Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás

Go down 
+5
sonnycrockett
nagy.zoli
Berger
gabor kreicsi
gyorgyigabor
9 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeWed Sep 22, 2010 2:29 pm

Kövezzetek meg, ha felesleges ezért új topicot nyitni, csak nem akartam ezt is a topicnyitóba:

Érdekes végigtekinteni, meg hogy tudjunk róla:
Tudom, hogy sok összetevője van, de azért nem teljesen értek egyet itt-ott a végeredménnyel, de annak örülök, hogy vannak pontszámok :-)))
A Timmeljsoch 71-e és Speikkogel 71-e vicces. Lehet, h előbbin járnak versenyek mondjuk..... meg TV_ben is...

pl Ausztriában a TOP 5 legmagasabb pontszámú:
- Kitzbüheler horn : 83
- Hochtor 83
- Rettenbachtal 77
- Kaunertal 73
- Lammersdorfer berg 74
- TImmelsjch 71
- Gr Speikkogel 71
- oscheniksee csak 67
- Hochstein csak 54, míg Tauernpass és Staller sattel 51 és 55.

Érdekes számomra, hogy a NUfenenpass 76
Passo San Bernardino (lankás) 71

az olaszoknál példák:
- Agnello 75
- Fauniera 76
- Mortirolo 79
- Stelvio 83
- ZOncolan csak 77.

GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeWed Sep 22, 2010 2:35 pm

Már miért köveznénk meg? Smile

Én is meglepődtem, hogy a Kitzbüheler Hornr a legnagyob pontszámú BIG. Mondjuk én arra simábban felmentem, mint a Grosser Speikkogelre vagy a Lammersdorfer Bergre.

Írtad, hogy nem csak ez számít...
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeFri Sep 24, 2010 5:01 pm

Azt lehet tudni, hogy hogyan számolják a pontokat? Egyszer láttam valahol egy elég egzaktnak tűnő formulát, de már nem is emlékszem hol.

A Timmelsjoch pontszámát kevésnek, vagy soknak érzed?
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeSat Sep 25, 2010 12:32 am

MInden relatív. A Gr Speikkogel és a Timmelsjoch (északról, mert AU-ról van szó) hát nem ugyanaz a nehézség, de a Timmelsjochnál beszámít, akár hogy Ötzi útvonala is, de Osztrák körverseny is járhat erre.
Inkább sokallom, mint keveslem. Pl Hochstein csak 54, míg a GR Speikkogel.... mindkettő kis utacska mondjuk a Speikkogel menetközben is szebb, de a Hochstein tetejéről is szép a kilátás....

DE azért örülök, hogy vannak számok. majd összeszámolom a sajátjaimat :-)

Előfizetőként kicsit elmerültem: a pontszám fülnél látni, hogy hogy jön ki, pl:
Timmeljoch:
Nézettségi pont 6
Turisztikai pontok 5
Elérhetőségi pontszám 6
Nehézségi pontszám 9
A BIG pontszáma 7
BIG minősítés 71

Oscheniksee:
Nézettségi pont 1
Turisztikai pontok 3
Elérhetőségi pontszám 10
Nehézségi pontszám 10
A BIG pontszáma 6
BIG minősítés 67

Speikkogel:
Nézettségi pont 1
Turisztikai pontok 5
Elérhetőségi pontszám 9
Nehézségi pontszám 10
A BIG pontszáma 7
BIG minősítés 71

DE ha rámész az adott oldali útvonalra, akkor arra is van pontszám, ami talán Europont, az mutathja az igazi nehézséget, ebben:
Timmeljoch É-ról: 1148
Speikkogel. 1921
Oscheniksee: 2125 !
Kitzbüheler horn: 1643
Kemmelberg (156 m): max 113 (a legnehezebb oldaláról)

és hogy még megfejeljem:
Belgiumban pl az egyik legtöbb pontot érő: a kemmelberg 156 m magas : - majd' ugyanannyi pontot ér, mint a Hochstein a 13-15 km-es 10%-os emelkedőjével. http://www.climbbybike.com/climb.asp?Col=Hochsteinh%C3%BCtte&qryMountainID=1346
A Kemmelberg nehézségipontja, max 113, a Hochsteiné: 1190. A Climbbybike nehézségi pontj szerint a Hochstein205 pont, a Kemmelberg ny felől 24,85. Viszont utóbbin nagy versenyek mennek.

Szóval bár a kememlbergre felmész 10 perc alatt, a Hochsteinre legalább 2 óra, mégis szinte ugyanannyit ér :-)))
Ezért is mondom, ez nem arról szól, hogy ki a legerősebb bringás. és ezért is fogom kiszámolni az enyémeket. :-)) Hogy mi az átlagemelkedőm nehézsége.

Kemmelberg.
Nézettségi pont 10
Turisztikai pontok 7
Elérhetőségi pontszám 10
Nehézségi pontszám 1
A BIG pontszáma 5
BIG minősítés 52
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeSat Sep 25, 2010 11:14 am

Én is a Kemmelbergen lepődtem meg.
http://www.challenge-big.eu/hun/big/112
Méghozzá úgy, hogy megnéztem a barátom - Domonkos György - adatlapját. Ekkor figyeltem fel arra, hogy: legmagasabb pontszámú BIG-je a Kemmelberg. Shocked

A pontszám egy dolog. Egyébként szép emelkedő és nehézzé teszi a macskakő, bár nekem ez inkább a lejtmenetben okozott problémát.
Természetesen nem Großer Speikkogel nagyságrendű az emelkedő nehézsége.
http://www.challenge-big.eu/hun/big/659

Azért le a kalappal Marc Desender előtt, hogy a Kemmelbergre 25x fel és lement egymás után. Brrrrr... No
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeMon Sep 27, 2010 10:38 pm

2 féle Pontszám szerinti összehasonlítás:

Kíváncsiságból öszseszámolgattam a 3 magyar dobogós idei BIG-jeinek BIG és nehézség szerinti értékét.
Érdekes és jól mutat mindent: a darabszám / BIG értékek / nehézségek viszonyát.

(Idén BIG-ben a legtöbbet Ábrahám Balázs ment: 45-öt! eddig... Gratula neki) Mindenki másnak is !

Hármunk közül:
Legtöbbet Kreicsi Gábor ment : 40 BIG, átlag BIG pont : 41 átl nehézségek: 422 (lehúzták a Beneluxiak) - össz nehézségi pont :16891

2. legtöbbet Pupu ment - de ő gyűjtötte a legtöbb nehézségi pontot (23905): 34 BIG, átlag BIG pont: 44,5 , átl nehézség: 703

3. legtöbbet mentem én, GyG : 27 db csupán. BIG érték átlaga: 50,7 - Pireneusok miatt !
És azért vmiben mégis én lettem hármunk közül a legjobb : nehézség átlaga: 799,3 össz nehézségi pont: 21581.

Az adatok jól mutatják pl hogy nem a darabszámra utazom, hanem egyfelől a híres és nehéz emelkedőkre. Aki csak a híresebb, de könnyűekre annak lehet közepes a BIG értéke, de alacsony a nehézségi értéke.


Balázsnak, idei győztesünknek is van 13 kemény alpesi, pár közepes (pl. közel-Ausztria) és sok kicsike a Beneuxoknál. Saccra össz nehézségi pontszámban hajszállal talán többje lehet, mint nekem v Pupunak, de 45 db-ből. Bár talán neki a legtöbb.....

Persze itt már bejátszanak, hogy vki először jár az adott BIG-eket vagy nem, hisz ezért nekem nem számít idén sem Timmelsjoch, sem Küthai, Jaufenpass, Ventoux, stb.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeTue Sep 28, 2010 9:12 am

Érdekes statisztika. Köszönöm a kiértékelést!

Nekem az külön öröm, hogy ebben az évben vagyok 40 éves és pont ennyi BIG-et másztam meg. Nem terveztem, de örülök, hogy végül pont így jött ki. Jövőre már biztosan sokkal kevesebb lesz, de nem is ez a lényeg. Szóval lehet ostromolni a "dobogót". Smile

A 2011-es célok, tervek majd az ennek megindított topikban lesznek. Cool
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeTue Sep 28, 2010 7:16 pm

gabor kreicsi wrote:

Nekem az külön öröm, hogy ebben az évben vagyok 40 éves és pont ennyi BIG-et másztam meg. Nem terveztem, de örülök, hogy végül pont így jött ki. Jövőre már biztosan sokkal kevesebb lesz, de nem is ez a lényeg. Szóval lehet ostromolni a "dobogót". Smile


Csak vigyázz, nehogy becsússzon véletlenül még idén egy-két BIG!
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeTue Sep 28, 2010 11:51 pm

Jó hogy végre van pontozás :-) avagy ilyen-olyan érték, pl ez alapján gondolkodtam, hogy érdemes-e közeli kisebbeket behúzni, vagy (ha a magas nehézségi átlag motivál), akkor inkább Ausztria, Karintia felé nézelődjek....
Az ember pontérték alapján is válogathat - akár.
Jópofa, hogy a pontoknál ki van írva, hogy hanyadik a zóna rangsorában.

A Daniel által indított kérdőíves topic ( https://big-forum.forumotion.com/sondages-polls-f28/which-criteria-is-yours-quel-critere-est-le-votre-t451.htm ) kapcsán eszembe jutott, hogy akár az is kisülhet belőle, hogy súlyozva lesznek a kritériumok. Pl. a nehézség az nem csak 1/5-ét jelenti a BIG pontszámnak, hanem pl 40%-át, a turizmus X %-t, stb.....

Meglátjuk.

2011-t nézve nem biztos, hogy lesz ennyi BIG-em (sőt), mert a jövőre hátralevő 2000-esek mellett nem fér bele annyi egyéb BIG, illetve azon 2000-esek közül csak kevés a BIG. :-( Pedig elég big-ek :-)
Jövőre tuti nem megyek ennyit külföldre.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeWed Sep 29, 2010 8:23 am

Vigyázok! Smile
Idén már sem időm, sem pénzem sem egyéb lehetőségem nincs BIG-ezni. Ez az év ilyen szempontból így (is) egy külön ajándék.

Amúgy a múltkor (09.04.) voltam Nagymaroson, de éppen elkezdett esni az eső és egyébként is sietős útban voltam Esztergom felé, így nem hívtalak fel, hogy otthon vagy-e.
(Bár talán Te akkor a Mátra-körön voltál.)
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeWed Sep 29, 2010 6:17 pm

Igen, ott voltam, és ott nem is esett az eső.

Különben máskor csörgess nyugodtan, tudod beszéltük, hogy megmutatom a Nagymaros összest! Smile
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeThu Sep 30, 2010 8:37 am

Berger wrote:
Igen, ott voltam, és ott nem is esett az eső.

Különben máskor csörgess nyugodtan, tudod beszéltük, hogy megmutatom a Nagymaros összest! Smile

Köszönöm szépen!
Az az összes az aszfalt vagy MTB?

Egyébként én is tervezem jövőre a "Salgótarján összest".
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeSat Oct 02, 2010 5:33 pm

Mivel Balázs idén a legtöbb BIG-es magyar, megnéztem az ő értékeit is:-)
Össz nehézségi érték 18574, amivel 3. a magyarok közt,
a 45 BIG átlag nehézsége - a sok beneluxi miatt - 412,8, a 45 BIG átlagos BIG értéke = 44,1.

Van olyan, hogy - igaz macskaköves és 100m hosszan 17%-os - 400m hosszú emelkedő BIG-nek számít.

Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
nagy.zoli

nagy.zoli


Posts : 21
Join date : 2010-03-31
Age : 45
Location : Bp

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeSun Oct 03, 2010 11:06 pm

Nem sokat ismerek a fent leírtak közül, de idén voltam a Rohrel Sattel-en. Na, azt kivenném. Helyette egy jó kis Wurzenpass Ausztria felől:-). Meg gondolom még 50 másik inkább.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeTue Nov 16, 2010 3:46 pm

Gondoltam megjegyzem, hogy van aki még mindíg nyomja az idei BIG teljesítéseket is.
Szilágyi András már közelít az évi 50-hez!
http://www.challenge-big.eu/hun/user/2734

Gratulálok! bounce
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeTue Jan 31, 2012 2:03 pm

Gábor!

Az a kérdésem, hogy ebből a listából (climbbybike.com)

1. Malga Palazzo
2. Pico Ariero
3. Weissee
4. Nebelhorn
5. Alp Rionda
6. Edelweiss
7. Roque de los Muchacos
8. Alpe Fuori
9. San Geneiso
10. Grosser Oscheniksee
11. Grosser Speikkogel
12. Las Canadas
13. Diga di Finstertal
14. Kitzbüheler Horn
15. Monte Zoncolan
16. Lammersdorfer Berg
17. Grossglockner - Edelweisspitze
18. Hochsteinhütte
19. Prato Maslino
20. Monte Grappa

miért lett ez?
Question

1. Malga Palazzo
2. Alp Rionda
3. Grosser Speikkogel
4. Pico de Veleta
5. Mt Haleaka
6. Mount Washington
7. San Geneiso - Edelweiss
8. Grosser Oscheniksee
9. Pico Ariero
10. Alpe Fuori
11. Kitzbüheler Horn
12. Grossglockner - Edelweisspitze
13. Nebelhorn
14. Prato Maslino
15. Colle delle Finestre
16. Prada Alta
17. Ötztaler Gletscherstrasse
18. Roque de Los Muchacos
19. Rifugio Kaltenbach
20. Pic du Midi


Nagyon furcsa a változás. A sorrendek még hagyján, de például a Nebelhorn mennyire hátra esett. Ott voltam és tutira a tízben a helye. Ugyanígy kipottyant a Monte Zoncolan is még a húszból is.

Mit tudsz erről?


Last edited by gabor kreicsi on Wed Feb 01, 2012 10:42 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeTue Jan 31, 2012 11:42 pm

Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs, de már jó ideje történt (legalább 1 éve szerintem):
van itt egy link az új formuláról, ill annak kapcsán:
http://www.climbbybike.com/climb_difficulty.asp

De én is csak annyit tudtam, hogy a nehézség számítás módszertanán, képletén módosítottak. Akár beleszámíthat az is, hogy aszfaltos-e, ill milyen arányban.....
passz.

Nehéz megítélni, szubjektív. Sztem is brutális a Zoncolan, de az is lehet egy érv, hogy ha letudod a 13-17%-os km-ket, akkor "csak" 10 km és kevesebb szint, mint a Grglockner...
Mondjuk a Speikkogelnél mindig gyengébb volt....

Lehet h többet számít, hogy pl időben is meddig tart a küzdelem.... bár a Glocknernél nagyságrendileg nehezebb.

A Pico Veletát nem értem. Hosszú de, nem meredek.....
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeWed Feb 01, 2012 10:42 am

Köszönöm a gondoltaidat!
Végül is nehéz lehet egy tuti listát csinálni, ezt megértem, meg azt is, hogy kinek mi a nehéz.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: 2011 év végi összehasonlítás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 2:18 am

Sziasztok !


Mint 2010 év végén, úgy 2011. év végén is megcsináltam a statisztikát.

Az adott évieket most kevéssé bogarásztam, de az kétségtelen, a BIG-eket illetően Gábor igen keményeket, nehezeket is ment. Erős éved volt, Gábor, őszintén gratulálok hozzá! Nagyot mentél!

Elemzésemben igazán az izgatott, hogy az összes emelkedő a nehézséget kifejező európontok szerint kinél mit, milyen teljesítményt jelent. Mint tudjátok, rég óta piszkálja „picit” a „csőröm”, hogy aki könnyebb BIG-eket gyűjt, kevesebb teljesítménnyel is könnyebben araszolhat felfelé a ranglistán.

Az idei összehasonlításban a két legjobb magyarhoz és két olyan külföldihez hasonlítottam magam, akiknél sok BIG-nél ki van töltve, hogy melyik oldalról jutott fel, így az hány pontot ér. Ahol nem volt kitöltve, ott – erősen sportszerűen – a legmagasabb értékkel számoltam, nehogy a másikat hátrány érhesse.

Az eredmény, avagy: az igazság a részletekben mutatkozik:
BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás 2011_BIG_stat
(akár az is jól mutat valamit, hogy hány db az 1000 pontnál többet érő BIG-ek száma az illető bringásoknál.
3 = Andrásnál két emelkedő kétszer szerepel, azaz valójában "csak" 153 emelkedője van.

Magyarországon belül ez azt jelenti, hogy míg BIG-ekben mérve előnyöm Gáborhoz képest 10%, Andráshoz (a majd’ fele annyi évem mellett) képest 30%, addig európontokkal számolva összes BIG-jeink szerint előnyöm valójában az ő irányukból nézve 38% és 68% lenne, én irányámból: 28-40%. Ő BIG / átlageurópont-jukhoz képest nem 18 és 46 lenne az előnyöm, hanem 70 és 105 BIG előnyöm lenne.

A két külföldi tag 262 és 281 BIG-gel rendelkezik, ám az európontok szerint mégis az én hegyibringás
teljesítményem több az övékénél, ugyanis nekik jóval több a kis értékű BIG. Érdekes mind az ötünknél, hogy ki hány 1000 európontos BIG-en járt. Rajtam kívül a négy másik tag 27-42 ilyen BIG-en járt, Gáboré a legtöbb 42. Az enyém 76.

A két külföldi kollégának 30-40%-kal több BIG-je van. A pontokat nézve azonban az én pontjaim ő irányukból nézve 23-24%-kal haladja meg az övékét, én irányomból nézve: 19% az elmaradásuk: teljesítményben.

Érdekesmód a fociban az Aranycipő értékelésnél (legtöbb rúgott gól az adott bajnokságban) is súlyozzák a bajnokságokat, hisz nem ugyanolyan nehéz gólt rúgni Magyaro-n, mint a spanyol bajnokságban. De teniszben sem mindegy, hogy ki milyen nehéz tornákon gyűjti a tornagyőzelmeit. A Tour de France-on is a hegyi pontversenyben sem ugyanannyit ér egy 200m magas meredek domb, mint a Mont Ventoux. Persze lehet mondani, hogy: ez a rendszer ilyen, akinek nem tetszik, keressen mást.
És ezzel helyben is vagyunk.

Mivel idei legtöbb BIG-et gyűjtő tagunk, részben autós túrázásainak is köszönhetően jövőre – összességében az enyémnél számottevően kevesebb teljesítménnyel - a legjobb magyar lesz, hosszas gondolkodás után meghoztam a nehéz
döntést: úgy döntöttem, nyáron / nyár végén kilépek a BIG szervezetből: törlöm magam, mászásaimmal együtt.
Nem szeretnék olyan torz listában szerepelni, ami kevesebb teljesítmény ellenére azt mutatja, mintha az illető jobb lenne
nálam, miközben nem az. Lehet hogy nem a legtalálóbb kifejezés, de csökkentené elért eredményeim értékét.

Anno Gáborral egyetértettünk veled (Most is), hogy itt ezek a szabályok vannak, ha nem tetszik, lehet(ne) új kihívást létrehozni, avagy máshol keresgélni. Avagy aki (egy határon túl) nem tudja elfogadni azokat, az mit keres itt. Ez történik / történt.

Kiegészítés:

Sejthető, hogy teljesítmény alapú értékeléssel könnyedén a legjobb 100-ban (de szinte biztos, hogy 90-en is belül) szerepelnél, mások meg természetesen hátrább kerülnének.

Év végén a társ bringás szervezetnél az UIC-nál is kértem, hogy miután elküldtem az emelkedőlistámat, állapítsák meg, milyen szintet értem el. Az oklevelet, az elérhető legmagasabb szint teljesítéséről már megkaptam: ugyanazon a szinten vagyok mint ezen
szervezet elnöke. Más magyar kerekes már nem fog megelőzni. Ott számít, ha magasabb (így többnyire nehezebb) emelkedőket hódít meg az ember.

Az elmúlt években többen is próbáltak „lenyomni”, Pupu is kijelentette, hogy a BIG-nél a legjobb akar lenni. Volt aki nem BIG tag, de beszélgetésünkből átjött, hogy na majd ő is utol akar érni, most pedig úgy tűnik András hajt erre.

Gondolom, ha más lett volna ilyen szituációban, hogy a ranglista szempontjából különböző trükköket alkalmazó vadászok hajtanak rá, más is dönthetett volna hasonlóan ahogy tettem. Azt gondolom, aki valójában teljesítményt akar felmutatni, annak nincs szüksége ilyen trükkökre, mint pl. könnyebb BIG-eket választani a könnyebb előrejutásért. Igai sportemberek azonos körülmények között akarják megmutatni, hogy ők jobbak. Egy jóbarátommal történt beszélgetésen világítottam / világítottunk rá, hogy versengés előtt jobban élveztem a túrákat és nem tett jót, hogy néhányan kikiáltották a versengést. Mivel nem szeretem, ha valakik még kevesebb teljesítményt felmutatók kikiáltják, hogy lazán lenyomnak (mintha ahhoz nem több évnyi túrázás, többször százezer Ft-nyi költség, családtól távollét lenne szükséges), természetes volt, hogy beleállok a versengésbe. Hadd lássuk, ki mit mutat fel. Kiderült.

Különben is végigcsináltam volna a 2000-eseket, csak nem ilyen sürgősen.

Igyekeztem több területen is tenni valamit, ahol a teljesítmény arányosan van figyelembe véve.

Ezért is céloztam rá túrabeszámolómban, hogy én már inkább abban mérem le, hogy ki mekkora "hegyibringás", hogy mit tett le az asztalra a nagy hegységekben:(és azért is írom le, mert van aki nem tudja, hogy mi van mögötte. Dumálni könnyű, hogy na majd lenyomom én....)

Hány új 2000-es emelkedőt adott a salite.ch több mint 11000-es gyűjteményének (eddig 10 db, abból 9 db 2000 fölötti), vagy a másik legjelentősebbek közé tartozó gyűjteménynek (quaeldich.de) újdonságnak számító emelkedő bemutatását: eddig 9db 2000m felettit és 3 alattit (Alpok és Pireneusok). link

A videókat illetően emlékszem, amikor cobranco tett egy fórumban egy (nem volt rosszindulatú, de nem szerencsés) megjegyzést, hogy…. – nézzék az ő videóit, mert neki több videója van fent.
Ehhez egy dolgot tennék hozzá: már jelenleg is az Alpok 147 db aszfaltos 2000-ét illetően egy magyar kerekesnek, nekem van
fent a legtöbb videója: 33 db alpesi és 6 db Pireneusok beli aszfaltosról egy magyar bringás tette fel az első és egyetlen bringás videókat. Persze mi ebben az extra? Semmi. Mégis vajon a – ráadásul közelebb lakó és magasabb életszínvonalon élő - sok olasz, francia, német, svájci stb. bringás miért nem tette meg ? Senki. Bárki megtehette volna.

A konkurenseknek is megvan a lehetőségük, hogy megmutassák magukat ezeken keresztül. Tegyenek fel több diagramot, 2000 feletti aszfaltos bemutatóját, vagy videót, stb. !

Jelenleg még 17 db aszfaltos 2000-esről nincs fent bringás videó. A lehetőség a konkurensek előtt is nyitva áll. ... még.

Bátran mutassanak újat az Alpok, Pireneusok (a két leginkább számottevő európai hegység) bringásainak! Egy dolog a már sokak által bejárt utakon tekerni és más történet olyat mutatni (és ismétlem tényleg semmi bajom vele, sőt mindenki érezze jól magát, az a lényeg (Hisz én is úgy szeretem a bringázást), akármilyen úton, de aki versengeni akar, annál kevés, ha csak a sokak által bejárt utakon jár. Ilyenből sok ezer bringás van.), amiről sem a franciák, olaszok, svájciak nem tettek fel kerekes infót.

A fenti felsorolások is éreztetik, hogy van különbség aközött, hogy ki mit tud felmutatni az Alpokban, Pireneusokban tett bringázást illetően és ki áll a BIG ranglista élén. Meg is egyezhet, de eltérés is előfordulhat. A ranglistán előre kerülést a könnyebb BIG választásokkal is el lehet érni, de a másiknál ez nem működik. Pl. az Alpok összes aszfaltos 2000-esének felkereséséhez fel kell menni mindre. Nem lehet kisebbet választani, stb.

Persze más országokban is előfordulhat az, hogy a BIG szerinti helyezés jól mutatja-e, hogy hogy hegyibringázásban ki mit tud felmutatni. Mint többször jeleztem: szerintem Jerry (cycloclimbing.com) az egyik legerősebb hegyi bringás túrázó, a BIG-ben mégsem ő van az élen, nincs akkora respektje, mint amit megérdemelne. Aki viszont otthon van a témákban (a hegyi bringás szervezetekben, fórumokon, interneten), az tudja a valós teljesítményt.

Ha nem lenne a versengés, a ranglista (eleinte nem is volt ekkora szerepe), nem is érdekelne a dolog, akik viszont le
akarnak győzni, azoknak azzal is szembe kell nézni, hogy a másik rávilágít a ranglistán feljutáshoz alkalmazott trükkökre, de legalábbis különbségekre és a mögöttes valós teljesítményre (europontban számolva). Az igazság ugyanis jelen
esetben a részletekben lakozik.


És hogy néha miért tűnik úgy, hogy elég erősen megfogalmazom meg a véleményem: úgy nőttem fel, hogy minden
eredményért meg kellett dolgozni. Sok pénzbe, időbe, stb került ahová eljutottam és nem szeretem, ha valakik könnyebb úton, trükkösen (nehezek helyett könnyebb BIG-ekre hajtva, emelkedők közt autózva) szeretnék ugyanazt elérni. Nincs azzal sem gond, érezze jól magát ahogy jól esik, de versenyen kívül. Itt viszont a ranglista versenyt, összehasonlítást jelent.

Azt vallom, aki komoly eredményt akar elérni, tegye is meg érte a legnagyobb áldozatokat. Őszintén minden tiszteletem azoké, akik úgy érnek el komoly eredményeket, hogy vállalják érte a komoly áldozathozatalt.

Felmerülhetett volna, hogy a könnyebb utat választom, hogy az élen maradjak (bár mind előrébb jutva mind többet számít a közlekedés, autózás, így mind kevesebb a bringázás és mind több az autózás :-( ), ám nekem többet ér, hogy a „sikerért” nem adok elveimből, így inkább továbbra is maradok a nehezebb emelkedőknél, viszont nyár környékén kilépek a szervezetből. Illetve a "siker" szóhoz visszatérve, véleményem szerint nem is a ranglista, hanem a valós teljesítmény jelenti a „sikert”, eredményt.

Ui: direkt igyekeztem korrektül fogalmazni: nincs szándékomban megbántani senkit, minden teljesítményt tisztelek, de ha versengésről van szó, akkor az is egyfajta tisztelet, hogy azonosak a feltételek, vagy könnyebb úton is előre lehet / jut-e valaki.

Zárásul hogy oldjam is elég határozottan kifejtett véleményem: attól, hogy majd nyáron kilépek, természetesen előtte és utána is szívesen részt veszek a BIG day-en, továbbra is szívesen kerekezek Veletek és köszönöm a társaságot. Mondhatnám, hogy minden változatlan marad, egyet kivéve: nem fogok szerepelni a listán.

Tisztelettel: Gábor

Emelkedőim az alábbi online térképem megtalálhatóak: a pirosak a 2000m felettiek, feketék az 1000 - 2000m közöttiek: A videók nagyobb része is megtalálható már rajta.

http://www.zeemaps.com/map?group=323004
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 9:27 am

Kedves Gábor!

Nagyon ledöbbentett az írásod. Shocked

Igazából nem is tudok érdemben mit szólni hozzá és szerintem nem is lehet, mert ezt az egész szituációt csak Te éled át igazán. Annyira már ismerlek, hogy valamennyire átérezzem a gondolataid mélységét és próbálom magam beleélni a helyzetedbe. Nem könnyű persze így sem ill. nem is lehet teljesen.

Az a lényeg, hogy tudjad mit és hogyan értél el és ezt nem kell bizonyítanod senkinek sem. A feltételek úgy sem azonosak (lakhely, pénzügyek, szabadidő...).

Én is látom azt, hogy jóval kevesebb lehetőségem van már BIG-ezni. Már a múlt évben is több olyan túra volt, amire csak ezért tudtam elmenni mert Valakik (Szüleim, Feri, Pupu, SHKE) elvittek, idén pedig még kevesebb pénzem van ilyen célokra, de ettől még ajándéknak érzem (talán mégjobban), ha eljuthatok valahová. Ezért is adtam hangot a BIG évkönyvben annak, hogy ez a "keresztapaság" milyen jó kihívás a kisebb pénztárcájúaknak.

Annyit azért mondanék még, hogy én személy szerint nagyon nem szeretném, ha kilépnél, még olyan áron sem, hogy egyébként találkozhatnánk időnként. Nekem nagyon sokat jelent az hogy itt vagy a BIG-ben. Én eleve tőled hallottam erről az egészről és szerettem bele ebbe. Gondolj csak bele, hogy hány embernek segítettél már és még hánynak fogsz?!
A talentumot fel kell használni!
bounce

Szerintem Neked alapból itt KELL lenned a tagok között és ellátni bennünket jó tanácsokkal, motivációkkal, élményekkel. Te eleve egy oszlopa vagy a hazai BIG mozgalomnak. A kilépéseddel az egész közösségünk nagy veszélybe kerülne.

Nagyon bízom benne, hogy újból átgondolva a döntésedet végül itt maradsz a tagok között.

Aki versenyezni akar, az meg hagy tegye. A fenti írásod alapján is mindíg tudni fogod, hogy mi az erősorrend. Ott van a már említett Jerry is.

Esetleg próbáld meg "kitaposni", hogy legyen a sok-sok statisztika mellett egy olyan is, ami a fenti számításadon alapul.

Bízom benne, hogy egy csapatban maradunk!!!
sunny

Köszönöm az elismerést a 2011-es évre! Ez Tőled igazán sokat ér, de természetesen ez az eredmény csak kullog a Tiéd mögött. Nekem azonban valóban a legnehezebb és legnagyobb menetem volt a múlt évi.

Őszinte tisztelettel, Gábor
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeFri Feb 24, 2012 12:31 pm

Ne lépj ki Gábor!

Gabes megírta a megoldást, amivel "odaszúrhatsz" a kétkedõknek!
gabor kreicsi wrote:

Esetleg próbáld meg "kitaposni", hogy legyen a sok-sok statisztika mellett egy olyan is, ami a fenti számításadon alapul.

Egy ilyen statisztika elkészülte más színben tüntetné fel a dolgokat.
Sok értékes információt osztottál meg velünk itt és a videóidban. Minél több helyen osztod meg ezt annál több emberhez eljut.

Szerintem nem kell túl sokat agyalni ezen a dolgon (mondjuk én könnyen beszélek), csak más szemszögbõl kell nézned a dolgokat. A B.I.G lista is csak egy bizonyos fajta ösztönzõ dolog, ez is egy motiváció lehet embereknek. Nekem például egy lista, hogy mit lenne érdemes megmásznom ha esetleg a sors odavinne. Tudom, hogy sosem fogok tudni sok B.I.G csúcsot megmászni, és ennek fõleg anyagi okai vannak. De nem is érdekel, nekem saját céljaim vannak, amiket a lehetõségeimhez képest fogok megvalósítani.

Nyilván azt te is tudod, hogy hiába lennél elsõ bármilyen listán, sokakat ez sem fog érdekelni, egyszerûen nem ezért csinálják a bigezést .De hidd el, hogy itt a legtöbben elismerik a teljesítményed.

Remélem meggondolod magad.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 3:22 pm

Gábor, Köszönöm soraid, jól estek :-)
Szombaton összefutottunk Ábrahám Balázzsal Dobogókőn; neki is mondtam, hogy a döntést (szinte biztosan) nem változtatom meg. Más-más embereknél más lehet a "lelki" (?) oka hasonlónak, pl. kinek mit jelentenek addigi eredményei, ki életében mennyit jelentenek az eredmények, stb. (de nem is akarok amarra elkalandozni)

Vilivel párszor beszéltünk erről (kilépésről szóló vívódás min. 2 hónapon át), illetve Veled is a különböző körülményekről. Ezért is próbáltam éreztetni, hogy ha nem lenne kihegyezve a versengésre, amit nehéz megfogalmazni, hogy miből adódik. A szervezet eredeti célkitűzését, illetve amit én gondolok róla (azok a sorok sugallják, ami a belépésnél van, hogy megmásztad már a Galibier-...-t, vagy stb.. és sorol pár legendát..... - ha azt érezném jobban erősebben, azaz arra motiválna hogy a legnehezebbeket másszák a tagok, hisz az ad erőt, arra még büszkébb az ember, akkor (igaz akkor a ranglista is más lenen, ill talán lenen europont alapú)? akkor valószínűleg nem jutok ide.
De - mint írtam - minél előrébb jut az ember, annál kevéssé motivált a többség a nehezek meghódítására, kivéve az elvetemültek (Ide sorolom magam)? akik még ha bele is ölnek sok pénzt az útba, mégsem a pl.12 BIG-et keresik fel, hanem inkább kevesebbet, de nehezebbet - nálam persze adódik, hogy nem is mind BIG.
Nekem is jól esett, hogy tavaly behúztál igazán kemény falatokat, mert más
gy elöl lenni a ranglistán, hogy az ember tudja, milyen küzdelmet, izommunkát, szívverést, pulzust és persze csodás tájat jelent a Gletscherstrasse, Oscheniksee, Speikkogel, stb. (ill majd nekem is a motiváló Kitzbüheler horn).
Így - főleg, hogy e válasz neked szól - másként néz az ember egy ranglistán elöl helyet foglalóra, ha tudja, hogy ő is tudja már mi fán teremnek a legnehezebb osztrák emelkedők (kivétel akad persze, mint az Idalpe pl. ami nem BIG, igaz én is kíváncsi vagyok a Lammersdorfer bergére, még ha nem is aszfaltos 2000-ig...
Ha adott két tag, akiknek pl. 40-40 BIG-jük van, de egyik pl. német, cseh, Benelux dombokon gyűjtötte, míg a másik meg pl változatos osztrákokon, köztük Speikkogel, Oscheniksee félékkel, akkor értelemszerűen utóbbit többre tartom, hiszen ő kipróbálta és ki is akarta próbálni a legnehezebbeket.
Nem is folytatom... úgyis érted :-)

Vilinek már mondtam, hogy ami a döntés magva: a ranglistán nem kívánok szerepelni. Nem is baj, hogy ezt itt nyilvánosan írom, nincs rejtegetni valóm: Technikailag tudtommal nincs összekötve a tagság és a fórum, persze engedély nélkül nem tenném és értelemszerűen tartózkodnék bármi az itteni rendszert, pontozást, stb... illető véleménytől, így nálam beleférne, hogy a fórumon maradnék (téma: túraélmények, tapasztalatok, másokéra reagálás :-) ) , de ha a vezetőség úgy tartja jogosnak (és végülis az a korrekt), akkor innen is eltűnök, a másikkal párhuzamosan.

Ez igazából nem rajtam múlik.

Legkésőbb a BIG day-en találkozunk !
Hallom, te is IRONozod Dobogókőt :-) Ha úgy adódik és nem hajnalban (7-Cool hajtod, akár vmikor arrafelé is összefuthatunk. Bár - mint szokott - a tavazsi hónapjaid elég zsúfoltak, de jobb időben vmikor csinálhatunk egy napi 4-5-6szori Dobogóköves napot.
Igaz ez bárkire, többiekre is.

Köszönöm: Györgyi Gábor

gabor kreicsi wrote:
Kedves Gábor!

Nagyon ledöbbentett az írásod. Shocked

Igazából nem is tudok érdemben mit szólni hozzá és szerintem nem is lehet, mert ezt az egész szituációt csak Te éled át igazán. Annyira már ismerlek, hogy valamennyire átérezzem a gondolataid mélységét és próbálom magam beleélni a helyzetedbe. Nem könnyű persze így sem ill. nem is lehet teljesen.

Az a lényeg, hogy tudjad mit és hogyan értél el és ezt nem kell bizonyítanod senkinek sem. A feltételek úgy sem azonosak (lakhely, pénzügyek, szabadidő...).

Én is látom azt, hogy jóval kevesebb lehetőségem van már BIG-ezni. Már a múlt évben is több olyan túra volt, amire csak ezért tudtam elmenni mert Valakik (Szüleim, Feri, Pupu, SHKE) elvittek, idén pedig még kevesebb pénzem van ilyen célokra, de ettől még ajándéknak érzem (talán mégjobban), ha eljuthatok valahová. Ezért is adtam hangot a BIG évkönyvben annak, hogy ez a "keresztapaság" milyen jó kihívás a kisebb pénztárcájúaknak.

Annyit azért mondanék még, hogy én személy szerint nagyon nem szeretném, ha kilépnél, még olyan áron sem, hogy egyébként találkozhatnánk időnként. Nekem nagyon sokat jelent az hogy itt vagy a BIG-ben. Én eleve tőled hallottam erről az egészről és szerettem bele ebbe. Gondolj csak bele, hogy hány embernek segítettél már és még hánynak fogsz?!
A talentumot fel kell használni!
bounce

Szerintem Neked alapból itt KELL lenned a tagok között és ellátni bennünket jó tanácsokkal, motivációkkal, élményekkel. Te eleve egy oszlopa vagy a hazai BIG mozgalomnak. A kilépéseddel az egész közösségünk nagy veszélybe kerülne.

Nagyon bízom benne, hogy újból átgondolva a döntésedet végül itt maradsz a tagok között.

Aki versenyezni akar, az meg hagy tegye. A fenti írásod alapján is mindíg tudni fogod, hogy mi az erősorrend. Ott van a már említett Jerry is.

Esetleg próbáld meg "kitaposni", hogy legyen a sok-sok statisztika mellett egy olyan is, ami a fenti számításadon alapul.

Bízom benne, hogy egy csapatban maradunk!!!
sunny

Köszönöm az elismerést a 2011-es évre! Ez Tőled igazán sokat ér, de természetesen ez az eredmény csak kullog a Tiéd mögött. Nekem azonban valóban a legnehezebb és legnagyobb menetem volt a múlt évi.

Őszinte tisztelettel, Gábor
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 3:39 pm

Neked is köszönöm, Sonny! :-)

Előbb elfelejtettem, de most eszembe juttattad azt:
odaszúrás kapcsán: év végén kb. 1-1 oldal hosszúságban volt egy levélváltásom elnökünkkel (ahol többek közt távolról említettem, hogy ha külf-ön 260-280 BIG-gel, de kevesebb teljesítménnyel előttem vannak és országon belül is ez történik több ok miatt, akkor engem már kevéssé érdekel a dolog) és akkor vetettem fel motiváló dologként, hogy:
- lehetne kiegészítésként európont alapú lista is - amiről mindneki tudhatná, hogy az egy reálisabb lista és aki meg akarja méretni magát, az megadja mászásainak irányát.
- illetve felvetettem, hogy lehetne olyan kihívás, ami az IROnhoz picit hasonlítana, de nem egy BIG-ről szólna (v nem feltétlen), hanem, hogy egy vagy több BIG-en egy nap hány pont jön össze, autózás nélkül. Pl: Dobogókő 6-szor vagy KÉkes X-szer. ha meg különböző BIge-ről szólna, pl Karintiában van jó pár olyan, ami nagyon közel van egymáshoz: azért az nem hangzik rosszul, pl. hogy 3-4 BIG-gel kb. 4-6000m szintemelkedéssel gyűjt az ember pl. 4000-5000 eurpontot. 3 durvával összejöhet: PL. Grossglockner Délről, Zirknitztal és Gr Oscheniksee (mondjuk ez nagyon brutál) -
Összevetve megfelelne 11 Dobogókőnek. Bár itt utóbbi a kedvezőbb, mert amott a 10-12%-osokon hamarabb elfogy az erő / erőkifejtési képesség.

Akkor elnökünk írta, hogy dolgoznak vmi új kihíváson. Nem volna rossz, de ez a "hosszú táv" "problematikáját", furcsaságát (sok év teljesítménye) nem oldja meg - legalábbis az én hozzáállásom szerint. Ezért is írtam; én máshogy gondolkodom, hagyományosabb megközelítésben gondolkodom az összemérésről (ha már arról van szó), ezért döntöttem.

Sonny, feléd is él a dolog: ha vmikor jössz Dobogókő felé és nem iramot akarsz menni, hanem normál túrázósat, szólj, aztán tekerhetünk pár órát együtt.
Most a hosszú hétvégén sztem beütemezek 2 Dobogókőt mindenképp, áprilisra kb. 6-7-at (pl. egy 3 és egy 4 / 5 emelkedős verzió), májusra pedig szintén 6-8-at.

Idénre mik a céljaid (akár edzettség, akár túracélpont) ?
(a 2012. évi tervek topicban is írhatod)

üdv: GyG

sonnycrockett wrote:
Ne lépj ki Gábor!

Gabes megírta a megoldást, amivel "odaszúrhatsz" a kétkedõknek!
gabor kreicsi wrote:

Esetleg próbáld meg "kitaposni", hogy legyen a sok-sok statisztika mellett egy olyan is, ami a fenti számításadon alapul.

Egy ilyen statisztika elkészülte más színben tüntetné fel a dolgokat.
Sok értékes információt osztottál meg velünk itt és a videóidban. Minél több helyen osztod meg ezt annál több emberhez eljut.

Szerintem nem kell túl sokat agyalni ezen a dolgon (mondjuk én könnyen beszélek), csak más szemszögbõl kell nézned a dolgokat. A B.I.G lista is csak egy bizonyos fajta ösztönzõ dolog, ez is egy motiváció lehet embereknek. Nekem például egy lista, hogy mit lenne érdemes megmásznom ha esetleg a sors odavinne. Tudom, hogy sosem fogok tudni sok B.I.G csúcsot megmászni, és ennek fõleg anyagi okai vannak. De nem is érdekel, nekem saját céljaim vannak, amiket a lehetõségeimhez képest fogok megvalósítani.

Nyilván azt te is tudod, hogy hiába lennél elsõ bármilyen listán, sokakat ez sem fog érdekelni, egyszerûen nem ezért csinálják a bigezést .De hidd el, hogy itt a legtöbben elismerik a teljesítményed.

Remélem meggondolod magad.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeMon Mar 12, 2012 3:58 pm

gyorgyigabor wrote:
Legkésőbb a BIG day-en találkozunk !
Hallom, te is IRONozod Dobogókőt :-) Ha úgy adódik és nem hajnalban (7-Cool hajtod, akár vmikor arrafelé is összefuthatunk. Bár - mint szokott - a tavaszi hónapjaid elég zsúfoltak, de jobb időben vmikor csinálhatunk egy napi 4-5-6szori Dobogóköves napot.

Köszönöm a viszont választ!
Hozzátenni a korábbi gondolatokhoz/érzésekhez nem tudok. Továbbra is nagyon sajnálom, ha kilépsz.
Crying or Very sad

Igen, működök most párhuzamosan két IRON is. Kékes-tetőre itthonról járok, míg Dobogó-kőre akkor, ha anyósoméknál vagyok vagy valami hasonló logisztika van. Dobogó-kőre eddig háromszor mentem fel az idén. Volt egy kettes "műszak" és egy normál. Utóbbi például úgy alakult, hogy a feleségemnek jó hosszú vizsgálata volt a Szemklinikán, így én nem a Mária utcában ücsörögtem a kocsiban - amíg vártam - hanem felmentem Dobogó-kőre.

Köszönöm a felajánlást, ha tényleg nem túl korán megyek és nem is olyan hirtelen, mint az előbb írtam, akkor mindenképpen szólok. Látom, már megszoktad, hogy én nagyon szeretek jó korán kelni és bicajozni. Smile
Aszfalton nem gondolom, hogy 3-4x-nél többet vállalnék, de Dömösről elképzelhető egy 4-5-6x-os verzió.

Kékes-tetőn most először jött velem Somi (Vincze Gábor) is. Rögtön bele is csaptunk egy 3x-be (részben terepen), így ott már 8x-nél tartok. Nem sietek vele, ahogyan alakul, úgy megyek. Múlt évben Galya-tető esetén is így ment.

Kicsit várok még a BIG day időponttal, aztán publikámom a megfelelő helyeken.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitimeTue Mar 13, 2012 5:15 pm

Két biztos túracél van:

1. Felsõ - Borovnyák ill. Bükk túra
2. B.I.G Day 2012

Ezekre mindenképp elmegyek, a többi meg majd adódik.

Edzettség tekintetében is van egy kisebb cél. Nekem 60 km a János-hegy (Erzsébet kilátó) oda vissza, ezt szeretném 30-as átlaggal teljesíteni.


gyorgyigabor wrote:


Idénre mik a céljaid (akár edzettség, akár túracélpont) ?
(a 2012. évi tervek topicban is írhatod)

Back to top Go down
Sponsored content





BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Empty
PostSubject: Re: BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás   BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás Icon_minitime

Back to top Go down
 
BIG score-ok: eszmecsere ill nehézség szerinti listázás
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: