Challenge B.I.G - Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Challenge B.I.G - Forum

1.000 cycling climbs/ascensions cyclistes
 
HomeHome  SearchSearch  Latest imagesLatest images  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok

Go down 
+5
nagy.zoli
S.Zoltán
sonnycrockett
Pupu
gyorgyigabor
9 posters
AuthorMessage
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeSun Mar 21, 2010 7:07 pm

Pupu felvetése miatt nyitottam azt a topicot.

Jelenleg 6 nyelven van hírlevél:
- angol
- német
- francia
- olasz
- spanyol -
és holland

Ez egy önkéntes dolog. Én sem sokat tudok róla, mert van vmi szerkesztőbizottság, de azt is tudom, hogy emelkedőről lehetett beküldeni cikket... Lényeg: Pupu felajánlotta - ha jól értem- hogy szívesen vállalna fordítást, hogy legyen magyar hírlevél. (1/4 évente van ilyen)

Persze örülnénk neki, főleg azok, akik nem tudnak idegen nyelveket (nem tudom hány ilyen lehet).

Lépés: akár már most 10 nappal a köv hírlevél előtt is meg lehet kérni, hogy küldjék át a mostanit és időre elkészülhet, illetve a későbbieket illetően meg kell kérdezni illetékest, hogy hogy is megy ez, akkor sztem talán aktívabban részt veszel az egészben, sőt sejtésem szerint akkor bekerülsz a szerkesztőbizottságba, mert most is a hírlevelek végén minden hírleveles országból van egy ember.

Úgyhogy igazából Pupu rajtad áll. A tagok biztosan örülnek neki és a jövendőeknek is jót tehet, ha már látnak magyar hírleveleket.

GyG

e topikban írhatunk majd magyar rendezvényekről..
(ha e mail jobb lenne egy meglevő topikban, szóljatok, törlöm és átteszem)


Last edited by gyorgyigabor on Tue Mar 30, 2010 2:46 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Pupu

Pupu


Posts : 36
Join date : 2010-03-06
Age : 80
Location : Budapest

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 10:04 pm

Csakugyan szívesen felajánlom, hogy segítek, ha van igény rá, például fordítással. A BIG-szervezetet és annak működési módját azonban nem ismerem. Ha olyan egyszerű lenne a dolog, hogy szövegfájlokban meg lehet kapni a fordítani valót, szintén szövegfájlonként visszaküldeni, és azt valakik befolyatják egy magyar verzióba, akkor semmi probléma. De lehetségesek más módozatok is, például, hogy itt kell szerkeszteni, vagy hogy a tartalom egy része helyi anyag. Elképzelhető, hogy nincs külön magyar kiadvány, az idegen nyelvet nem ismerő tagok nézegethetnék az eredeti angolt, képekkel, és valahonnan levehetnék a cikkek magyar fordítását. Egyáltalán kérdés, hány embert érdekel a magyarul megjelentetett verzió. Jó volna, ha minél többen hozzászólnának.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 10:12 pm

A kérdés jogos:
Körbeküldjek a tagoknak egy ezt megérdeklődő levelet, hogy felmérjük, hogy hogy is "állunk" idegen nyelv tudással ?
GyG
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
sonnycrockett

sonnycrockett


Posts : 128
Join date : 2010-03-21
Age : 45
Location : Coventry, United Kingdom

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeMon Mar 22, 2010 11:21 pm

Hello!

Én megnézném azt a meglévõ hírlevelet...
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 2:26 am

sonnycrockett wrote:
Hello!

Én megnézném azt a meglévõ hírlevelet...

ebben a pillanatban épp vmi gáz van a domainnel :-(
a menüpontoknál a bal oldalon ha lefelé sétálsz (talán a legalsó blokkban), megtalálod: Newsletter

(angolul írtam, mert többnyire angolul nézem a honlapot
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: elemzéshez: esetleges új magyar BIG csúcsokra javaslat   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeTue Mar 30, 2010 2:51 pm

Sziasztok !

Az adott ( https://big-forum.forumotion.com/big-challenge-f26/superlist-s-future-avenir-superliste-t363.htm ) fórumban írtam választ Danielnek a felvetésre: (BIG csúcsok száma és a BIG day résztvevőinek száma felvetésre, összevetésre)
- nem akarok
túlzásokba esni, de ha pl csak az Ír szigetekkel vetjük össze, nagy a
kontraszt. az Ír szigetek kisebb, mint Magyrao és 13 BIG-je van,
jellemzően 2-300 méteresek, de nincs 700m feletti.

Hogy konkrétan értékelhető legyen a dolog, írtam, hogy felvetünk pár
lehetőséget, hogy konkrétan is lehessen gondolkodni:
Várom felvetéseteket!


- Hármashatárhegy: Bpestiek házi hegye, ami időnként nehéz is és a panorámája....... indokolja !
- tokaji Kopasz hegy: Tokaj híressége és az emelkedő nehézsége az indok !
- Kőrishegy : Dunántúli középhg-ből is legyen + klassz a vége és szép
kilátás.
- esetleg Nagyhideghegy ?
- PIlisszántói emelkedőre azért nem gondoltam, mert Dobogókő tövében van.
- lehet rövid, de brutál meredek út is - amit javasolnátok.

Priorizálni kéne őket, hogy mondjuk 3-5 kerüljön felvetésre.

Írjatok TI is ötletet + adatot + indokot (lehet nem
csak nehézségből adódó, hanem más is: pl kulturális, történelmi, stb)

Köszi szépen:

Györgyi Gábor
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
S.Zoltán




Posts : 16
Join date : 2009-01-23

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeTue Mar 30, 2010 11:19 pm

Az is irreális, pl. hogy Luxemburgnak 13 BIG-je van, Romániának meg 10 !?
Meg az 1000 BIG az valójában csak 950. A maradék 50 meg Európán kívüli szabadon választható. Ezt az 50-et én simán szétosztanám az alulreprezentált európai országok között pl. Magyaro., Szlovákia, Románia, Balkán, stb. Így nem kéne megbolygatni az eddigi állapotot, nem háborogna egyik ország sem, hogy miért tőle vesznek el BIG-eket. Az a néhány amerikai tag meg kit érdekel, tibeti, indiai meg úgy sincs...

Magyar új BIG javaslatom: Hörmann-forrás a Kőszegi-hegységben.
Ez a legmagasabbra vivő aszfaltos út a Dunántúlon: 724 m. Két irányból is meg lehet mászni, Velem (Kőszegszerdahely) és Kőszeg felől is. Igaz a Kőszeg felőli sorompóval lezárt erdészeti út. A csúcs előtti útszakaszról elég jó panoráma van. Így legalább a Magyar Alpok is reprezentálva lenne!
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeWed Mar 31, 2010 12:13 am

A Kőszegi hg szuper ötlet --> a fejemben is volt, hogy megkérdem, hogy ott nincs-e jó út, de megelőztél. :-)

Írtam odaát egy újabb határozott választ:
- Pusitól, hogy legyen kritériumrendszer + ha meglesz a 4 szempont szerinti értékelés kiderül, hogy hol vannak no name értéktelen BIG-ek. Mondom: ahogy megnéztem az Ír szigetek BIGjeit... ott még világkupa futam sincs, mint a Benelux államokban.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
nagy.zoli

nagy.zoli


Posts : 21
Join date : 2010-03-31
Age : 45
Location : Bp

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeWed Mar 31, 2010 1:48 pm

Tavaly voltam a Zempléni-hg-ben. Szerintem a Nagy-Milic környéke nagyon szép hely. Én Telkibányától (Kéked felé) tekertem fel (mondjuk út csak a László-tanyáig van, tehát idáig lehet menni). Semmi forgalom és azért emelkedett is.
S.Zoli ötletét én is támogatom - már csak azért is mert Vas megye
nagyzoli
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: jelen helyzet   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeWed Mar 31, 2010 3:59 pm

Sziasztok !

Tömören összefoglalom hol tartunk:
- a Daniel által megadott fórumban írtam, hogy valóban vannak olyan
részek(Bretagne, Ír szigetek: ami akkora mint Mo. mégis 13 BIG-je van
többnyire 2-400méteresek), ahol mintha "no name" dombok is BIG-ek,
máshol (keleten meg...):
Egy francia hozzászólást ráküldtem a google
fordítóra, és egy részét amit értettem, azt írja: a BIG arról is szól,
hogy ötletet, érvet ad az utaztáshoz, vidékek felfedezésére.
Ehhez
hozzátettem, hogy vicces érv, hisz miért épp a keletiek utazzanak
többet, miért kevesebbet, mint a nyugatiak.
Végül hozzátettem, hogy
nekem nem is a keleti BIG-ek számának növelése a fontos, inkább a BIG-ek
4 szempont szerinti értékelése, ami megmutatná, hogy akkor mely
régiókban van sok túl könnyű, alacsony értékű BIG.

Jeleztem Pusi véleményét, hogy kritériumrendszer, minimum feltételek kellenének hogy
BIG lehessen, illetve kettőtök véleményét, hogy talán nem a egyes
országok BIG-jeinek számát kellene csökkenteni, hanem vagy a 951-1000
köztiekét, vagy az 1000-t növelni.
Jeleztem, hogy lehetne precízen
jelölni, hogy milyen feltételek mellett lehetne a jövőben ilyen
változást eszközölni, mikor történne meg.
Ha előre lefektetjük a
szabályokat, akkor nem gáz, ha változnak a BIG-ek.
Írtam, hogy dönteni kell, hogy legyen összefüggés a tagok száma és a BIG számok
közt.

Ma reggel TÉNY-ként megírtam, hogy Portugáliának van pl 18
BIG-je, noha Románia legalább annyira hegyes (és 2,5-ször akkora
ország), mégis utóbbinak csak 10 BIG-je van. Azaz a spanyoloknak 18
BIG-ért csak a kis POrtugáliát kell bejárni, nekünk Románia és Szlovákia
bejárásával még csak 17 BIG adódik. Ezek tények.

Volt 2-3 hozzászóló (nyugati)? hogy nem kéne bolygatni, meg, hogy miért épp a franciák terhére.
Egyik francia hozzászólás azt írja, hogy NE legyen összefüggés a tagok száma és a BIG-ek száma között.
Egy (nem minősítem) olasz (Enrico Alberini), Henry nick-kel franciául
írta, hogy sokan "fizetés" nélkül kevés BIG-gel csatlakoznak, soknak
Magyaro-n nincs 10 BIG-je sem, talán "hamis" tagok is lennének.
Erre elég kemény választ írtam - neki címezve - (és ezzel részemről be is
fejeztem):
felhívtam a figyelmet, hogy a K Európaiaknak nincs annyi
pénze külf-ere utazni, 10 BIG-hez már külf utazás is kell, meg itt az
életszínvonal sem az, mint NY-Európában. Jeleztem, hogy tök mást
gondolunk a BIG-ről: ő versenyként tekinti a BIG-et, míg számomra
emelkedőt szerető emberek közössége.
Felhívtam a figyelmet, hogy ezáltal a legnagyobb döntés: eldönteni, hogy a BIG lényege a verseny
(nem azonos feltételekkel ), vagy hogy emelkedőt szerető emberek
közssége.

Végül azzal zártam, hogy részemről többet nem reklámozom
magyar tagok közt a BIG-et, és remélem ezzel boldog lesz.

Korábban
Gabriele Brunetti szimpi választ írt: legvégén a lényege: mindenképp
feszegetni kell a témát, jó a felvetés, és hosszú távon érdemes a lista
bővítésén gondolkodni. Egyetértett ezzel Jerry Nilson az egyik
legnagyobb hegyi bringás is.

Még annyit hozzátettem, hogy miért csak a 10 BIG alatti magyarokkal van
baja Henrynek (Enrico Alberini), hisz Belgiumnak és HOllandiának is is van 250-250 BIG tagja 10 BIG
alatt és valszeg azok többnyire kis buckák, pl egy holland tagnak lehet
200m-es buckákon 10 BIG-je, míg nálunk 8 BIG-hez 99% tutira
1000-1100m-es emelkedők kellenek. Ennyit a korrekt összehasonlításáról.
(ezt is leírtam)

Üdv:

Ui: a (nem minősítem) olaszról annyit, hogy 188 BIG-nél jár, viszont már 52 éves és mint olasz ezáltal hegyekhez közelebb lakik.
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
ferix

ferix


Posts : 70
Join date : 2008-05-08
Location : Saalfelden

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeThu Apr 01, 2010 12:37 am

Ha jól értettem (a google fordító nem zagyvaságot írt) Daniel azt írta, hogy a BIG-nek dinamikusnak és nyitottnak kell lennie, hogy fejlõdhessen.
Ez azt jelenti szerintem, hogy van esély a változtatásokra.
Mint viszonylag új tag, nem hiszem, hogy nagyon bele tudnék szólni a témába, nem elemeztem a BIG-eket, de abban egyetértek, hogy a nyugatiaknak kedvez a "pálya".
Ha még Ausztriában is vannak viszonylag kis BIG-ek, rádásul még csak nem is látványosak, akkor tényleg összejöhetne még néhány cél Magyarországon is.
Sajnos a bejelentkezésnél elszúrtam a dolgot, így osztrák szinekben vagyok jelen. Már gondoltam rá, hogy nullázom az egészet és újra kezdem magyar színekben, de az is lehet, hogy innen is tudom a magyar csapatot erõsíteni.
Mindenesetre, ha valamilyen döntéshez egy plusz magyar tagra lenne szükség, szóljatok.
Mindenféle rossz szándék és háttér nélkül, inkább poénnak szánva megemlíthetnénk nekik, hogy a magyarok már 1100 éve ûzik a BIG-ezést csak akkor kalandozásoknak hívták, akkor is eljutottak Hispániáig, most is eljutunk majd.
Back to top Go down
http://kotengerinaplo.blogspot.com/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeMon May 10, 2010 12:09 pm

Bocsánat, hogy kissé későn csatlakozom, hisz úgy tűnik a vita lecsendesült, és Daniel is nyitott egy új topic-ot a Mo-i BIG aspiránsok gyűjtésére, de hát így jártam.
Az említett Topicba is javasoltam a Lajos-forrást, ami az egyik legbrutálabb emelkedő, a másik meg a Hollóstető akár Felsőtárkány, akár Miskolc felől.
A felsőtárkányi szakaszra írja az útikönyv, hogy "hazánk tájképi szépségekben leginkább bővelkedő útvonala" (ezt a mondatot nem tudtam angolra átültetni hirtelen, azért is írom ide is Smile), a másik oldalon meg sziklakapun lehet átbújni, ami ritka élmény kis hazánkban. Hollóstető valami 580 m magasan van.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeMon May 10, 2010 6:29 pm

Igen, olvastam Berger.
Jók az öteletek és köszönjük.

A hollóstetői út az tulajdonképpen a Felső-Borovnyák egy-egy iránya. Így az nem feltétlenül lenne új BIG.
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeTue May 11, 2010 12:48 pm

gabor kreicsi wrote:


A hollóstetői út az tulajdonképpen a Felső-Borovnyák egy-egy iránya. Így az nem feltétlenül lenne új BIG.


Igaz, nem vettem figyelembe az egri irányt, bocs. Azt a nyamvadt Felső-Borovnyákot túl sok oldalról lehet megmászni Sad
Back to top Go down
Berger

Berger


Posts : 62
Join date : 2009-11-23
Age : 55
Location : Nagymaros

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeTue May 11, 2010 12:51 pm

Van két topik, ahol szavazatokat várnak a listákkal kapcsolatban:

https://big-forum.forumotion.com/big-challenge-f26/polls-superlist-t366.htm - ez arról, hogy felülvizsgálják-e időről-időre a listákat

https://big-forum.forumotion.com/big-challenge-f26/polls-superlist-t367.htm - ez meg arról, hogy kik szavazzanak a lista módosításáról.

Ez elsőben 15-en, a másodikban 18-an szavaztak, szóval nem túl pörgős a dolog, de akkor talán a magyar tagság is hallathatja a hangját.
Back to top Go down
gabor kreicsi

gabor kreicsi


Posts : 852
Join date : 2007-08-28
Location : Salgótarján-Göd (Hungary)

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeTue May 11, 2010 2:42 pm

Én már szavaztam, de köszi, hogy belinkelted.
Smile
Back to top Go down
http://www.kreicsigabes.hu/
hvcsaba

hvcsaba


Posts : 53
Join date : 2008-01-05

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Martoyni TV torony   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeFri Aug 13, 2010 9:41 am

Sziasztok!

Én Kreicsi Gabinak már javasoltam, de most nektek is írom, hogy én melegen ajánlanám a Martonyi TV tornyot (Szár hegy) erre a pótlistára.

3,9km, és sok helyen 15-20% közötti meredekségű. Igen kiveszi az erőt az emberből, komoly kihívás, főleg mondjuk egy kánikulai meleg nyári napon, mint pl. ahogy tegnap én másztam meg a diákjaimmal. Mi egy 140km túra keretében másztuk, kemény volt. Mindenkinek ajánlom.
Back to top Go down
gyorgyigabor

gyorgyigabor


Posts : 1117
Join date : 2007-09-26
Age : 47
Location : Budakalász, Hungary

BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitimeSat Aug 14, 2010 11:28 pm

Csaba, várjuk a túrabeszámolód a nyári alpesi túrátokról a 2010. évi túrabeszámolók topicba
Back to top Go down
http://www.gyorgyigabor.hu
Sponsored content





BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Empty
PostSubject: Re: BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok   BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok Icon_minitime

Back to top Go down
 
BIg magyar tagsági élet + magyar BIG csúcsok
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» HÍREK A TAGOKNAK
» MAGYAR SO B.I.G
» Topiknyitó!!!
» tagok
» BIG Rendezvous - avagy találkozó a magyar tagoknak itthon

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Challenge B.I.G - Forum :: In your language / Dans votre langue :: magyar-
Jump to: