált számomra. Érdektelen mondjuk egy velodromban körbe-körbe tekerni, de a túrázás sem tud izgatni, gyalogosan mondjuk.
Imádom amikor még tervezem az utat, majd megcsinálni és utána jól eső érzéssel vissza-vissza emlékezni, hangulatokat felidézni. Rá kellett jönnöm, ebben súlyosan individualista beállítottságú vagyok. Egyedül nagyon jó menni.
Ezért aztán valahol időnként ki kell engedni az élménygőzt, és erre a BIG, sok minden más mellett,erre is nagyon alkalmas. Mert arra a kezdetektől rá kellett jönnöm, hogy mást ez abszulut nem érdekel, akár milyen színes útibeszámolót tartottam.

Készülve az ünnepekre: Szevasztok
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: BIG videók   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 07, 2011 1:36 am

Hogy ontopic legyek:

folytatván a 2000m feletti francia aszfaltos utak bringás videóinak feltöltését, akadt pár BIG is. A videók több évvel ezelőtt, nehéz videókamerával készültek, így kevesebb a menetközi, és természetesen nem tudott olyan élvezetes lenni, mint a 2008-t követően készülők:

Col de la Madeleine (2000 m):


Col de Vars és Col du Granon (2413 m)


Col du Mont Cenis (2083 m): - itt feltekertem még a Petit MOnt Cenisre is.


végül:
La Plagne (és Les Arcs 2000 - utóbbi nem BIG) - mivel nekem sokat jelentett az élmény, belefűztem Indurain 1995-ös itt mutatott mutatványát is :-))
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 07, 2011 4:19 pm

Nagyszerű munka!

Természetesen az utolsó az igazi számomra. Wink
Indurain nagy kedvencem, ráadásul pont akkoriban kezdtem el nézni a Tour-t és így az a mezőny (Rominger, Zülle, Dufaux, Virenque, Olano, Zabel...) is nagyon a szívemhez nőtt.

Ez külön élményt nyújt, ha valaki olyan helyen tekerhet, ahol korábban ilyen nagy versenyek mentek. Erről az érzésről korábban már beszéltünk is. Leírtad, hogy mit is jelent neked.
Én ugyan még sohasem jártam a Francia-Alpokban (még Franciaországban is csak pár órát), de Olaszországban és Ausztriában már sikerült a Giro után megmásznom néhány emelkedőt (Plöckenpass, Gerlospass, Passo di Furcia, Tre Cime di Laveredo...). Nagyszerű volt látni a feliratokat!

A korábbi témát pedig szerintem folytassuk majd a "topiknyitó"-ban vagy más, arra alkalmas helyen. Szerintem lehetnek még érzések, meglátások bőven.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Geza

Geza


Posts : 49
Join date : 2009-07-13
Location : Budapest

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeFri Dec 09, 2011 4:45 pm

"Mert arra a kezdetektől rá kellett jönnöm, hogy mást ez abszolút nem érdekel, akár milyen színes utibeszámolót tartottam."

Ezt hogy érted ?

Nehogy félreértés legyen belőle, saját családomra, baráti körömre és munkatársaimra gondoltam.
Régebben még próbálkoztam élménybeszámolókkal, de lelkesedésem visszhangtalan maradt. Ezen aztán jól berágtam. Most már úgy védekezem ellene, ha ritkán rákérdeznek: hol bicikliztél mostanában?, inkább elhárítom hogy: "kicsit tekertem itt-ott".
A lényeg, hogy én nagyon szívesen nézek és olvasok minden beszámolót, mert akkor úgy érzem, akkor picit én is ott vagyok.
Back to top Go down
cobranco

cobranco


Posts : 161
Join date : 2010-12-09
Age : 58
Location : Miskolc /Hungary/

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 13, 2011 2:26 am

"Nehogy félreértés legyen belőle, saját családomra, baráti körömre és munkatársaimra gondoltam.
Régebben még próbálkoztam élménybeszámolókkal, de lelkesedésem visszhangtalan maradt. Ezen aztán jól berágtam. Most már úgy védekezem ellene, ha ritkán rákérdeznek: hol bicikliztél mostanában?, inkább elhárítom hogy: "kicsit tekertem itt-ott".
A lényeg, hogy én nagyon szívesen nézek és olvasok minden beszámolót, mert akkor úgy érzem, akkor picit én is ott vagyok."

Mintha én irtam volna...,pontosan ugyanezek a tapasztalataim,az ismerősök,rokonok nagyrésze engem is "megszállott hülyének" tart,udvariasságból persze érdeklödnek,de a reakcióm nekem is az ami Gézának: udvarias tömör semmitmondó válasz.Az a szük réteg,akit ez igazán érdekel úgyis megtalál...fórumokon,honlapokon stb.
Back to top Go down
http://cobranco.atw.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 13, 2011 10:40 am

Bárcsak megtalálnám az Alpok trilógia 3. részt valahol... Rolling Eyes
De egy bejelentkezés Borsodbótáról sem ártana. Smile

cobranco wrote:

Mintha én irtam volna...,pontosan ugyanezek a tapasztalataim,az ismerõsök,rokonok nagyrésze engem is "megszállott hülyének" tart,udvariasságból persze érdeklödnek,de a reakcióm nekem is az ami Gézának: udvarias tömör semmitmondó válasz.Az a szük réteg,akit ez igazán érdekel úgyis megtalál...fórumokon,honlapokon stb.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 13, 2011 4:44 pm

Köszi :-)
azt persze sajnálom, hogy akkor még nem tudtam olyan jó minőségű videókat csinálni, mint mostanság.
Viszont az idei Courchevel videómba is belefűzöm majd Jan ULlrich és Virenque ottani tekerését (1997).
Próbálom átadni, hogy ha az ember "kicsit átszellemül", akkor szinte maga előtt látja a nagy bringások ott bemutatott versengését.

Szerintem értelemszerűen ilyenek a legendás emelkedőkön "működnek" igazán: mint Tre CIme di Lavaredo, Passo Furcia & Plan de Corones, MOrtirolo, stb


gabor kreicsi wrote:
Nagyszerű munka!

Természetesen az utolsó az igazi számomra. Wink
Indurain nagy kedvencem, ráadásul pont akkoriban kezdtem el nézni a Tour-t és így az a mezőny (Rominger, Zülle, Dufaux, Virenque, Olano, Zabel...) is nagyon a szívemhez nőtt.

Ez külön élményt nyújt, ha valaki olyan helyen tekerhet, ahol korábban ilyen nagy versenyek mentek. Erről az érzésről korábban már beszéltünk is. Leírtad, hogy mit is jelent neked.
Én ugyan még sohasem jártam a Francia-Alpokban (még Franciaországban is csak pár órát), de Olaszországban és Ausztriában már sikerült a Giro után megmásznom néhány emelkedőt (Plöckenpass, Gerlospass, Passo di Furcia, Tre Cime di Laveredo...). Nagyszerű volt látni a feliratokat!

A korábbi témát pedig szerintem folytassuk majd a "topiknyitó"-ban vagy más, arra alkalmas helyen. Szerintem lehetnek még érzések, meglátások bőven.

Szerintem csak az emberek érdeklődési irányultságán múlhat. PL. kapásból fel tudnék sorolni 5-8 embert (Nagy Zoliék társasága, Járvás Tamás, innen is Ti, Pupu, Huber Tamásék), akit érdekelhet hegyek közt véghez vitt túra beszámolója, persze olyat is, aki inkább csak marathonon tekert, de, hogy az Alpokban milyen 2000m feletti utakon jártam, kevéssé érdekelné (túrabeszámoló, videó, mindegy). Van aztán olyan is, aki nem hegyek megszállottja, de érdekli a túrázás (Pusi) és van aki meg végigteker a DUna mentén és piszkosul nem kiváncsi a hegyek közti élményekre, hiszen"minden hegy egyforma és különben is mire jó emelkedőn tekerni?"

Érdekes, h legutóbb feltett videómban (2006-ban!) meg is jegyeztem, hogy nekem minden hegy (na jó : nem teljesen, de sok) más és más és nem tudom megunni őket.


Geza wrote:
"Mert arra a kezdetektől rá kellett jönnöm, hogy mást ez abszolút nem érdekel, akár milyen színes utibeszámolót tartottam."

Ezt hogy érted ?

Nehogy félreértés legyen belőle, saját családomra, baráti körömre és munkatársaimra gondoltam.
Régebben még próbálkoztam élménybeszámolókkal, de lelkesedésem visszhangtalan maradt. Ezen aztán jól berágtam. Most már úgy védekezem ellene, ha ritkán rákérdeznek: hol bicikliztél mostanában?, inkább elhárítom hogy: "kicsit tekertem itt-ott".
A lényeg, hogy én nagyon szívesen nézek és olvasok minden beszámolót, mert akkor úgy érzem, akkor picit én is ott vagyok.

EZ az előbb említett videó: Col du Sabot (2100 m) és az Alpe d'Huez + Col de Sarenne (1999 m):
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
cobranco

cobranco


Posts : 161
Join date : 2010-12-09
Age : 58
Location : Miskolc /Hungary/

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeThu Dec 15, 2011 3:07 pm

Gábor,azt sikerült már kinyomozni,hogy hová és hogyan tüntek el a videóid youtube-ról?
Back to top Go down
http://cobranco.atw.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeThu Dec 15, 2011 3:57 pm

Cobranco kérdéséhez kapcsolódóan, talán fontos lehet, azért írom.

Nem vagyok egy nagy informatikus, de próbálom publikálni, megosztani az élményeimet az érdeklődőkkel. Legtöbbször ide írom, aztán felkerül a saját honlapunkra, de nagy ritkán máshová is felteszem.

Most tájékoztattak, hogy nem biztos, hogy ez helyes megoldás. Jobb lenne csak egy helyre raknom és onnan linkelnem.
Persze, lehet hogy ez másoknak már évek óta köztudott, de azért leírom ide is.

Ezek szerint a jövőben meg kell várnotok, amíg a klubos honlapra felvarázsolódik a beszámolóm, csak után tudok itt linkre hivatkozni. :-(


Azonos tartalmakat többféle oldalra feltenni nem szerencsés,
mert a Google bizonyos határon túl bünteti.
(Eldönti, hogy szerinte melyik az eredeti, és a többit hátra túrja a találati listán.)
Tehát egy-egy cikket nem jó mind a BIG, mind az SHKE oldalra
feltenni. A Google azt javasolja, hogy egy példányban legyen fent, és a
többi oldalon inkább hivatkozás legyen rá.
Így világosabb, hogy mi kinek a szerzeménye, (szerzői jog) és nincs
felesleges duplikáció amit tárolni, indexelni kell.

Az azonos tartalom nem pixelre való egyezést jelent.
Elég, ha a szöveg túlnyomó része azonos.
Hasonló dolog ez, mint a plágium kereső szoftvereknél.
Hogy egészen pontosan hogyan hasonlítja össze az egyes tartalmakat a Google robot,
azt csak a programozói tudják, meg egyébként is folyamatosan fejlesztik, tekintve hogy
a felhasználók egy része meg folyamatosan próbál kiskapukat keresni,
hogy az oldalát minél feljebb ügyeskedje a találati listán.

A dolog nagy vonalakban van nyilvánosságra hozva a Google irányelvei között.

Ha bővebben érdekel valakit, a SEO (Search Engine Optimization) témakört kell keresni.
Magyar nyelvű magyarázatok is vannak.

Röviden, a Google nem azt szeretné, ha a net redundáns információk tömegével lenne tele
mert az az ő dolgát is nehezíti, meg sor más problémát is felvet.
Azt szeretné, ha az eredeti közlő feltenné a tartalmát, és aki
a saját oldalán a látogatóit azzal meg akarja ismertetni, az nem duplikálná,
hanem linket tenne fel. A kettő között tárhely foglalásban óriási lehet a különbség,
és így egyértelmű, hogy ki az elsődleges közlő.

Aki nem e szerint jár el, azt bizonyos szint után a Google a találati listán való
hátrébb hgelyezéssel, végső esetben törléssel honorálja.

Mivel a BIG Page Rank-je 5/10, az Salgótarjáni HKE honlapé 1/10, és a BIG-re pár nagyságrenddel
több hivatkozás mutat, valószínűleg a Google azt fogja hitelesebb
forrásnak tartani, és az SHKE-t minősíti le. Ettől az oldal látogatottsága fog csökkenni.
Ez alkalom adtán komoly hátrány is lehet.

Dióhéjban ennyi.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 19, 2011 8:55 pm

Az elmúlt időszakban sorra töltöttem fel a 2000m feletti francia emelkedők videóit, ez az utolsó előtti a sorban, de kiemelném, hiszen szerintem csodás a táj; az egész filmen elejétől (NIzza, bringaút...) végig és 2 BIG-et tartalmaz:
előbbi a Col de Braus (1002 m) - René Vietto Tour kerekes emlékművével, majd a végén a hegyi katonai utakkal körülölelt és világháborús bunkerekkel "teleszórt" környékű L'Authion (1989 m - 2042 m).
Útközben panorámás szerpentinút.....



Jó szórakozást!
(a végső feliratban már megelőlegeztem a néhány nap múlva igazzá váló helyzetet, hogy fent lesz az összes francia aszfaltos 2000-ese)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
cobranco

cobranco


Posts : 161
Join date : 2010-12-09
Age : 58
Location : Miskolc /Hungary/

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeSat Dec 24, 2011 12:43 am

Sonny kivánságára...bár,remélem mást is érdekelhet:

Alpok Trilogia.2011.3.rész. Irány Észak (Italy-Austria) HD 720p:



Mozzillával a 720p továbbra is kuka!

Útvonal:

Riva del Garda (78m) -- Ballino (750m) -- Ponte Arche (523m) -- Molveno (865m) -- Ándalo (1.042m) - Mezzolombardo (227m) - Roveré della Luna (251m) -- Caldaro/Kaltern (425m) -- Bolzano/Bozen (262m) -- Sarentino (961m) -- Pénnes/Pens (1.468m) - Passo di Pennes/Penserjoch (2.209m) -- Vipiteno/Sterzing (948m) -- Brenner [olasz/osztrák határ] (1.348m) - Inssbruck felett a régi Brenner, ahol az autót hagytuk [Ausztria] (800)

A teljes képgaléria megtekinthető...sőt,aki tud olvasni/és akar is!/ irásos túrabeszámoló,szintadatok,egyéb információk itt:


http://cobranco.atw.hu/

/Csak a rend kedvéért: a túrabeszámolót a megfelelő topikba is betehetem...de,lehet,hogy túl hosszú./

Kellemes időtöltést!
Back to top Go down
http://cobranco.atw.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeSat Dec 24, 2011 12:38 pm

Tegnap néztem meg a harmadig részt is, nagyon tetszett. cheers
Örülök, hogy a vágatlan verzió maradt fenn, jót röhögtem. Razz
Hát nem egy szokványos útifilm... Laughing


cobranco wrote:
Sonny kivánságára...bár,remélem mást is érdekelhet:

Alpok Trilogia.2011.3.rész. Irány Észak (Italy-Austria) HD 720p

Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 11:45 am

Egy magyar BIG-es túra:
Pannonhalma + Bakonyon át a Balcsiig:


részben ezt kapta Samir karácsonyra:-)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 25, 2011 1:39 pm

Gratulálok Samírnak, nem semmi. cheers

Jó ez az útvonal. Én is tervezem Pannonhalmát, úgyhogy erre fogok menni. Meg Zirc is érdekel.
Gondolom nem a 82-esen mentetek. Milyen falukon haladtatok át?
És mit is kapott karácsonyra Samir? A Youtube vidót? Smile

Mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánok! santa rendeer

Sonny Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven

gyorgyigabor wrote:
Egy magyar BIG-es túra:
Pannonhalma + Bakonyon át a Balcsiig:
részben ezt kapta Samir karácsonyra:-)
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 26, 2011 2:53 am

Pannonhalmáig asszem picit kellett a 82-n menni, utána benne is mondom vhol, kisebb falvakon (Románd, Bakonygyirót) át mentünk, de a végén Csesznek után becsatlakoztunk és a 82-esen mentünk, nem is volt mindig öröm :-(
Sajnos Márkótól 3 km-t a 2*2 sávos 8-asra rá kellett mennünk, mert nem volt más, de ezt titkoljuk a szülők elöl :-))
No ott időfutamoztunk és nem kapott el rendőr.
Veszprémtől viszont szuper a lejutás a Balcsiig.

Másoktól persze egyéb ajándékokat, én még egy meghívást adtam neki és tesóinak: elviszem őket bowlingozni. :-)
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Sponsored content





túravideók, fotóalbumok - Page 3 Empty
PostSubject: Re: túravideók, fotóalbumok   túravideók, fotóalbumok - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
túravideók, fotóalbumok
Back to top 
Page 3 of 13Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: